آریا بانو

آخرين مطالب

ترندهای جدید سفر در سال 2020 گوناگون

ترندهای جدید سفر در سال 2020
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ترندهای جدید سفر در سال 2020 2

کجارو / شیوه و اهداف سفر در سال 2020، با تغییرات درخورتوجهی در دنیا روبه‌رو خواهد شد؛ به‌خصوص که بیشتر مسافران ترجیح می‌دهند در سال جدید، سفر پایدارتر و سبزتری داشته باشند.بسیاری از ترندهای جدید سفر در سال 2020، ترندهای دوستدار طبیعت، پایدار و کربن خنثی هستند. با توجه به تغییر در نحوه سفر کردن، این رویه تعجبی هم ندارد. ما در حال حرکت به‌سمت زمانه‌ای هستیم که علاقه‌مندان به سفر ترجیح می‌دهند رفتار مناسبی با طبیعت داشته باشند، حتی اگر این موضوع باعث تغییر در شیوه سفرشان شود. امسال پیش‌بینی می‌شود که گردشگران، کیفیت را به کمیت ترجیح دهند. سفر جاده‌ای با خودروهای الکتریکی، ماجراجویی‌های هدفمند و کشف مقصدهایی که سفر به آن‌ها تاثیر مثبتی بر آن مقصدها دارد، ترندهای جدید سفر در سال 2020 هستند.
چطور می‌توان از این روندهای جدید سفر استقبال کرد؟ چگونه آن‌ها را در سفرهای بعدی بگنجانیم؟ خبر خوب اینکه هواپیمایی‌ها، هتل‌ها و برگزارکنندگان تورهای مسافرتی، در حال تغییر رویه به‌سمت گردشگری سبز هستند. به‌واسطه این تلاش‌ها نیازی به کاهش نیست، بلکه باید درست سفر کنید. در ادامه این مقاله از کجارو، با تعدادی از ترندهای جدید سفر در سال 2020 آشنا می‌شوید.
یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های افراد در آغاز سال جدید، سفرهای بیشتر است. در دهه اخیر، شاهد بوده‌ایم که مردم، سفر را در اولویت قرار داده‌اند تا به بهترین شکل از زندگی لذت ببرند، رشد را تجربه کنند، بیشتر برای خود وقت بگذارند و از طریق سفر با استرس‌های ناشی از کار مقابله کنند. به همین دلیل ما بیشتر از قبل سفر می‌کنیم و در عین حال دوست داریم از این سفرها لذت مضاعفی ببریم.
به‌دنبال آسیب‌ها و ویرانی‌های ناشی از اورتوریسم یا افزایش بی‌رویه تعداد توریست‌ها در یک مقصد، اخیرا این فرصت برای گردشگران به وجود آمده است تا مقصدهای جایگزین را برای سفر انتخاب کنند. تقریبا نیمی از علاقه‌مندان به سفر اعلام کرده‌اند که با رضایت کامل حاضر‌ند مقصد جایگزینی را در کشور موردنظرشان انتخاب کنند تا سفرشان، تاثیر کمتری بر محیط‌زیست داشته باشد. سال 2020، سال سفر به شهرها و مقصدهای جایگزین است.
سفرهای آهسته‌تر
مسافران در سال جدید، سرعتی را برای سفرشان انتخاب می‌کنند که تاثیرهای زیست‌محیطی سفر را کاهش دهد و لذت بیشتری از ماجراجویی را نصیب آن‌ها کند. به‌عنوان مثال، می‌توانید سفر با خودروهای الکتریکی، قایق‌سواری یا دوچرخه‌سواری را در نظر بگیرید. ایده خوبی است که برای تعطیلات خود عجله نداشته باشید و سفرتان را به یک ماجراجویی آرام تبدیل کنید.
تجربه‌های بومی با کمک فناوری
در سال 2020، پیداکردن تجربه‌های بومی بسیار راحت‌تر شده است. شرکت‌های مرتبط با فناوری، شما را با اقامتگاه‌ها، مردم محلی، تورها و تجربه‌هایی آشنا می‌کنند که به‌طور طبیعی در سفر برایتان پیش نمی‌آید. این ویژگی‌ها کمک می‌کنند که سفر پایدارتر و بومی‌تری داشته باشید.
تجربه‌های کوچک و کوتاه، به‌جای تجربه‌های بزرگ
مسافران برای سفر در سال جدید، به فکر کره زمین هستند و می‌دانند که پروازهای طولانی چه آسیب‌هایی برای طبیعت دارند. به همین دلیل، سفرهای کوتاه و تجربه‌های کوچک‌تر را جایگزین ماجراجویی‌های بزرگ می‌کنند؛ به‌عبارتی، سفرهایی را انتخاب می‌کنند که نیاز به پروازهای طولانی یا اصلا نیاز به پرواز نداشته باشد. پیش از این، مسافرت به‌معنای سوارشدن به هواپیما و رفتن به کشوری دوردست بود؛ ولی امروزه سفررفتن، بیش از اینکه طی کردن مسیر و دیدن جاذبه‌های بیشتر باشد، به نحوه گذراندن زمان سفر بستگی دارد.
مسافران امروزی، سفرهای بدون جت لگ را ترجیح می‌دهند و به مقصدهایی می‌روند که به خانه‌شان نزدیک‌تر است و نیازی به ساعت‌ها پرواز نیست. این دسته از گردشگران حتی اگر مرتب به سفر بروند، آسیبی به محیط‌زیست نخواهند زد.
مسیر سفر، بخشی از تجربه خوب تعطیلات
وقتی مسافران از پرواز اجتناب کرده و سفرهای زمینی را انتخاب کنند، وسایل حمل‌ونقل زمینی مثل قطار و اتوبوس برای جابه‌جایی بین مقصدها، مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. از سال 2020 به بعد، تجربه‌های لذت‌بخش سفر فقط در مقصدها اتفاق نمی‌افتد و از همان ابتدای مسیر آغاز می‌شود. در واقع خود مسیر هم بخش مهمی از سفر و خو‌ش‌گذرانی را تشکیل خواهد داد.
در سال 2020، سفر لوکس هم مفهوم گردشگری مسئولانه را در بر خواهد گرفت. بر اساس مقاله‌ای که در فوربس منتشر شده است، پایداری یا تطابق با محیط زیست، به یکی از پایه‌های اصلی سفر لوکس و سطح بالا تبدیل خواهد شد. البته این رویه، جای زیادی برای کار کردن دارد؛ ولی تجربه‌های بدون ایجاد ضایعات و کربن خنثی، در سال 2020 به یک استاندارد در سفرهای لوکس درمی‌آیند.
سفر لوکس و پایدار
در سال 2020، سفر لوکس و سفر پایدار (سفر دوستدار طبیعت)، دست در دست هم خواهند داد. همان طور که در محل زندگی خودتان باید هزینه بیشتری برای محصولات بومی و محلی بپردازید، در سفر‌های پایدار به مقصدهای خاص و محلی نیز باید این مخارج بیشتر را متحمل شوید؛ هرچند که ارزش این همه هزینه را خواهند داشت.
سفر هدفمند
گردشگران در سال 2020 به‌دنبال تجربه‌هایی هستند که منجر به حمایت از جوامع بومی شود. هتل‌ها، فرصت‌هایی را برای مسافران به وجود می‌آورند تا تاثیر مثبتی روی زندگی اهالی منطقه داشته باشند. به‌عنوان مثال، اخیرا یکی از هتل‌ها، برنامه‌هایی موسوم به کورالاریوم، برای ترمیم صخره‌های مرجانی به راه انداخته است که تاثیر مثبت و مستقیمی روی محیط‌زیست منطقه و زندگی اهالی دارد و مهمانان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.
سفر در فصل‌های خلوت گردشگری
در سال جدید، مسافران ترجیح می‌دهند تا سفرهای لوکس خود را در فصل‌های خلوت گردشگری و بدون نیاز به پرواز انجام دهند. در عوض، بیشتر آن‌ها پول پرواز را برای تجربه‌های نزدیک‌تر به محل زندگی و در فصل‌های خلوت سال خرج می‌کنند.
ترندهای سفر ماجراجویانه در سال 2020
سفر سبز و مسئولانه به این معنا نیست که باید ماجراجویی‌های کمتری را تجربه کنید؛ در واقع این نوع سفر باعث می‌شود که گردشگران و علاقه‌مندان به سفر، روش‌های جدیدی برای گشت‌وگذار در دنیا پیدا کنند، بدون اینکه آسیبی به محیط‌زیست بزنند.
علاقه‌مندان به غذا نیز در سال 2020 با جدیت به سفرهای غذایی خود ادامه می‌دهند؛ ولی سفرها فقط به خوردن غذاهای جدید محدود نمی‌شود. از رستوران‌های پایدار که محصولات‌شان به‌صورت مستقیم از مزارع تهیه می‌شود تا رستوران‌های دوستدار محیط‌زیست و محصولات بومی و فصلی، مسافران در سال جدید در مورد صرف غذا در رستوران هم، محیط‌زیست و گردشگری پایدار را در اولویت قرار می‌دهند و تقاضا برای این قبیل رستوران‌ها و غذاخوری‌ها بیشتر می‌شود.
سفر نجومی
یکی از هیجان‌انگیزترین ترندهای سفر در سال 2020، سفر نجومی است. همان طور که هرکدام از ما در تلاش هستیم تا تجربه‌های تاز‌ه‌ای را روی زمین کشف کنیم، بسیاری از گردشگران در میان ستاره‌ها به‌دنبال پاسخ سوال‌های خود هستند و به‌خاطر آن سفر هم می‌کنند. از آنجایی که مقصدهایی با آسمان تاریک‌تر، برای این سفر مناسب به نظر می‌رسد، سفر نجومی جزو سفرهای پایدار و دوستدار محیط‌زیست به شمار می‌رود؛ زیرا آلودگی نوری در مقصد را به حداقل می‌رساند.
یادگیری مهارت‌های بیشتر
ترند امسال برای سفر، کسب تجربه‌های جدید و یادگیری مهارت‌های بیشتر است. در سال پیش رو، تعطیلات و سفرهایی که درس‌های جدیدی به گردشگران یاد می‌دهند، بیشتر از همیشه طرفدار خواهند داشت. این روزها گردشگران بیشتر از اینکه به‌دنبال عکاسی و پرکردن صفحه اینستاگرامشان باشند، به سراغ یادگیری مهارت‌های بیشتر رفته‌اند.
سفر برای رسیدن به آرامش
از سال 2020 به بعد، سفر برای آرامش جسم و ذهن، در کنار ماجراجویی، قرار خواهد گرفت. مسافرت با هدف رسیدن آرامش، فقط به اقامت دو هفته‌ای در نزدیکی یک اسپا محدود نمی‌شود. این سفرها با به چالش کشیدن ذهن و جسم و روح، همراه خواهد بود و مقاومت شما در برابر تغییرهای روحی و فیزیکی را به بوته آزمایش می‌گذارند. از تمرین کردن با ورزشکاران حرفه‌ای گرفته تا شرکت در کمپ‌های آموزشی، سفرهایی هستند که برای آرامش جسم و روح انجام می‌شوند؛ هرچند این به معنای استراحت مطلق نیست!


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سفری یک روزه و جذاب در دل طبیعت تنگه واشی

فضیلت تلاوت سوره‌ای که بدون بسم الله شروع می‌شود

معمای رابطه خویشاوندی

مردی که بدون دست و پا، کوهنوردی می‌کند!

روستای برگ جهان؛ بهشتی در نزدیکی تهران

شهرت این شهر به خاطر کله مخروطی هایش است!

سگ گم‌شده خود را تسلیم پلیس کرد

معمای تصویری رانندگی در لندن

مکان های گردشگری عجیب دنیا

سفر به کدام کشورها ارزان تمام می‌شود؟

دعای شهید خرازی قبل از شهادت چه بود؟

هنر ثروت اندوزی؛ چطور پس انداز و درآمد بیشتری داشته باشیم؟

ویدیویی از طبیعت و جاذبه های دیدنی آرژانتین

معمای خواهران هم مدرسه ای

طنز/ کرونا آمده دارند می‌روند شمال!

اینجا متفاوت ترین خیابان دنیاست!

تصاویری بی نظیر از کشور ژاپن

چگونه با کمک خدا غافلگیر شدیم؟!

کشفی در سرزمین پارس که جهان را متعجب کرد

کهنسال ترین گانگستر آمریکا از دنیا رفت

طنز/ کرونای شما کجاست؟

ویدیویی از طبیعت زیبا و جاذبه های آرژانتین

ویدیویی از دیدنی های ویتنام

پاسخ تست هوش را بیابید

اعمال لیله الرغائب؛ شب آرزو‌ها

فرودگاه های خطرناک جهان که نشستن در آن ها کار هر خلبانی نیست!

توزیع غذا بین مسافران هتل قرنطینه شده در اسپانیا

تولید ظروف آلومینیومی در چین!

دست‌نوشته حاج قاسم برای همسر شهید مدافع حرم

دوست داشتن در عصر کرونا

مشهورترین شهرهای جن زده جهان!

هفت رنگو روستای زیبای دلفین خلیج فارس!

رفتارهای غیرحرفه‌ای در محیط کار که دیگران را از شما فراری می‌دهد

توزیع غذا بین مهمانان هتل قرنطینه شده در اسپانیا

حقوق قانونی مسافران در سفرهای هوایی چیست؟

آمریکایی ها با یک دایناسور واقعی زندگی می کنند!

طنز/ ول کنِ کرونا به چشم‌هامان اتصالی کرده‎!

حکایت/ عاقبت به خیری اویس

ماهی برای تقویت ارتباط با خدا

ما قدر خدا را نمی دانیم

4گوشه دنیا/ مار قرمز در کابینت!

با خدا رفیق شو

چه ماسک‌هایی جلوی کرونا را می‌گیرند؟

حقایقی درباره کرم‌های ضدچروک که نمی‌دانید

گِله خداوند از ناسپاسی انسان

پیاده شدن جالب فیل از کامیون

چرا نباید از نماینده ها در مورد اموالشون پرسید؟

ساخت مشعل با حباب!

داستان های واقعی/ برو سراغ بقیه زخمی ها

فرار پلنگ از دست گراز