آریا بانو

آخرين مطالب

با انجام این 7 روش به دوست افسرده خود کمک کنید! روانشناسي

با انجام این 7 روش به دوست افسرده خود کمک کنید!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - نمناک / گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است.
1. به آن ها یاد آوری کنید که مهم هستند و دوستشان دارید
افسردگی می تواند باعث شود که یک شخص احساس کند که مهم نیست و کسی او را دوست ندارد این نمی تواند دور تر از حقیقت باشد ! با این حال ، کسانی که در معرض افسردگی هستند، نمی توانند این را ببینند .
مهم ترین کاری که می توانید برای دوستتان انجام دهید ، این است که اجازه دهید آن ها بدانند که شما آن جا هستید و خیلی زیاد به آنها توجه می کنید . اگر چه ممکن است این مسئله بلافاصله برای دوست شما حل نشود ، ولی این نوع حمایت به آن ها یاد آوری می کند که همکاری آن ها اهمیت دارد و به آن ها کمک می کند تا انگیزه ای برای یافتن گزینه های بهبودی پیدا کنند .
مهم تر از همه ، شما باید این حمایت عاطفی را همراه با اقدامات حمایتی ثابت کنید . اگر دوست شما نیاز به کمک برای هر کاری داشته باشد ، حتما از این راه خود را ثابت کنید تا آن ها بتوانند در زمان نیاز به کمک شما اعتماد کنند ، هنگامی که دوست شما می بیند که از طرف شخص دیگر حمایت می شود . متوجه می شوند که آن ها ارزش عشق و خوش بختی را دارند که نقش مهمی در روند بهبودی بازی می کند .
2. فعالیت هایی را که دوست داشتند انجام دهند ، دوباره به آن ها معرفی کنید
همان طور که قبلا در مقاله ذکر شد ، افسردگی اغلب مانع ازلذت بردن از فعالیت هایی می شود که آنها در گذشته دوست داشتند . یکی از بزرگ ترین راهنمایی هایی که وب سایت های سلامتی برای کسانی که در معرض افسردگی قرار دارند ارائه می دهند ، ادامه دادن فعالیت هایی است که قبلا از انجام آن لذت می بردند ، حتی اگر در این لحظه از آن لذت نمی برند .
هنگامی که وقت دارید ، به دوستانتان برسید و یک اتفاق را که می توانید در یک روز در طول هفته انجام دهید را برنامه ریزی کنید ، از آنها بپرسید که قبل از این که افسرده شوند، از چه چیزی لذت می بردند و از این فعالیت ها مطلع شوید ، این طوری می توانید برنامه های بیشتری را برای آینده برنامه ریزی کنید .این برنامه ها به آن ها کمک می کند، تا از خانه بیرون بیایند ، به زندگی قدیمی خود بازگردند ، و آن ها را به سمت این حقیقت که آن ها تنها نیستند و افرادی را دارند که می توانند بر آن ها تکیه کنند ، هدایت می کند .
3 . محل بی خطر و امنی را برای بیرون آوردن دوستتان از افسردگی فراهم کنید
همه افراد افسردگی را درک نمی کنند و این عدم درک، گاهی اوقات باعث می شود که افرادی که افسردگی دارند را با افرادی که برای مثبت بودن دست و پنجه نرمه می کنند و دنبال راهی هستند، باهم اشتباه بگیرند با این حال ، صبر ، یک هنر است و مهم است که شما صبور باشید و زمانی که دوست شما در حال گذراندن این زمان دشوار است ،از قضاوت کردن خودداری کنید .
به آنها مکانی امن برای تخلیه احساساتشان و گوشی شنوا بدون قصد برای نصیحت های ناخواسته بدهید، افرادی که در معرض افسردگی قرار دارند ، نیاز به کسی دارند که با آن ها ارتباط برقرار کند و صحبت کند، این می تواند یک جهان از تفاوت ایجاد کند البته ، اگر آن ها از شما راهنمایی بخواهند و شما فکر می کنید که چه چیزی برای ارائه دارید ، آن را انجام دهید با این حال، اگر شما نمی دانید که چه بگویید، گاهی اوقات بهتر است چیزی نگویید تا چیز غلطی بگویید . حتی می توانید به آن ها توصیه کنید که از یک متخصص اعصاب و روان کمک بگیرند ، اگر احساس می کنید که نمی توانید مشورتی که به دنبال آن هستند ، بدهید .
4. از کلماتی، برای تشویق و مثبت بودن استفاده کنید
هیچ چیز بهتر از این نیست که احساس وحشتناک بودن بکنید و از دوستانتان سخنان مهربانانه و تشویق کننده بشنوید . اگر متوجه شدید که دوستتان شروع به تردید در خود و یا صحبت کردن با خود زمانی که در اطراف شما هست ، کرده است ، کلمات مهربانانه بگویید و به آن یادآوری کنید، چه کسی هستند.
افسردگی اغلب باعث می شود مردم از طریق یک لنز تحریف شده به خود نگاه کنند ؛ درمان افسردگی نیاز به چالش با افکار منفی دارد، که اگر شما با خودتان مقابله کنید و هیچ کس به شما یادآوری نکند که چه کسی بوده اید، می تواند سخت باشد.
دوستتان را بالا بکشید و آن ها را با شخصی که قبلا بوده اند، آشنا کنید تا بتوانند با افکارشان مبارزه کنند ، هم چنین مهم است که توجه داشته باشید که در زمان تشویق به مثبت بودن نباید زیاده روی کنید . همه کسانی که در معرض افسرگی قرار دارند ، تحمل زیادی برای این چیز ها ندارند و فشار مثبت می تواند اثر متقابل مورد نظر را داشته باشد .
5. از شوخی برای درمان استفاده کنید
آن ها می گویند که خنده بهترین دارو است ، این مطلب به خصوص زمانی که به افسردگی می رسد ، درست است ! در حقیقت یک مطالعه انجام شده نشان می دهد که خنده می تواند خلق و خوی خود فرد را بهبود بخشد و اثرات علائمی که در هنگام مقابله با افسردگی تجربه می شود را کاهش می دهد .
هر زمانی که با دوستتان هستید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا آن ها را بخندانید مهم نیست که چه چیز در نظر آنها خنده دار است ، حتی اگر کمی نامناسب هستند ، این جوک ها را بگیرید و از مزایای آن ها استفاده می کنند فقط یک خندیدن ساده می تواند تاثیر بزرگی در احساسات دوست شما داشته باشد . حتی اگر بتوانید احساسات او را فقط برای یک لحظه اداره کنید آن ثانیه می تواند چشم انداز آینده آن ها را بهبود بخشد .
6. توجه خود را با انجام کار های کوچک به آن ها نشان دهید
بله حرکات عاطفی عظیم قطعا می تواند توجه شما به کسی را نشان دهد ، با این حال ، اغلب چیز های کوچک است که واقعا دیگران را روشن می کند و به طور کلی احساس بهتری در مورد زندگی خود می کنند.
تلاش خود را برای نشان دادن توجهتان در مورد آن ها و شاد شدن آن ها با انجام کار های کوچکی که به آن اهمیت می دهند ، بکنید به عنوان مثال ، شما می توانید کار های ساده کوچکی را مثل مخفی کردن یادداشت های کوچک تشویق در اطراف خانه و وسایل او و یا با انجام دادن برخی رفتار های مورد علاقه او در طول روز، انجام دهید . هر کدام از این اعمال به دوست شما می گوید من به شما اهمیت می دهم . روش خود را برای انجام این کارها انتخاب کنید و منتظر پاسخ آن ها باشید.
7 . به آن ها کمک کنید ،یک سیستم پشتیبانی ارزشمند ایجاد کنند
حقیقت این است :شما قادر نخواهید بود که به دوست خود رسیدگی کنید و همه چیز را به تنهایی انجام دهید . آن ها در زندگی خود به دیگران احتیاج دارند و شما مجبور خواهید شد یک استراحت به خود بدهید تا خودتان نیز کاری انجام دهید. افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند، به یک سیستم پشتیبانی جامع برای کمک به آن ها در جهت بهبودی نیاز دارند،تا بتوانند به خوش بختی خود باز گردند .
به دوست های دیگر در گروه دوستتان و دوستان خودتان دسترسی پیدا کنید و ببینید که چه کارهایی می توانند انجام دهند تا دوستتان دوباره زندگی را دوست داشته باشد . با ایجاد یک سیستم پشتیبانی جامع ، شما حتی زمان کمتری را برای حمایت از دوست خود و کمک به بازگرداندن آن ها به نور نیاز خواهید داشت .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اولین قسمت از فینال عصر جدید احسان علیخانی با تجربه ترس و هیجان!

اجرای حیرت انگیز دختران نینجا در عصر جدید را ببینید!!

عوامل برنامه عصر جدید در آستانه فینال | توصیه یک مادربزرگ به داور برنامه!!

افشای پشت پرده‌ استعفای نجفی شهردار تهران و حواشی قتل همسرش!

توصیه‌های سیاسی ارسطو به نقی درباره مجلس

واکنش‌هایی طنز به سندرم دست بی‌قرار در سریال «پایتخت»

بهبودی کم سن ترین بیماران کرونایی کشور در گیلان

سندروم دست بی‌قرار چیست؟

سکانس برتر/ صحنه هیجانی خفه کردن ارسطو توسط بهبود

چهره ها/ زیبا بروفه و پسرش «اهورا»

تعریف ارسطو از دی‌کاپریو و فیلم «از گور برگشته»

کنایه‌های رگباری سریال «پایتخت» به گرانی‌ها

چهره ها/ پُست مهران احمدی به مناسبت بازگشت بهبود

چرا «دورهمی» امشب تکراری بود؟

لحظه احساسی مواجهه بهبود و بهتاش که به کتک کاری ختم شد

شناسایی نوزاد سه روزه مبتلا به ویروس کرونا در تربت جام

برنامه مدرسه تلویزیونی در روز دوشنبه یازدهم فروردین

از شما/دسر ساگو بستنی خودم پز

از شما/اینم حلوا

از شما/ کباب سفید تابه ای

از شما/آشپزی من

از شما/ته چین مرغ

از شما/شاممون

از شما/کیک 3 لایه اسفنجی نازک زعفرانی

از شما/شام

از شما/ اسنک سیب زمینی

از شما/نان

از شما/ قارچ سوخاری

از شما/ مرغ گریل شده

از شما/کیک تولد دخترم

چهره ها/ کلافگی نیما شعبان‌نژاد در سریال «دوپینگ»

چهره ها/ سلفی بهتاش و زن باباش

گاف‌های فوتبالی سریال «پایتخت»

شوخی سریال «میانبر» با دیالوگ معروف فیلم قیصر

گاف مهران مدیری در «دورهمی» سوژه شد

تعریف‌های خیابانی و نقی از دروازه‌بانی بهتاش

واکنش نقی به بیماری عجیب بهبود

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

میزان رعایت بهداشت در مکان‌های خطرناک توسط مردم

گزارشی هشدار دهنده از وضعیت بیمارستان ها

خدا را از زندگی بردارید مساوی است با صفر

ضدعفونی کردن دسته جمعی خاخام‌ها

گوناگون/ بقایای بنیانگذار افسانه‌ ای روم باستان

صلیب گردانی روی شهر برای جلوگیری از کرونا

گوناگون/ رکاب زدن تا آسمان در اقامتگاه رویایی

خطو و فروش اطلاعات!

پیشگیری از کرونا

شوخی میمون با ببر!

چرا نماز و روزه برای بعضی ها اینقدر سخته؟