آریا بانو

آخرين مطالب

چگونه درخواست افزایش حقوق کنیم؟ گوناگون

چگونه درخواست افزایش حقوق کنیم؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو - روزیاتو / دریافت دستمزد و حقوق کافی بر اساس توانایی هایتان بخش مهمی از یک شغل است اما مذاکره در مورد افزایش حقوق می تواند استرس زا و ناخوشایند باشد. اگر فکر می کنید که شایستگی دریافت دستمزد و حقوق بیشتری دارید، این به خود شما بستگی دارد که با سخنانی قاطع و متقاعد کننده به خواسته ای که در این زمینه دارید برسید. تحقیقات درست می تواند شما را برای مذاکره در مورد افزایش حقوق آماده کند که شانس شما برای راضی کردن رئیستان را افزایش خواهد داد.
در مورد زمانبندی فکر کنید
قبل از اینکه صحبت در مورد افزایش حقوق و دستمزد را آغاز کنید، به تصویر بزرگتر و اینکه در محل کارتان چه می گذرد فکر کنید. وقتی که یک شرکت از لحاظ مالی با مشکل مواجه بوده یا در بحبوحه یک نقل و انتقال یا تغییر بزرگ است، احتمالاً زمان مناسبی برای صحبت در مورد افزایش حقوق نیست. اگر رئیستان مشغول کاهش نیرو، بازسازی ساختار شرکت، استخدام نیروهای جدید یا زیر ذره بین سازمان های حقوقی در مورد رسوایی های مالی و غیرمالی است بهتر است صبر کنید تا اوضاع کمی بهتر و آرام تر شود.
الیویا یاراس، موسس Salarycoaching.com در این باره چنین می گوید: «شاید این زمانی باشد که با او (رئیس) احساس همدردی می کنید و می خواهید اعتمادسازی اندکی انجام دهید که در ادامه می تواند شرایط را براز مذاکره در ماه های آینده فراهم سازد و می تواند برای شما به نتایج خوشایندی منتهی گردد».
از قبل در مورد دلایلی که برای درخواست افزایش حقوق دارید تحقیق کنید
اینکه با درخواست افزایش حقوق شما موافقت بشود یا نشود به چندین فاکتور مختلف وابسته است. کنترل برخی از این فاکتورها از قدرت شما خارج است اما انجام تحقیقات، شانس شما را برای رسیدن به خواسته تان افزایش خواهد داد. قبل از اینکه برای مطرح کردن افزایش حقوق با رئیستان مذاکره کنید، باید ارزش خود در بازار کار را بدانید. حقوق کنونی خود را با ارزشی که در بازار دارید و کیفیت و کمیت کارتان در مقایسه با همکاران را ارزیابی کرده و در کنار آن به فلسفه پرداخت های شرکت خود نیز توجه کنید.
بررسی رزومه کاری و نگاه به توصیفات جایگاه شغلی که برای آن استخدام شده بودید می تواند دورنمایی از عملکرد کاری تان و همچنین پیشرفت شغلی که داشته اید به شما بدهد. ممکن است از روزی که استخدام شده اید، وظایف شما بیشتر شده باشد یا مهارت های بیشتری نسبت به روز اول استخدام کسب کرده باشید. یاراس در این باره می گوید: «اگر مهارت ها و صلاحیت هایی بدست آورده اید که برای جایگاه شغلی تان مهم است، این دستاوردها توسط شرکتتان چگونه ارزش گذاری شده است؟ این ها برخی از نکات قابل توجه هستند که می توانند باعث افزایش حقوق شما شوند».
در مورد دیدگاه و نظر رئیستان اطلاعات کافی داشته باشید
وقتی که به تمام اطلاعات مورد نیازتان مسلح شدید، احتمالاً احساس می کنید که آماده اید و برنده خواهید شد. اما اکنون زمان آن رسیده که از دیدگاه مدیرتان به دستاوردهایی که در مدت کار در شرکت کنونی داشته اید نگاه کنید. چه دلیلی مدیرتان می تواند برای نه گفتن به درخواست افزایش حقوق شما داشته باشد؟ و چگونه شما به این نظرات پاسخ خواهید داد؟ درک اینکه شخص مقابل از کجا آمده و دیدگاه ها و نظرات او درباره شما و کارتان چیست برای مقابله با او و شکست دادنش به شما کمک خواهد کرد.
یک راه موثر برای این کار این است که به 5 دلیلی اصلی فکر کنید که مدیرتان ممکن است به خاطر آن ها به درخواست شما پاسخ منفی بدهد. دبورا کولب، نویسنده کتاب «مذاکره در محل کار:بردهای کوچک را به دستاوردهای بزرگ تبدیل کنید»، در این باره چنین می گوید: «اگر فکر می کنید که آن ها دلایل خوبی برای نه گفتن به شما هستند به احتمال زیاد به خواسته خود نخواهید رسید. اما وقتی که از قبل اتفاقی که قرار است رخ دهد را پیش بینی کنید، برای کنار آمدن با آن آماده خواهید بود».
حرفه ای رفتار کنید
به یاد داشته باشید که استدلالات شما برای درخواست افزایش حقوق باید همیشه منطقی باشد از این رو از شخصی سازی بیش از حد این مذاکره خودداری کنید. اینکه دلیل استحقاق افزایش حقوقتان را هزینه های بالای زندگی (مانند شهریه دانشگاه یا داشتن فرزند) یا اینکه همکارانتان بیشتر از شما حقوق می گیرند، عنوان کنید اصلاً ایده جالبی نخواهد بود. شاید این ها دلایل شما برای درخواست افزایش حقوق باشد اما هیچ ارتباطی با کارکرد شما در محیط کار ندارند. شاید با شنیدن مشکلات مالی تان، مدیر از روی دلسوزی کمی حقوق شما را افزایش دهد اما یقیناً قابل توجه و مطابق انتظار شما نخواهد بود. چیزی که باید به مدیرتان بگویید این است که شما تا چه اندازه در کار موفق بوده و به رشد و اعتلای همه جانبه شرکت کمک کرده اید.
دوراندیش باشید
مذاکره در مورد افزایش حقوق همیشه آنطور که برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود و باید برای کنار آمدن به نتیجه ای که انتظار آن را نداشته اید آماده باشید. گرفتن جواب منفی از مدیر نمی تواند به معنای شکست باشد و کنار آمدن با آن به شکل درست می تواند شرایط را برای افزایش حقوق شما در آینده فراهم کند. ممکن است از شنیدن خبر بد عدم موافقیت مدیر با درخواست افزایش حقوق تان ناامید شوید اما همیشه سعی کنید مذاکره را با صحبت های مثبت به پایان برسانید. تاکید بر اینکه علیرغم برآورد نشدن خواسته های مالی تان همچنان می خواهد برای موفقیت شرکت تلاش کنید و بر مشارکتتان در این عرصه بیفزایید می تواند راه را برای مذاکرات بعدی در زمینه افزایش دستمزد باز بگذارد.
باید در مورد این مذاکره، استراتژیک رفتار و فکر کنید. نباید انتظار نامعقول داشته و بر خواسته خود اصرار کنید. باید حرفه ای، صبور، سازنده و با حس همکاری رفتار کنید. این کار می تواند فرصتی برای شما به منظور دریافت بازخورد از رئیس تان باشد و به مهارت هایی فکر کنید که می توانند راه را برای درخواست افزایش حقوق در آینده و رسیدن به آن هموارتر می سازند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ویتامین‌ها؛ از اشتباه تا واقعیت

گیاه‌خوار یا گوشت‌خوار، کدام رژیم برای بدن سالم‌تر است؟

چقدر تا ختم غائله کرونا فاصله داریم؟

توپ‌بستن گنبد حرم رضوی به دست نظامیان روس / عکس

چین دوباره همه سینماها را تعطیل کرد

فارس نوشت: شوخی‌های مبتذل «پایتخت 6» با ارزش‌های جامعه

چهره ها/ دست مریزاد مهدی رحمتی به عوامل «پایتخت»

کاریکاتوریستی که اجرایش به مذاق داوران عصر جدید خوش نیامد

چهره ها/ اندر احوالات تنهایی‌های لیندا کیانی

چهره ها/ آزاده نامداری از دوران حصرش می‌گوید

سارا و نیکا لجِ هما را درآوردند

امیرحسین آرمان خواننده حرفه‌ای است؟

برادر مرده عروس در عروسی خواهرش آمد!

تولد نرگس محمدی و تبریک مخصوص علی اوجی همسرش

بیوه شدن 86 زن با مرگ این پیرمرد 93ساله!

پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز پاسدار

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار

پیام تبریک وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز

معاون وزیر بهداشت: هنوز به پیک بیماری در تهران نرسیده‌ایم

تماشای کلان‌شهرهای سوت و کور، از چشم پهپادها!

سوپ و آش/ سوپ پیاز برای تقویت سیستم ایمنی بدن

ناهار/ کباب ترکی ترکیبی با طعمی خص و ویژه

معجزه ماسک گل رز در زیبایی و شفافیت پوست

کاردستی زیبا برای سرگرمی دختربچه ها

رفتارهایی زنانه که مردان را فراری می دهد!

چهره ها/ احوالِ آشفته مژده لواسانی

مدیری: الان پول دیه شده پول 5 تا پراید!

بازگشایی سینماها در چین و یک مورد جدید که همه را نگران کرد

جلال مقامی از بیمارستان مرخص شد

شغل دوم امیرحسین آرمان چیست؟

یک اجرای خوانندگی تمام قرمز در «عصر جدید»

الهام پاوه‌نژاد از تجربه یک ماه قرنطینه خانگی‌اش می‌گوید

فیلم‌های سینمایی امروز تلویزیون

ترس و لرز فهیمه از بازگشت بهبود

در دورهمی مهران مدیری با امیرحسین آرمان چه گذشت؟

فیلم‌بازی نوروزی؛ «داستان ازدواج» داستان یک جدایی است

رایان گاسلینگ یک بار دیگر به فضا می‌رود

صحنه «عصر جدید» به آتش کشیده شد!

تئاتر ملی بریتانیا به دلیل کرونا آنلاین شد

معرفی فیلم «قطار بوسان» به کارگردانی یان سنگ هو

فیلمی که سرنوشت بازیگر سرشناس انگلیسی را تغییر داد

حسینی‌بای بازیگر شد

درآمد میلیاردی صدا و سیما از تبلیغات سریال «پایتخت»

صحنه‌ای که رحمان می‌خواست اشکان را سر به نیست کند

امیرحسین آرمان: حتی یک هزار تومانی از رانت استفاده نکردم

جنجال‌ها در خصوص سانسور پایتخت ادامه دارد

حسن ریوندی معروفترین استندآپ کمدین ایران کرونا گرفت

دورکاری در زمان کرونا؛ چطور می‌توان شرایط کاری را بهتر کرد؟

هنگام بحران چه باید کرد؟

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر روز پاسدار را تبریک گفت