آریا بانو

آخرين مطالب

مالک نساجی: با این وضعیت فاجعه رخ می‌دهد ورزشي

مالک نساجی: با این وضعیت فاجعه رخ می‌دهد
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ورزش 3 / باشگاه نساجی یکی از چهار باشگاهی است که با انتشار بیانیه ای خواستار تعطیلی رقابت های لیگ برتر شده است؛ موضوعی که نقدها و واکنش های مختلفی را به همراه داشت.
رضا حدادیان مالک باشگاه نساجی شب گذشته در برنامه "ورزشگاه " که از شبکه 5 برگزار می شود میهمان تلفنی بود و در رابطه با مسایل مختلف صحبت کرد.
مالک باشگاه نساجی مازندران ابتدا با اشاره به اینکه موافق حضور بازیکنان با کیفیت خارجی است، یادآورشد: " ما سال گذشته گئورگی گوولسیانی را درنساجی دراختیارداشتیم که بسیارفنی و با کیفیت بود و خیلی به تیم کمک کرد. او درفصل جاری هم قبل ازمصدومیت یکی ازنقاط قوت سپاهان اصفهان بود و فوتبال ایران به چنین بازیکنانی نیازدارد. البته برکسی پوشیده نیست معمولا اغلب بازیکنان خارجی که به ایران می آیند کیفیت فنی بالایی نداشته و فقط بدهی روی بدهی انباشته می کنند. "
او افزود: می توان گفت کار 80 درصد بازیکنان خارجی که به ایران می آیند درنهایت به فیفا و شکایت به فدراسیون جهانی فوتبال کشیده می شود و این اصلا خوشآیند نیست. هرچند ما با تمام خارجی هایی که به خدمت گرفتیم ازجمله مربی اسپانیایی " په په" که امروز درگل گهرسیرجان دستیارمجید جلالی است تسویه کردیم و بدهی نداریم.
او در ادامه درخصوص بیانیه 4 باشگاه تراکتور، ماشین سازی، شهرخودرو و نساجی مازندران و درخواست تعطیلی لیگ گفت: شما ببینید برگزاری لیگ یا عدم برگزاری آن از جنبه های مختلف قابل بررسی است. یکی اینکه بحث شیوع این بیماری درسفرتیم ها یا هتل و حین بازی هاست که می تواند خطرآفرین باشد. آقای دکترحریرچی فرموده اند برای تدوین این پروتکل های بهداشتی ازاسپانیا و آلمان الگوبرداری کرده ایم. پرسش اینجاست آیا بی تعارف ما ازلحاظ زیرساخت ها، امکانات سخت افزاری و بهداشتی و استادیوم های ورزشی درحد آلمان هستیم که حالا بخواهیم الگو برداری کنیم؟"
حدادایان همچنین گفت:" الان می گویید 4 باشگاه درحالی که ابتدا 13 باشگاه نامه زده و اعلام کردند ما امکان برگزاری لیگ را نداریم. اگراین فصل تعطیل می شد چه بسا می توانستیم برای فصل آینده بهترآماده و مهیا شویم. دراین پروتکل ارائه شده باید تیم ها حتما پرواز چارتربگیرند یا برای هرفرد یک اتاق جداگانه درهتل تهیه کنند. به عبارت بهتراگرهرتیم را 40 نفرفرض کنیم باید 80 اتاق جداگانه برای دو تیم جهت برگزاری یک مسابقه درنظرگرفت. آیا درقائمشهریا شهرستان جم یا شهرهای دیگر چنین امکانی وجود دارد که 80 اتاق برای دو تیم و 20 اتاق هم برای عوامل برگزاری و درمجموع 100 اتاق رزرو کرد؟! این پروتکل زیبا و اصلا شبیه آلمان است ولی ما توان اجرا کردن آن را نداریم. اینجا بوندس لیگا نیست و اجرای این پروتکل های بهداشتی جدای ازهزینه گزاف و سنگین نیازبه بسترسازی فرهنگی و زیرساخت های بهداشتی هم دارد. چگونه می توان به بازیکنان گفت 45 روز ویا 9 هفته قرنطینه باشید و جایی نروید یا با بازیکن حریف اصلا دست ندهید و صحبت نکنید. من احترام خاصی برای دکترحریرچی، دکترخلیلیان یا دکترسعیدی سخنگوی ستاد مقابله با کُرونا قائل هستم اما این تصمیمات و پروتکل ها صرفا بهداشتی است و درورزش اجرا شدنی نیست."
مالک باشگاه نساجی درپاسخ به این سئوال که باشگاه نساجی قهرکرده است، گفت: ما قهری نکردیم. فقط می گوییم برای اجرای این پروتکل ها چه کمکی به باشگاه ها می شود؟ باشگاه هایی که ازلحاظ قانون تجارت ورشکسته هستند و هیچ درآمدی ندارند. دوست عزیزی درشبکه سوم سیما که شما هم می شناسید (خطاب به مجری برنامه) و برای ما و هواداران نساجی قابل احترام است می گوید باشگاه های عزیز تست کُرونا بدهند می گوییم چشم! می گوید تونل ضد عفونی خریداری کنند می گوییم چشم! می گوید هزینه کنید می گوییم چشم اما آقای محترم که این همه روی برگزاری مسابقات اصرارمی ورزید با پول تبلیغات فوتبال چه می کنید؟ چرا ازحق پخش تلویزیونی که حق مسلم باشگاه هاست حرفی نمی زنید؟ الان یک شرایط فورس ماژور(اضطراری) است و چه اشکالی دارد تلویزیون 50 درصد ازدرآمد خود ازپخش آگهی و تبلیغات مسابقات لیگ برتر را به باشگاه ها پرداخت کند تا مشکلات به حداقل برسد. الان هزینه هرتست کُرونا بین 25 تا 28 میلیون تومان است. باشگاه ها باید خودشان این هزینه را هرهفته متقبل شوند که انصاف نیست. این فقط مشکل نساجی نیست بلکه مشکل اغلب تیم هاست. شما بگویید مثلا نساجی مازندران دستش به دهانش می رسد و به زحمت این هزینه را پرداخت می کند اما تیم های دسته اولی چه می شوند؟"
رضا حدادیان در ادامه بااشاره وضعیت بحرانی مالی برخی از تیم های فوتبال ایران گفت: تیم هایی درلیگ دسته اول می شناسم که حتی هزینه تأمین آب معدنی هم ندارند آن گاه چگونه می توانند هفته ای 25 تا 28 میلیون تومان هزینه تست کرونا کنند؟ آیا خون تیم های لیگ برتری رنگین تراست یا اینکه اعضای این تیم ها، مربیان و بازیکنان آنها چه فرقی با لیگ برتری ها دارند؟ مطمئن باشید درلیگ دسته اول فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.
مالک باشگاه نساجی درپایان این گفت و گوی زنده تلویزیونی تأکید کرد: تنها روی سخن ما تلویزیون و حق پخش باشگاه ها نیست بلکه سازمان لیگ هم حق واقعی تیم ها را نمی دهد. دوستان که برای برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات لیگ حاضرنمی شوند جلسه ای با نمایندگان تیم های باشگاهی برگزارکنند ازقراردادهای تبلیغات محیطی به صورت کامل بهره مند هستند و پول خاصی هم به باشگاه ها نمی دهند. این درحالیست که درحال حاضرفوتبال ایران دروضعیت قرمز به سرمی برد. خواسته ما این است که متولیان امرکمک کنند و تضمین بدهند پروتکل های بهداشتی به صورت کامل و بدون مشکل انجام می شود آن گاه ما هم مشکلی نخواهیم داشت اما باردیگرتأکید می کنم تلویزیون، سازمان لیگ و حتی وزارت بهداشت باید به کمک باشگاه ها بیایند و بعد بازی ها برگزارشود. درغیراین صورت برگزاری ادامه مسابقات لیگ نوزدهم غیرممکن خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حواشی باورنکردنی و جنجالی بازی هوادار و آلومینیوم اراک

پیام رادوشوویچ به بیرانوند: خدا را شکر که رفتی!

صحبت‌های رادوشوویچ در رابطه با کرواسی

کارشناسی داوری بازی ماشین‌سازی - پرسپولیس

رادو: خداروشکر بیرانوند رفت!

خلاصه‌بازی منچستریونایتد 2 - ساوتهمپتون 2

سری آ ایتالیا/ بازگشت اینترمیلان به رتبه دوم

توضیحات پزشک استقلال درباره بازیکنان کرونایی تیم

لالیگا/ رئال‌مادرید، یک نفس تا قهرمانی

تناقض بهاروند و کمیته انضباطی در ماجرای دیدار استقلال - پارس‌جنوبی

درصد چک بازیکنان نفت مسجدسلیمان آب رفت!

وعده‌های انتخاباتی رئیس فدراسیون چه شد؟

موتور گلزنی خاموش تراکتور

خطر بیخ گوش هفت بازیکن بارسلونا

حسرت همیشگی

بیرانوند در سطح جهانی است

چراغ سبز جدایی به ستاره‌های آبی!

در بلژیک جشن قهرمانی می‌گیرم

پرسپولیس رئال‌مادرید ایران است

بهرام افشاری بازیگر سریال دل در کنار پدر مرحومش

کارشناسی داوری بازی استقلال - تراکتور

حواشی جالب و طنز فوتبال ایران

حواشی بازی استقلال - تراکتور

مهمان ویژه بازی منچستریونایتد

لیگ جزیره/ فرصت‌سوزی منچستریونایتد در اولدترافورد

یوونتوس به دنبال خرید واران جدید

دوئل زیرپوستی برای نیمکت استقلال؟

نمره عابدزاده و طارمی اعلام شد

سیوهای برتر رادوشوویچ

حمایت ویژه گتوزو از اسطوره میلان

مذاکرات یوونتوس با ستاره آرژانتینی تایید شد

همچنان در حال درمان هستم

لالیگا/ خیز سوسیه‌داد برای کسب سهمیه اروپایی

فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!

مازیار ربیعی‌فرد استعفا داد

سوپرلیگ ترکیه/ رویای قهرمانی یاران حسینی بر باد رفت

لیگ پرتغال/ دوئل طارمی و عابدزاده برنده نداشت

آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا

شطرنج آسیا/ خاکپور قهرمان شد

هدف اول میلان مشخص شد

او بهترین مهاجم دنیا می‌شود

از داور شکایت می‌کنیم

واکنش مدیرعامل پارس‌جنوبی به رای کمیته انضباطی درباره استقلال

کمیته انضباطی بر مبنای دلایل استقلال رای داده!

ستاره NBA کرونا گرفت

احساس خطر می‌کنیم!

خداحافظی احساسی ستاره پرسپولیس

تعطیلی فعالیت برخی مشاغل در تهران در پی شیوع کرونا

از شما/😋😋🤤

از شما/سیب زمینی تنوری و آش دوغ