آریا بانو

آخرين مطالب

دژاگه همین حرف‌ها را در آلمان می‌زد با او برخورد می‌کردند ورزشي

دژاگه همین حرف‌ها را در آلمان می‌زد با او برخورد می‌کردند
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ایلنا / کاپیتان پیشین پرسپولیس گفت: ابتدا اعلام کردند همه لیگ‌ها ادامه پیدا خواهد کرد، ولی به‌یک‌باره روز گذشته می‌گویند فقط لیگ برتر و یک! مگر خون لیگ برتری‌ها و لیگ یکی‌ها از ما رنگین‌تر است؟
فرشاد پیوس سرمربی چوکا تالش می‌گوید شما در هیچ کشوری چنین چیزی را نمی‌بینید. چرا باید لیگ برتر و لیگ دسته یک برگزار شود، ولی لیگ دسته دوم و دسته سوم برگزار نشود. پیوس در ادامه به تهدید کناره‌گیری 4 تیم لیگ برتری اشاره می‌کند و می‌گوید مدیران این تیم‌ها بهانه می‌آورند تا پول خرج نکنند وگرنه نگران سلامت جان انسان‌ها نیستند.
یکی از مدیران وزارت بهداشت اعلام کرده است که فقط اجازه برگزاری لیگ برتر و لیگ دسته یک را می‌دهند؟
بله متأسفانه من هم شنیده‌ام. از این اظهارنظر خیلی تعجب کردم. ابتدا اعلام کردند همه لیگ‌ها ادامه پیدا خواهد کرد، ولی به‌یک‌باره روز گذشته می‌گویند فقط لیگ برتر و یک! مگر خون لیگ برتری‌ها و لیگ یکی‌ها از ما رنگین‌تر است؟ آقایان با چه معیاری این حرف را می‌زنند. شما در هیچ کشوری چنین تبعیضی نمی‌بینند.
با این اوصاف موقعیت تیم شما برای صعود درخطر نمی‌افتد؟
دقیقاً مشکل ما هم همین است. آقایان تا دیروز می‌گفتند لیگ دسته دوم برگزار می‌شود برای همین ماهم مثل بقیه تیم‌ها تست کرونا دادیم تا بتوانیم تمرینات را شروع کنیم. بعد به‌یک‌باره می‌گویند نمی‌شود؟ متأسفانه با این تصمیم دارند با سرنوشت یک شهربازی می‌کنند. الآن تیم من با اختلاف در صدر جدول قرار دارد و بخت نخست صعود به لیگ دسته یک است. آن‌وقت می‌خواهند با یک تصمیم ناشیانه حق تیم من را ضایع کنند. این کار ازلحاظ اخلاقی درست نیست.
در لیگ دسته دوم می‌توان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد؟
بله در لیگ دسته دوم هم می‌شود، پروتکل‌های بهداشتی را به‌خوبی رعایت کرد. به عقیده من هیچ فرقی بین رده‌های لیگ وجود ندارد. من فکر می‌کنم کسانی که چنین تصمیماتی را می‌گیرند شرایط تیم‌های ورزشی و یک شهر را نمی‌دانند.
تیم شما تست کرونا داده است؟
بله تیم ما تست کرونا داده است و خوشبختانه تست تمام بازیکنان منفی بوده است. اتفاقاً تیم ما برای شروع تمرینات آماده بود که این تصمیم و این مصاحبه ما را در شوک فروبرد. البته من و مدیران باشگاه این موضوع را حتماً پیگیری خواهیم کرد. الآن بحث من و بازیکنان نیست بلکه موضوع سرنوشت یک شهر است. مردم در اینجا با هر پیروزی این تیم شاد می‌شوند و به‌نوعی با تیم شهرشان زندگی می‌کنند. اینجا همان‌طور که همه می‌دانند به قلعه عقاب‌ها معروف است و مردم خودشان را برای جشن قهرمانی و صعود به لیگ یک آماده کرده بودند.
در همین راستا 4 تیم لیگ برتری بازهم ساز مخالف کوک کردند تا جاییکه تهدید کردند که اگر لیگ تعطیل نشود کنار می‌کشند؟
اول اینکه باید بگویم این تیم‌ها با تهدید کاری از پیش نمی‌برند. از سوی دیگر هر 4 تیم امیدی به قهرمانی ندارند. البته نساجی و ماشین‌سازی که هیچ شانسی برای قهرمانی ندارند بلکه آن‌ها در میانه پائینی جدول حضور دارند، خصوصاً ماشین سازان که اگر نتوانند نتیجه لازم را بگیرند خطر سقوط آن‌ها را هم تهدید می‌کند. تراکتور و شهر خودرو هم امیدی به قهرمانی ندارند و مدیران این دوتیم به دنبال توجیه برای هوادارانشان هستند. ببینید سلامتی خیلی مهم است، ولی نباید سلامتی را بهانه کرد. فوتبال یک بازی جوانمردانه است. با این کارها نباید مردم و هواداران را از فوتبال دل‌زده کرد. البته این را هم باید بگویم این تیم‌ها، چون خصوصی هستند به فکر هزینه‌ها هستند و هرچقدر کمتر هزینه کنند به نفعشان است.
البته دراین‌بین شهر خودرو در آسیا هم حضور دارد و باید در مسابقات آسیایی به میدان برود؟
دقیقاً درست است. آیا مدیرعامل شهر خودرو برای کنفدراسیون فوتبال آسیا هم نامه‌نگاری می‌کند و می‌گوید اگر لیگ قهرمانان بخواهد برگزار شود مال کنار می‌کشیم. مسلماً نمی‌تواند، چون با جرایم سنگینی مواجه خواهد شد. طبق شنیده‌های من لیگ قهرمانان آسیا از مردادماه از سر گرفته خواهد شد و باید برای این مسابقات آماده شوند. پس بهتر است که خود را برای لیگ آماده کنند تا با آمادگی کامل به آسیا بروند.
یعنی فدراسیون و سازمان لیگ هم باید برای تیم‌های خاطی جریمه در نظر بگیرد؟
صد در صد همین‌طور است. اگر تیم بخواهد نظم مسابقات را بر هم بریزد باید با آن برخورد کنند. لیگ برتر خانه خاله نیست که هر وقت نخواستید بازی نکنید. الآن همه مردم مشغول کار هستند و همه‌چیز به حالات عادی برگشته است؛ بنابراین برگزاری مسابقات فوتبال مشکلی ایجاد نمی‌کند.
البته بعضی از بازیکنان مثل دژاگه هم تهدید کردند که اگر لیگ برگزار شود آن‌ها بازی نمی‌کنند؟
من احترام خاصی برای دژاگه قائل هستم. او بازیکن تیم ملی بوده و برای این فوتبال زحمت زیادی کشیده است و به لحاظ اخلاقی هم بچه خوبی است. اما او نباید این‌گونه حرف بزند. من یک سؤال از او دارم. آیا اگر الآن در فوتبال المان یا انگلیس حضور داشت می‌توانست تهدید کند بازی نمی‌کنم؟ مطمنا با او برخورد می‌کردند. او بازیکن باشگاه است و باید تابع قوانین باشد. البته این‌ها حرف او نیست بلکه این حرف‌ها برگرفته از حرف مدیران و مالک تراکتور است. او مجبور شده این حرف‌ها را بزند و به عبارتی به او گفته‌اند این حرف را بزن!
در نهایت تکلیف چیست؟
ببینید لیگ باد در تمام رده‌ها ادامه پیدا کندو تکلیف تیم‌های قهرمان و صعودکننده و سقوط‌کننده مشخص شود. چراکه کروناحالا حالاها با ما هست و به این زودی‌ها از بین نمی‌رود. باید مانند تمام مشاغل با آن مدارا کرد و به قولی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زندگی روزمره ادامه دهیم تا واکسن و یا داروی آن کشف شود. تیم ملی هم باید مهرماه برای انتخابی جام جهانی بازی کند، بازیکن هم باد در دل لیگ آماده شود بنابراین برگزاری لیگ بهترین کار است و نباید به تعویق بیافتد، چون فوتبال ضرر می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیشنهاد دهنده میزبانی مشترک کره‌ شمالی و جنوبی کشته شد

تست دوپینگ یک وزنه‌بردار دیگر المپیکی مثبت شد!

مربی ماه لیگ برتر انتخاب شد

بازیکن برتر لیگ جزیره انتخاب شد

چهره ها/ دنیای مادر و دختری آرزو افشار به ماسک‌های رنگی محدود شده!

چهره ها/ مهسا ایرانی در کنار شوهر و مادر شوهرش

تیزر آهنگ «بمان» با صدای روزبه بمانی

وقتی یه پدر خوش ذوق برای فرزندش آستین بالا میزنه

از شما/حلواکدو

از شما/نهار روز جمعه

از شما/ناهار روز جمعه پیتزااا

از شما/ناهار

از شما/بفرمائید ناهار

از شما/ارسالی

از شما/لواشک خونگی🤗

از شما/شام مفصل

از شما/ارسال عکس برای بخش آشپزی

از شما/آشپزی

از شما/سیب زمینی

بیسکویت پتی بور در سه شکل ساده، کرمدار و شکلاتی

چرا به هر طرف که می‌خوابیم همان سمت دچار گرفتگی بینی می‌شود؟

نقش سشوار در نابود کردن موهای شما!

ابداع اولین باتری تمام سیال فلزی که در دمای اتاق مایع می‌ماند

توضیحات مجموعه ورزشی انقلاب درباره ویدئوی جنجالی سهیلا منصوریان

خداداد عزیزی و حشمت مهاجرانی دست به کار شدند!

دلیل اصلی عدم سفر بیرانوند به بلژیک مشخص شد

رقابت‌های آسیایی در آستانه تعلیق قرار گرفت

کنایه بازیگر روس به سردار آزمون و کاپیتان زنیت

تراکتوری‌ها به خاطر استقلال موضعشان را عوض کردند

زیدان و رونالدو را می‌خواهم!

شاعرانه/ "چون رود که مجبور به پیمودن خویش است" از فاضل نظری

چهره ها/ عکس ماتم‌زده الهه حصاری

لعیا زنگنه از «در پناه تو» تا «آقازاده»

از محمد حسین طباطبایی چه خبر؟

علت خاموشی شهر قدس مشخص شد

حضور کادر درمان در بازار پرازدحام کیان اهواز

عصرانه/ در برابر این شیرینی نمی‌توانید مقاومت کنید!

از شما/سوسیس بندری با سوسیسهای ساخت خودم

از شما/کیک تولد واسه تولد برادر زاده عزیزم ساختم

از شما/کیک

از شما/اسوسیس خانگی برا بار اول ساختم

از شما/پاناکوتای شکلاتی،،،،

از شما/نهارامروزشوهرپز

از شما/کلوچه

از شما/بفرمایید

از شما/مرغ وسیب زمینی

طراح پروژه "ازدواج اجباری" از خود دفاع کرد/کاش می توانستم به همه کامنت ها پاسخ دهم

ائتلاف جهانی بر ضد کرونا با هوش مصنوعی

نمی‌خواهم با هازارد مقایسه شوم

تصاویر عجیب سرمربی تیم ‌ملی!