آریا بانو

آخرين مطالب

با چند ترفند ایجاد خطای دید خود را لاغرتر نشان دهید اجتماعي

با چند ترفند ایجاد خطای دید خود را لاغرتر نشان دهید
  بزرگنمايي:

آریا بانو - روزیاتو / می توانید تصور کنید که فقط با چند تغییر در سبک لباس پوشیدن تان به شکل معجزه واری لاغرتر به نظر برسید؟ البته که خبری از سحر و جادو نیست. خطای دید فقط مبحثی مربوط به هنرهای تجسمی نیست، بلکه ما می توانیم از آن به عنوان یک ابزار کاربردی در پوشش خود استفاده کنیم. اگر این کار را درست انجام دهیم و کمی هم خلاقیت چاشنی آن کنیم، می توانیم از تأثیرات معجزه وار خطای دید به خوبی بهره ببریم. در ادامه چند ترفند ایجاد خطای دید به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از آن ها می توانید خود را در لباس هایتان لاغرتر نشان دهید.
1- از رنگ های تیره برای لاغرتر نشان دادن قسمت های چاق تر بدن استفاده کنید
اگر می خواهید بخش خاصی از بدن تان را لاغرتر نشان دهید، رنگ های تیره بهترین انتخاب هستند. اما این روش زمانی مؤثر است که در استایل خود از یک رنگ روشن هم استفاده کنید. علت این اتفاق آن است که اشکالی که رنگ تیره تری دارند در مقایسه با اشکالی که دارای رنگ روشن تری هستند، کوچک تر به نظر می رسند. مثلاً اگر می خواهید بالاتنه ی خود را لاغرتر نشان دهید، یک بلوز مشکی با یک شلوار سفید بپوشید. استفاده از رنگ های متضاد باعث می شود بالاتنه ی شما لاغرتر از پایین تنه ی شما به نظر برسد.
2- خطوط عمودی شما را باریک تر نشان می دهند
وقتی لباسی با خطوط عمودی به تن می کنید، اندام شما به طور خودکار باریک تر دیده می شود. اما باید به خاطر داشته باشید که هر چه تعداد خطوط عمودی لباس تان بیشتر باشد، ظاهر بلندتری پیدا خواهید کرد. یعنی باید لباس هایی به تن کنید که خطوط باریک تری دارند که فاصله ی کمتری بین آن ها وجود دارد. یک راه خوب برای استفاده از خطوط پهن تر هم پوشیدن شلوارها و دامن هایی است که یک خط پهن بغل آن ها وجود دارد، چون این خطوط توجه را به سمت آن قسمت جلب می کنند.
3- با استفاده از خطوط افقی می توانید بخش خاصی از اندام خود را برجسته کنید
احتمالاً قبلاً شنیده اید که باید از استفاده از خطوط افقی در پوشش خود پرهیز کنید. این خطوط اندازه ی بزرگ تری به ظاهر شما می دهند اما اگر به درستی به کار گرفته شوند می توانید از آن ها به نفع خود بهره ببرید. سعی کنید از خطوط افقی برای ایجاد تعادل میان یک قسمت از بدن با بخش های دیگر آن استفاده کنید. مثلاً اگر می خواهید که بالاتنه تان پرتر به نظر برسد، این دقیقاً همان جایی است که باید از خطوط افقی استفاده کنید. اگر هم دوست دارید توجه را به بخش خاصی از بدن تان جلب کنید استفاده از خطوط افقی اثری تأکیدآمیز دارد.
4- با ترکیب کردن رنگ های متضاد شکل کاملاً متفاوتی به اندام خود دهید
قرار دادن رنگ های برجسته و کاملاً متضاد در کنار یکدیگر روشی است که دهه ها از آن برای ایجاد خطای دید در استایل استفاده شده. در این روش رنگ ها به شکلی حساب شده و در طرح هایی هندسی در کنار یکدیگر قرار داده می شوند تا ظاهر اندام را تغییر دهند. برای این کار از لباس هایی استفاده کنید که برش هایی به رنگ تیره، اشکال هندسی و رنگ های متضاد دارند.
5- اگر می خواهید شکم خود را پنهان کنید خطوط نامتقارن گزینه ی بسیار خوبی هستند
خطوط اریب نگاه بیننده را از نقطه ای به نقطه ای دیگر می کشانند که به همین دلیل هم هست که لباس هایی که خطوط نامتقارنی دارند می توانند شما را باریک تر نشان داده و ظاهر بلندتری به شما دهند. اگر دل خوشی از شکم تان ندارید و می خواهید آن را پنهان کنید، این ترفند همان چیزی است که به دنبالش هستید.
6- وجود یک خط افقی در بالاتنه یا پایین تنه هم می تواند شما را باریک تر نشان دهد
شاید عجیب به نظر برسد اما وجود یک خط افقی در بالا یا پایین بدن شما می تواند شما را بلندتر نشان دهد. علت این اتفاق آن است که هر چه چشم بیننده تا قبل از رسیدن به یک خط عمودی، مدت زمان بیشتری یک مسیر افقی را طی کند، اندام شما ظاهر بلندتری پیدا می کند. بنابراین می توانید دامن ها یا پیراهن هایی به تن کنید که یک خط افقی پهن و مشخص در پایین آن ها وجود دارد. وجود یک خط افقی روی شانه ها هم می تواند کارساز باشد.
7- با بالاتر نشان دادن جای کمر کاری کنید که پاهایتان بلندتر به نظر برسد
وقتی با پوشیدن یک شلوار یا دامن جای کمر خود را مشخص می کنید، بالاتنه و پایین تنه ی خود را از یکدیگر جدا می کنید. اگر قد کوتاهی دارید، می توانید با تغییر نسبت بالاتنه و پایین تنه ی خود کاری کنید که پاهایتان بلندتر به نظر برسند. برای این منظور باید از شلوارها، شلوارک ها و دامن های فاق بلند یا حتی کمربندهایی استفاده کنید که بالای ناف قرار می گیرند.
8- لباس های یقه هفت اندام شما را بلندتر نشان می دهند
زنانی که سینه های بزرگ تری دارند و دوست دارند ظاهر لاغرتری به آن ها دارند، لباس های یقه هفت می تواند برای آن ها بسیار کارساز باشد. لازم نیست یقه ی لباس خیلی باز باشد. با یک یقه در اندازه ی معمولی هم می توانید به اندام خود تعادل و ظاهر بلندتری به بالاتنه ی خود دهید.
9- از طرح های درشت برای بزرگ تر نشان دادن بخش های خاصی از بدن خود استفاده کنید
با طرح های لباس هایتان هم می توانید ایجاد خطای دید کنید. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه طرح های لباس درشت تر باشد، اندام شما هم بزرگ تر به نظر می رسد. بنابراین می توانید از طرح های درشت برای بزرگ تر نشان دادن بخش های لاغرتر بدن خود و ایجاد تعادل در ظاهر اندام خود استفاده کنید. اگر به دنبال عکس آن هستید یعنی می خواهید بخش های بزرگ تر بدن را کوچک تر نشان دهید، از طرح های کوچک تری استفاده کنید که فاصله ی کمتری بین آن ها وجود دارد. با این کار باریک تر به نظر خواهید رسید.
10- از رنگ ها و خطوط برای برجسته کردن دور کمر استفاده کنید
پهنای کمرتان هر قدر هم که باشد همیشه راهی وجود دارد که ظاهر بهتری به آن دهید. شما می تواند با استفاده از رنگ های متضاد در جای درست، دور کمر خود را به رخ بکشید، مثلاً با خطوط افقی یا کمربندهای براق. اگر فرم بدن تان مستطیلی است می توانید از روش های دیگری هم برای نشان دادن کمر خود استفاده کنید. برای این کار می توانید از بلوزهای مدل پپلوم و دامن های کلوش برای حجم دادن به قسمت لگن استفاده کنید.
11- اگر بالاتنه ی لاغری دارید، از بلوزهای بلندتر استفاده کنید
اگر بالاتنه ی لاغری داشته باشید و بلوز کوتاه یا شلوار فاق بلند بپوشید، این کار باعث می شود قدتان کوتاه تر یا اندام تان چاق تر به نظر برسد. شما باید از بلوزهایی استفاده کنید که قد آن ها تا پایین ناف شما برسد. با این کار قد بلندتر به نظر می رسید. یک روش دیگر هم این است که بلوزتان را در شلوارتان نکنید.
12- با تأکید روی قسمت هایی از بدن تان که دوست شان دارید حواس ها را از قسمت های چاق تر بدن پرت کنید
برای داشتن یک استایل زیبا، بهترین ترفند نه پنهان کردن عیوب، بلکه تأکید روی نقاط مثبت است. اگر بازوهای زیبایی دارید، لباسی به تن کنید که آن ها را به رخ بکشد. اگر قسمت لگن را زیباترین بخش بدن خود می دانید از پوشیدن شلوارها و دامن هایی که این قسمت را برجسته می کند نترسید. با این کار دیگر کسی متوجه عیوب اندام شما نخواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تشکیل 10 دولت با اقلیت مردان؛ زنان در کدام کشورها قدرت سیاسی بیشتری کسب کرده‌اند؟

چگونه زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم؟

اعلام رده‌بندی المپیکی تکواندوکاران در ماه آوریل

والدین سختگیری‌های افراطی نسبت به تکالیف فرزندان نداشته باشند

چهره ها/ کلافه شدن فهیمه از دست پتر چک ایران

عکس سارا و نیکا با گربه بهتاش

پیش‌ بینی قیمت دلار در روزهای آینده از نگاه دلالان!

ماجرای تذکری که هاشمی به جنتی داد

چهره ها/ کلافه شدن فهیمه از بهتاش

چهره ها/ بهتاش پیش به سوی لایف استایل جدیدش

نقی و ارسطو 14 سال قبل در فیلم «استشهادی برای خدا»

چهره ها/ وقتی نماینده مجلس «نقی» را تار و مار می‎کند

شباهت اتفاقات آخر الزمان با گرفتاری های قوم بنی اسرائیل!

روزهای سخت‌تر از این در پیش است!

چهره ها/ عکس شاد و خندان دختران شاهرخ استخری

چهره ها/ ارسطو محو در عشقِ دختر محمود نقاش

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

تب و تاب استمرار کرونا در پایتخت

تشکر وزیر بهداشت از نقش‌آفرینی بی بدیل مردم در سیزده به‌در 99

بدلکاران قسمت تعقیب و گریز «پایتخت»

چهره ها/ قیافه زیر و رو شده علیرضا جهانبخش

شما بگویید «عصر جدید» لایق این ستایش‌هاست؟!

احسان علیخانی سکوتش را درباره جنجالِ استقلال شکست!

چهره ها/ شوخی بهاره افشاری با آشپز شدن الناز شاکردوست

وقتی نقی سنگ قبر بهبود را میز ناهارخوری می‌کند

مردم در روز طبیعت امسال گل کاشتند!

تلاوت زیبای آیاتی از سوره بقره با صدای استاد عبدالباسط

گوناگون/ بیهوش کردن بیماران 120 سال پیش برای قطع پا!

نجات معجزه آسای یک زن از زیر چرخ های اتوبوس!

از شما/شام مجردی ما

از شما/غذای فرهنگی

از شما/ناهار من و همسرم😀

از شما/بفرمائید پیتزا خونگی

از شما/پلو گوشت زعفرانی

از شما/پیتزای قرنطینه ما

از شما/شام

از شما/ کیک خیس من

میز اردور/ مارشمالوی خانگی برای کودکان

از شما/پیتزای خونگی

از شما/بتنور لاری خودم پز

از شما/دسر کاسترد و ژله انار

از شما/کیک تخم مرغی

از شما/آبگوشت

از شما/دسر من

از شما/کیک عصرانه من

کدام میوه‌ها و ویتامین‌ها قاتل کرونا هستند؟

تو هوای درهم فصل بهار چی بپوشیم؟

8 اختراع چین باستان که دنیا را تغییر داد

انتقاد تند دیرین دیرین از کیفیت برنامه های تلویزیون

تام هاردی با کدام فیلم بیشترین جایزه اسکار را گرفت؟