آریا بانو

آخرين مطالب

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید! روانشناسي

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!
  بزرگنمايي:

آریا بانو-

برترین‌ها: گاهی لحظه‌هایی پیش می‌آید که همه ما احساس کمبود می‌کنیم و شروع می‌کنیم به توانایی‌های خود شک می‌کنیم. هوش جلوه‌های مختلفی دارد، شاید شما هم از آن دسته از کسانی باشید که فکر می‌کنید باهوش نیستید! اگر اینطور است پس در ادامه حتما با ما در برترین‌ها همراه باشید. در ادامه لیستی از علائمی وجود دارد که ممکن است آن‌ها را نادیده گرفته یا حتی عجیب بدانید، با این حال آن‌ها نشان دهنده یک ذهن فوق العاده هستند و همه آن‌ها از نظر علمی اثبات شده اند؛ بنابراین اگر احساس می‌کنید تعدادی از آن‌ها برای شما صادق هستند، دلیلی وجود ندارد که خود را یک نابغه ندانید!

10. می‌دانید که نمی‌دانید!

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

هر چند که به نظر متناقض می‌رسد، ولی یک نابغه واقعی به راحتی می‌پذیرد که هنوز چیز‌های زیادی است که نمی‌داند. این ایده توسط علم نیز حمایت می‌شود. آیا در خصوص اثر دانینگ-کروگر چیزی شنیده اید؟ اثر دانینگ کروگر، نتیجه‌ی مطالعه‌ای از جاستین کروگر و دیوید دانینگ است که در علم روانشناسی اجتماعی الگو شده است. نتیجه‌ی این مطالعه این است: فرد هر چه باهوش‌تر باشد، تردید بیشتری نسبت به توانایی‌های ادراکی و شناختی خود دارد. به عبارتی دیگر، افراد باهوش از گفتن «نمی‌دانم» نمی‌ترسند. اگر چیزی را ندانند می‌توانند به دنبالش بروند و چیز جدیدی یاد بگیرند. برای همین است که این افراد همیشه پرسش‌هایی در سرشان می‌چرخد و از سوال کردن هم واهمه‌ای ندارند.


9. هر روز یکسان لباس می‌پوشید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

آیا تا به حال متوجه شده اید که مارک زاکربرگ تمایل دارد همیشه با یک تی شرت یکسان در انظار عمومی ظاهر شود. احتمالا فکر نمی‌کنید که او پول کافی برای خرید لباس نداشته باشد! یک توضیح احتمالی در مورد این عادت به نبوغ افراد اشاره دارد و ساده پوشی را غالباً هوشمندانه می‌داند. روانشناسی به نام "الیور برکمن" تحقیقات جدی در مورد سبک زندگی روشن‌ترین ذهن‌های جهان انجام داده است. وی به این نتیجه رسید که افراد باهوش تمایل دارند توانایی‌های ذهنی خود را برای کار‌های مهم تری ذخیره کنند. برخی از مهم‌ترین اختراعات یا نوشته‌های درخشان می‌توانند در مدت زمانی به فکرتان برسد که شما برای انتخاب لباس مناسب صرف می‌کنید.


8. می‌توانید آنچه دیگران فکر می‌کنند را احساس کنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

این بدان معنی نیست که شما روانشناس باشید، اما نشانه‌هایی از آن در شما وجود دارد. اگر شما می‌توانید آنچه را که مردم می‌گویند نگفته درک کنید و حدس بزنید و یا احساسات آن‌ها را بسنجید، این نشانه مطمئنی ست که شما باهوش هستید. افراد باهوش تقریبا می‌توانند آنچه فردی دیگر حس می‌کند یا به آن فکر می‌کند را احساس کنند. برخی از روانشناسان معتقدند همدلی، سازگاری با نیاز‌ها و احساسات دیگران و نشان دادن حساسیت به این نیازها، عنصر هسته‌ای هوش احساسی است. افرادی که از نظر احساسی باهوشند، علاقه زیادی به برقراری ارتباط با افراد جدید دارند و دوست دارند چیز‌های جدیدی درباره آن‌ها بیاموزند.


7. شما کاملاً می‌توانید خود را کنترل کنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

توانایی کنترل غرایز همان چیزی است که ما انسان‌ها را از حیوانات متمایز می‌کند. افراد نابغه پا را حتی فراتر می‌گذارند، آن‌ها می‌توانند هیجانات لحظه‌ای خود را، کنترل و بر آن‌ها غلبه کنند. اگر بتوانید بدون اینکه احساسات باعث منحرف شدن شما از مسیر شود، برنامه ریزی کرده و به اهداف خود برسید، از آنچه تصور می‌کنید باهوش‌تر هستید. شما حتی می‌توانید با پیش بینی نتایج احتمالی، از ایجاد مشکل جلوگیری کنید. گروهی از دانشمندان دانشگاه مینسوتا گروهی از افراد را در سال 2008 مورد آزمایش قرار دادند. آن‌ها به شرکت کنندگان در آزمایش پیشنهاد دادند که بین دو گزینه: "پاداش مالی اندک، اما فوری" و "پاداش مالی زیاد، اما با تاخیر" یکی را انتخاب کنند. نتایج نشان داد که افرادی که گزینه دوم را انتخاب کردند، کنترل بیشتری بر روی خود دارند و در تست هوش نمره بهتری کسب کردند. این نشان داد که افرادی که نمی‌ترسند و می‌توانند هیجانات لحظه‌ای خود را کنترل کنند، باهوش‌تر از افرادی هستند که برنامه ریزی هر کاری را سخت می‌کنند.


6. چشمانتان آبی رنگ است.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

چشم‌های آبی عمیق و صمیمانه و جادوی خاصی دارند و هیچ رنگ چشمی زیباتر از رنگ آبی نیست. افراد چشم آبی نباید فقط به زیبایی و جذابیت خود ببالند، زیرا رنگ چشمانشان نشان از هوش بالای آن‌ها نیز دارد. بسیاری از نوابغ دنیا مانند استفن هاوکینگ و ماری کوری، چشم‌های آبی داشته اند. تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که چشمان آبی دارند مغزی سیستماتیک دارند و ضریب هوشی آن‌ها از افرادی که رنگ چشمانشان تیره و یا قهوه‌ای است بیشتر است. آن‌ها به خاطر حافظه زیاد و هوششان امتحانات را با موفقیت بیشتری پشت سر می‌گذرانند و اطلاعات بسیاری به مغزشان می‌سپارند و در برنامه‌ریزی‌ها کاملا موفقند و ورزش‌هایی که احتیاج به تمرکز دارد مانند گلف را به خوبی انجام می‌دهند.


5. عاشق شکلات هستید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

میان قدرت مغز و مزایای شکلات ارتباط ویژه‌ای وجود دارد. ترکیباتی که در شکلات یافت می‌شوند، می‌توانند به بهبود عملکرد شناختی کمک کنند. یافته‌های محققان دانشگاه رم نشان دادند که افرادی که حداقل یک بار در هفته شکلات مصرف می‌کنند، دارای حافظه قوی‌تری بوده و توانایی استدلال و پردازش اطلاعات در آن‌ها در مقایسه با کسانی که به ندرت یا هرگز شکلات مصرف نمی‌کنند بیشتر است. " فلاونوئید"، ماده‌ای که در شکلات یافت می‌شود، باعث افزایش جریان خون در مغز و حتی برطرف کردن برخی مشکلات کوچک عروقی در ساختار آن می‌شود و با این مکانیسم باعث بهبود عملکرد مغز و مانع تاخیر در عملکرد مغزی در افراد می‌شود.


4. وقتی ناراحت هستید، می‌دانید چه چیزی شما را آزار می‌دهد.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

همه ما روز‌هایی را داریم که به نظر می‌رسد همه چیز ما را ناراحت می‌کند. خوردن هیچ چیز ما را آرام نمی‌کند، آفتاب درخشان آزار دهنده به نظر می‌رسد، و اگر کسی چیزی از ما بپرسد، فقط فریاد پاسخ آن‌ها خواهد بود. حتی افراد نابغه هم گاهی اوقات ناراحت می‌شوند، اما در واقع می‌دانند که چه چیزی آن‌ها را آزار می‌دهد که دانستن این موضوع به آن‌ها فرصتی می‌دهد تا مشکل را حل کنند. افراد باهوش به گذشته نمی‌چسبند و اطرافیانش را به خاطر غم و اندوه خود سرزنش نمی‌کنند. روانشناس دانیل گلمن توضیح می‌دهد که نابغه واقعی نه تنها مشکلات را برطرف می‌کند بلکه احساسات را هم هنگامی که آن‌ها را احساس می‌کند، تشخیص می‌دهد و آن‌ها را نادیده نمی‌گیرد. ذهنی عاری از احساسات و عصبانیت‌های مداوم، خصوصیت برجسته‌ای است.


3. با خودتان حرف می‌زنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

باور عموم همیشه صحبت کردن با خود را به عنوان نشانه جنون دانسته است نه نبوغ. با این حال معلوم شده است که درست برعکس است. اگر شما هم با خودتان حرف میزنید بهتر است بدانید که نابغه‌ها با خودشان حرف می‌زنند. دانشمندان متوجه شده اند کسانی که اعتراف کرده اند با خودشان حرف می‌زنند در آزمون‌های هوش نمرات بالاتری کسب کرده اند. گوش دادن به صدای خودتان به شما کمک می‌کند تا خود را بهتر درک کنید. همچنین صحبت کردن با خودتان می‌تواند به شما در دستیابی به کنترل شناختی که برای موفقیت نیاز دارید، کمک کند. شاید همین موضوع بود که به آلبرت انیشتین کمک کرد تا یکی از درخشان‌ترین ذهن‌های همه زمان‌ها شود!


2. نمی‌توانید هیچ سر و صدای اضافی را تحمل کنید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

یک مطالعه انجام شده در دانشگاه "نورثوست" اظهار داشت که یک فرد باهوش از هر نوع سر و صدایی متنفر است، زیرا این امر مانع از تمرکز او بر روی موضوعات مهم می‌شود. چارلز داروین، آنتون چخوف و رمان نویس مشهور مارسل پروست، این‌ها فقط برخی از ذهن‌های درخشان بودند که به سکوت کشنده هنگام کارشان اصرار داشتند، یا اینکه از اینکه قادر به فیلتر کردن سر و صدای زمینه نبودند شکایت داشتند. شما ممکن است فکر کنید که افرادی را می‌توان هوشمند نامید که قادر به پذیرفتن جهان هستند، اما مطالعات نشان می‌دهد که این مورد خیلی درست نیست. ناتوانی درتحمل صدا‌هایی مانند بلند صحبت کردن، حرکت دادن پاها، جویدن مدام یا تایپ کردن ممکن است، واقعا خبر خوبی برای مغز شما باشد.


1. بدخط هستید.

نشانه‌هایی که اثبات می‌کنند شما یک نابغه هستید!

دستخط بد یکی از نشانه‌های نبوغ است! از نظر روانشناسان دستخط بد یا نتیجه اختلالات روانی است و یا ناشی از هوش بالای افراد است. در بررسی‌ها نیز ثابت شده مغز افراد باهوش و نوابغ سریعتر از دستشان عمل می‌کند. به عنوان مثال اینشتین از جمله دانشمندانی بود که دستخط خوبی نداشت و یا حتی استیو جابز، مخترع، بنیانگذار و مدیر اجرایی ارشد شرکت اپل، در گروه افراد باهوش، اما بدخط قرار دارد. با این اوصاف می‌توان چنین نتیجه گرفت که دستخط بد گاهی هم از ویژگی‌های خوب محسوب می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دختر های رضا صادقی سیزده بدر جالب و بالکونى را تجربه کردند

سیزده به در ساره بیات در خانه با گل و رومیزی خاصش

راهنمای کامل خرید سیستم اعلام حریق

تداوم بارش‌ها در کشور تا دوشنبه

بخشنامه جدید دانشگاه آزاد برای برگزاری کلاس‌ها

صحبت‌های شنیدنیِ خانم 91 ساله بابلی که کرونا را شکست داد

استعفای اجباری پرستار آمریکایی به علت استفاده از ماسک!

اقدام جالب همسر شهید در رزوهای کرونایی

چگونه نه بگوییم که دیگران ناراحت نشوند؟

شیرینی ها/ دستور تهیه شیرینی چنگالی

6 مورد معمولی که باعث جوش زدن ناگهانی صورت شما می‌شوند

صابر، اشکان، نادر و چند داستان دیگر

مردم در سوئد می توانند به سینما بروند!

تلاش ناموفق طنازان آپارتمان‌نشین در میانبر تلویزیون

تصویر دیده نشده از سیزده بدر متفاوت امسال که باید ببینید

آغاز توزیع رایگان محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح در کیش

زالی: پیش بینی دقیقی از زمان پایان کرونا نداریم

جاده‌ها خلوت شد

آمار شگفت‌انگیز از کاهش تردد‌ها در روز طبیعت

وقتی مجری «عصر جدید» یاد «ماه عسل» می‌افتد

کدام فیلم‌ها در روز 14 فروردین از تلویزیون پخش می‌شوند؟

دختر محمود نقاش عشق جدید ارسطو در خارج از پایتخت

وقتی هما ارسطو را با خاک یکسان کرد

کیک عجیب به شکل دستمال توالت!

صحبت های رامبد جوان درباره کنترل کرونا ویروس

خالکوبی جاستین ترودو نخست وزیر کانادا

داستان پایان پایتخت توسط کارگردانش لو رفت

بدترین موقع روز برای نوشیدن شیر

شرط اعلام شماره حساب از سوی تشکل‌ها برای دریافت کمک‌

راهنمای استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزان منتشر شد

اینستاگرام همسر پای پسر عمه را به اختلاف زوجین باز کرد

نتیجه امیدبخش آزمایش‌ها بر روی یک داروی ضد کرونا

کتلت مرغ را با دستور سامان گلریز بپزید

بهداشت و سلامت تازه های سلامت خارش کف دست خبر از پول میدهد یا بیماری ؟

والدین سختگیری‌های افراطی نسبت به تکالیف فرزندان نداشته باشند

تاثیر کرونا بر کاهش جمعیت ایران / احتمال افزایش سقط جنین

دلقک قاتلی که جای «قهرمان» می‌نشیند

دوقلوها در عروسی رحمت

برنامه‌های درسی 14 فروردین از شبکه‌های آموزش و چهار

سانسور رقص ارسطو در «پایتخت» و واکنش سردار آزمون

دختر سردار آزمون و نقاشی اش بازتاب گسترده ای داشت

سانسور خواننده زن قبل از انقلاب در تلویزیون

باید از فرصت در خانه ماندن برای گفتمان خانواده استفاده کرد

پیرزن 91 ساله کرونا را شکست داد

برنامه وزارت علوم برای روزهای کرونایی

اینستاگرام همسر پای پسر عمه رابه اختلاف زوجین باز کرد

پیتزا مرغ و قارچ با باربیکیو

14 گیاهی که خاصیت آنتی هیستامین دارند

صحنه‌ای هیجان‌انگیز از فیلم جدید لیلا حاتمی

توصیه‌هایی به خانواده‌های دارای فرزند اوتیسم در روزهای کرونایی