آریا بانو

آخرين مطالب

ترندهای جدید سفر در سال 2020 گوناگون

  بزرگنمايي:

آریا بانو - ترندهای جدید سفر در سال 2020 2

کجارو / شیوه و اهداف سفر در سال 2020، با تغییرات درخورتوجهی در دنیا روبه‌رو خواهد شد؛ به‌خصوص که بیشتر مسافران ترجیح می‌دهند در سال جدید، سفر پایدارتر و سبزتری داشته باشند.بسیاری از ترندهای جدید سفر در سال 2020، ترندهای دوستدار طبیعت، پایدار و کربن خنثی هستند. با توجه به تغییر در نحوه سفر کردن، این رویه تعجبی هم ندارد. ما در حال حرکت به‌سمت زمانه‌ای هستیم که علاقه‌مندان به سفر ترجیح می‌دهند رفتار مناسبی با طبیعت داشته باشند، حتی اگر این موضوع باعث تغییر در شیوه سفرشان شود. امسال پیش‌بینی می‌شود که گردشگران، کیفیت را به کمیت ترجیح دهند. سفر جاده‌ای با خودروهای الکتریکی، ماجراجویی‌های هدفمند و کشف مقصدهایی که سفر به آن‌ها تاثیر مثبتی بر آن مقصدها دارد، ترندهای جدید سفر در سال 2020 هستند.
چطور می‌توان از این روندهای جدید سفر استقبال کرد؟ چگونه آن‌ها را در سفرهای بعدی بگنجانیم؟ خبر خوب اینکه هواپیمایی‌ها، هتل‌ها و برگزارکنندگان تورهای مسافرتی، در حال تغییر رویه به‌سمت گردشگری سبز هستند. به‌واسطه این تلاش‌ها نیازی به کاهش نیست، بلکه باید درست سفر کنید. در ادامه این مقاله از کجارو، با تعدادی از ترندهای جدید سفر در سال 2020 آشنا می‌شوید.
یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های افراد در آغاز سال جدید، سفرهای بیشتر است. در دهه اخیر، شاهد بوده‌ایم که مردم، سفر را در اولویت قرار داده‌اند تا به بهترین شکل از زندگی لذت ببرند، رشد را تجربه کنند، بیشتر برای خود وقت بگذارند و از طریق سفر با استرس‌های ناشی از کار مقابله کنند. به همین دلیل ما بیشتر از قبل سفر می‌کنیم و در عین حال دوست داریم از این سفرها لذت مضاعفی ببریم.
به‌دنبال آسیب‌ها و ویرانی‌های ناشی از اورتوریسم یا افزایش بی‌رویه تعداد توریست‌ها در یک مقصد، اخیرا این فرصت برای گردشگران به وجود آمده است تا مقصدهای جایگزین را برای سفر انتخاب کنند. تقریبا نیمی از علاقه‌مندان به سفر اعلام کرده‌اند که با رضایت کامل حاضر‌ند مقصد جایگزینی را در کشور موردنظرشان انتخاب کنند تا سفرشان، تاثیر کمتری بر محیط‌زیست داشته باشد. سال 2020، سال سفر به شهرها و مقصدهای جایگزین است.
سفرهای آهسته‌تر
مسافران در سال جدید، سرعتی را برای سفرشان انتخاب می‌کنند که تاثیرهای زیست‌محیطی سفر را کاهش دهد و لذت بیشتری از ماجراجویی را نصیب آن‌ها کند. به‌عنوان مثال، می‌توانید سفر با خودروهای الکتریکی، قایق‌سواری یا دوچرخه‌سواری را در نظر بگیرید. ایده خوبی است که برای تعطیلات خود عجله نداشته باشید و سفرتان را به یک ماجراجویی آرام تبدیل کنید.
تجربه‌های بومی با کمک فناوری
در سال 2020، پیداکردن تجربه‌های بومی بسیار راحت‌تر شده است. شرکت‌های مرتبط با فناوری، شما را با اقامتگاه‌ها، مردم محلی، تورها و تجربه‌هایی آشنا می‌کنند که به‌طور طبیعی در سفر برایتان پیش نمی‌آید. این ویژگی‌ها کمک می‌کنند که سفر پایدارتر و بومی‌تری داشته باشید.
تجربه‌های کوچک و کوتاه، به‌جای تجربه‌های بزرگ
مسافران برای سفر در سال جدید، به فکر کره زمین هستند و می‌دانند که پروازهای طولانی چه آسیب‌هایی برای طبیعت دارند. به همین دلیل، سفرهای کوتاه و تجربه‌های کوچک‌تر را جایگزین ماجراجویی‌های بزرگ می‌کنند؛ به‌عبارتی، سفرهایی را انتخاب می‌کنند که نیاز به پروازهای طولانی یا اصلا نیاز به پرواز نداشته باشد. پیش از این، مسافرت به‌معنای سوارشدن به هواپیما و رفتن به کشوری دوردست بود؛ ولی امروزه سفررفتن، بیش از اینکه طی کردن مسیر و دیدن جاذبه‌های بیشتر باشد، به نحوه گذراندن زمان سفر بستگی دارد.
مسافران امروزی، سفرهای بدون جت لگ را ترجیح می‌دهند و به مقصدهایی می‌روند که به خانه‌شان نزدیک‌تر است و نیازی به ساعت‌ها پرواز نیست. این دسته از گردشگران حتی اگر مرتب به سفر بروند، آسیبی به محیط‌زیست نخواهند زد.
مسیر سفر، بخشی از تجربه خوب تعطیلات
وقتی مسافران از پرواز اجتناب کرده و سفرهای زمینی را انتخاب کنند، وسایل حمل‌ونقل زمینی مثل قطار و اتوبوس برای جابه‌جایی بین مقصدها، مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. از سال 2020 به بعد، تجربه‌های لذت‌بخش سفر فقط در مقصدها اتفاق نمی‌افتد و از همان ابتدای مسیر آغاز می‌شود. در واقع خود مسیر هم بخش مهمی از سفر و خو‌ش‌گذرانی را تشکیل خواهد داد.
در سال 2020، سفر لوکس هم مفهوم گردشگری مسئولانه را در بر خواهد گرفت. بر اساس مقاله‌ای که در فوربس منتشر شده است، پایداری یا تطابق با محیط زیست، به یکی از پایه‌های اصلی سفر لوکس و سطح بالا تبدیل خواهد شد. البته این رویه، جای زیادی برای کار کردن دارد؛ ولی تجربه‌های بدون ایجاد ضایعات و کربن خنثی، در سال 2020 به یک استاندارد در سفرهای لوکس درمی‌آیند.
سفر لوکس و پایدار
در سال 2020، سفر لوکس و سفر پایدار (سفر دوستدار طبیعت)، دست در دست هم خواهند داد. همان طور که در محل زندگی خودتان باید هزینه بیشتری برای محصولات بومی و محلی بپردازید، در سفر‌های پایدار به مقصدهای خاص و محلی نیز باید این مخارج بیشتر را متحمل شوید؛ هرچند که ارزش این همه هزینه را خواهند داشت.
سفر هدفمند
گردشگران در سال 2020 به‌دنبال تجربه‌هایی هستند که منجر به حمایت از جوامع بومی شود. هتل‌ها، فرصت‌هایی را برای مسافران به وجود می‌آورند تا تاثیر مثبتی روی زندگی اهالی منطقه داشته باشند. به‌عنوان مثال، اخیرا یکی از هتل‌ها، برنامه‌هایی موسوم به کورالاریوم، برای ترمیم صخره‌های مرجانی به راه انداخته است که تاثیر مثبت و مستقیمی روی محیط‌زیست منطقه و زندگی اهالی دارد و مهمانان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.
سفر در فصل‌های خلوت گردشگری
در سال جدید، مسافران ترجیح می‌دهند تا سفرهای لوکس خود را در فصل‌های خلوت گردشگری و بدون نیاز به پرواز انجام دهند. در عوض، بیشتر آن‌ها پول پرواز را برای تجربه‌های نزدیک‌تر به محل زندگی و در فصل‌های خلوت سال خرج می‌کنند.
ترندهای سفر ماجراجویانه در سال 2020
سفر سبز و مسئولانه به این معنا نیست که باید ماجراجویی‌های کمتری را تجربه کنید؛ در واقع این نوع سفر باعث می‌شود که گردشگران و علاقه‌مندان به سفر، روش‌های جدیدی برای گشت‌وگذار در دنیا پیدا کنند، بدون اینکه آسیبی به محیط‌زیست بزنند.
علاقه‌مندان به غذا نیز در سال 2020 با جدیت به سفرهای غذایی خود ادامه می‌دهند؛ ولی سفرها فقط به خوردن غذاهای جدید محدود نمی‌شود. از رستوران‌های پایدار که محصولات‌شان به‌صورت مستقیم از مزارع تهیه می‌شود تا رستوران‌های دوستدار محیط‌زیست و محصولات بومی و فصلی، مسافران در سال جدید در مورد صرف غذا در رستوران هم، محیط‌زیست و گردشگری پایدار را در اولویت قرار می‌دهند و تقاضا برای این قبیل رستوران‌ها و غذاخوری‌ها بیشتر می‌شود.
سفر نجومی
یکی از هیجان‌انگیزترین ترندهای سفر در سال 2020، سفر نجومی است. همان طور که هرکدام از ما در تلاش هستیم تا تجربه‌های تاز‌ه‌ای را روی زمین کشف کنیم، بسیاری از گردشگران در میان ستاره‌ها به‌دنبال پاسخ سوال‌های خود هستند و به‌خاطر آن سفر هم می‌کنند. از آنجایی که مقصدهایی با آسمان تاریک‌تر، برای این سفر مناسب به نظر می‌رسد، سفر نجومی جزو سفرهای پایدار و دوستدار محیط‌زیست به شمار می‌رود؛ زیرا آلودگی نوری در مقصد را به حداقل می‌رساند.
یادگیری مهارت‌های بیشتر
ترند امسال برای سفر، کسب تجربه‌های جدید و یادگیری مهارت‌های بیشتر است. در سال پیش رو، تعطیلات و سفرهایی که درس‌های جدیدی به گردشگران یاد می‌دهند، بیشتر از همیشه طرفدار خواهند داشت. این روزها گردشگران بیشتر از اینکه به‌دنبال عکاسی و پرکردن صفحه اینستاگرامشان باشند، به سراغ یادگیری مهارت‌های بیشتر رفته‌اند.
سفر برای رسیدن به آرامش
از سال 2020 به بعد، سفر برای آرامش جسم و ذهن، در کنار ماجراجویی، قرار خواهد گرفت. مسافرت با هدف رسیدن آرامش، فقط به اقامت دو هفته‌ای در نزدیکی یک اسپا محدود نمی‌شود. این سفرها با به چالش کشیدن ذهن و جسم و روح، همراه خواهد بود و مقاومت شما در برابر تغییرهای روحی و فیزیکی را به بوته آزمایش می‌گذارند. از تمرین کردن با ورزشکاران حرفه‌ای گرفته تا شرکت در کمپ‌های آموزشی، سفرهایی هستند که برای آرامش جسم و روح انجام می‌شوند؛ هرچند این به معنای استراحت مطلق نیست!


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آبگیری جالب یک پارچه در فضا!

ردپای 120 هزار ساله انسان خردمند در عربستان کشف شد

چاپ سه بعدی مبل خوردنی با پودر شیر

بوندس‌لیگا/ شکست سنگین وردربرمن مقابل هرتابرلین

لیگ روسیه/ تساوی یاران ستاره ایرانی

بعید است ستاره بارسلونا با یوونتوس قرارداد امضا کند!

جذب رقیب کپا آریسابلاگا قطعی شد

لژیونر ایرانی از لیست خط خورد

مشکل تکراری گرت بیل!

تنیس آزاد رم/ صعود جوکوویچ و هالپ به نیمه‌نهایی

مطمئنم فاصله یوونتوس با سایر تیم‌ها از بین می‌رود

واکنش نوریچ به پیشنهاد بارسلونا

لیگ جزیره/ پیروزی پرگل شاگردان بیلسا

خرید جدید یوونتوس تردید دارد!

ظهور عیسى در سرزمین چاه‌هاى نفتى

قرعه‌کشی لیگ برتر فردا برگزار می‌شود

لالیگا/ ویارئال اولین پیروزی‌اش را کسب کرد

رسمی؛ لیورپول بازیکن جدید خرید

سه غایب بزرگ رئال‌مادرید در اولین بازی لالیگایی

مربیگری در استقلال کاریزما می‌خواهد!

دو تیم لیگ برتری خواهان جذب این ستاره

لیگ هلند/ توقف زووله در حضور بازیکن ایرانی‌اش

واکنش سرمربی برایتون به درخشش ستاره ایرانی

رونمایی از ششمین خرید قلعه‌نویی برای لیگ بیستم

اولین بازیکن منچستریونایتد که در آنفیلد تشویق می‌شود!

پیام احساسی همسر تیاگو آلکانتارا

مقصد نهایی فرهاد توکلی مشخص شد

بازیکن رئال‌مادرید رسما به تاتنهام پیوست

لیگ کرواسی/ صدرنشینی گوریتسا با گلزنی یونس دلفی

پرسپولیس؛ از قعر به صدر

کاش قرارداد دو ستاره پرسپولیس تمدید می‌شد!

کنایه امیر قلعه‌نویی به فوتبالی‌ها؛ اهل فن‌های ما خانه نشینند!

درباره پرسپولیس آسیایی

"تو چرا بازنگشتی دیگر"؛ شعر خوانی زیبایی از هوشنگ ابتهاج

«افول قدرت آمریکا» اثر جامعه شناس آمریکایی ترجمه و منتشر شد

بخشی از کتاب/ از هر چیزی که در زندگی شما اتفاق می اُفتد لذت ببرید

فیلم پلیسی «چشم سوم» کلید خورد

«فرشتگان خرمشهر» رادیویی شد

چهره ها/ بازهم شاهرخ استخری و سلفی آسانسوری

چهره ها/ سلفی ماشینی رضا بهرام با ماسک مشکی

هنرمندان مشهوری که ضریب هوشی بالایی دارند

آغاز اجرای «کجایی ابراهیم» از اول مهر در تماشاخانه سرو

چهره‌ها/ حال و هوای پوراندخت مهیمن در روزهای آخر تابستان

پاندمی کرونا؛ افزایش 250 درصدی انجام سی‌تی‌اسکن ریه در بیمارستان‌ها

خوردن غذا در رستوران ابتلا را به کرونا را دو برابر افزایش می‌دهد

وزیر بهداشت امارات اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد

آهنگ «کویر باور» با صدای خاطره انگیز حبیب

چه گروه هایی برای توزیع واکسن آنفلوآنزا در الویت هستند؟

ماجرای شناسایی هویت یک شهید ارمنی

دستگیری زورگیر حرفه‌ای تهران پارس