آریا بانو

آخرين مطالب

افکار درباره گذشته همسرم مرا خیلی درگیر می کند! اجتماعي

افکار درباره گذشته همسرم مرا خیلی درگیر می کند!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - بیتوته / آیا به قبل همسرتان و روابطش خیلی فکر می کنید؟ آیا این مسئله که در گذشته شریک زندگیتان چه گذشته است بیش از حد برایتان مهم است؟ آیا این که وی سابقاً کسی را دوست داشته یا در یک ارتباط دیگری بوده است برایتان مانند یک تهدید است؟ ممکن است دچار وسواس فکری شده باشید؟ آیا درست است که در گذشته وی کنکاش کنید و از او بخواهید که برایتان در مورد روابط گذشته اش توضیح بدهد؟ ‏
این تنها شما نیستید که چنین احساساتی دارید. تقریباً اکثر آدم ها نسبت به گذشته کسی که با او در یک ارتباط عاطفی وفعال قرار دارند حساس هستند و این برای شان مسئله ای نگران کننده و استرس زا است.
ازدواج یک امر مقدس است و دو طرف هرچه شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشند و در جهت خواسته های همگام بردارند زندگی بهتری خواهند داشت.
گاهی اشخاص فکر می کنند درصورتی که از یکدیگر شناخت داشته باشند به این معنی است که گذشته شخص را بدون جزئیات بدانند تا ابهامی وجود نداشته باشد.
اشخاص باید این را بدانند که اولین نفر در زندگی همسر آینده خویش نیستند و پیش از این شخص با اشخاص مختلفی اشنا شده، ولی ازدواج صورت نگرفته است پس گذشته شخص به خود او مربوط بوده و کنکاش زیاد در گذشته شخص سبب ایجاد مشکلات در زندگی مشترکشان می شود.
گاهی شخص به قدری درگیر گذشته طرف مقابل می شود که زمان حال را فراموش می کند، گاهی در گذشته شخص مواردی وجود دارد که مربوط به شخص حاضر در زندگی اش نیست و یا یک راز است که دوست ندارد همسر آینده و شخص دیگری بداند.
کنار آمدن با گذشته همسر
رهایی از فکر آنچه در گذشته اتفاق افتاده است خیلی سخت و دشوار نیست. کافی است هر موقع که چنین افکاری به سراغتان می آید فکرتان را به طرف مسئله دیگری هدایت کنید. شما حتی میتوانید با فکر کردن به فهرست خرید روزانه از این فکر بیرون بیایید.
در واقع با پرت کردن حواس خودتان مانع از این می شوید که در این افکار غوطه بخورید و دائم به زوایای مخفی ماجرا بپردازید. فکر بد به سراغتان می آید؟ نفس عمیق بکشید پاها را دراز کنید، اجازه بدهید به جای افکار منفی ارامش به سراغتان بیاید.‏
به وضعیتی که شما در آن قرار دارید حسادت به گذشته می گویند
آدم حسود در این شرایط به آدم ها یا حوادثی که در گذشته افتاده است حسادت می کند.
فکر کردن به ارتباطات گذشته شریک زندگیتان سبب حس نا امنی، اندوه، خشم و پریشانی می شود یعنی همه چیزهایی که یک آدم حسود حس می کند. ولی شما باید درک کنید که چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده اند لزوما ربطی به شرایط حال ندارند و تهدیدی برای رابطه به حساب نمی آیند.
به طور معمول آدم ها جزئیات آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است را فراموش می کنند و این یعنی شما در بسیاری از مواقع بی سبب حس عدم امنیت می کنید.‏
این مشکل شماست که نمی توانید از فکر گذشته همسرتان رها شوید. به خاطر این مشکل نمی توانید همسرتان را بازخواست کنید.
او گذشته خودش را داشته و این چیزی است که حقیقتا ارتباط زیادی به شما ندارد. کنکاش زیاد در گذشته وی به شما حال خوبی نمی دهد و در واقع رابطه را هم تحت‌تأثیر قرار می دهد. یعنی دقیقا همان اتفاقی می افتد که شما به خاطر آن نگران هستید.‏
علاوه بر این پرس و جوی زیاد از همسرتان در مورد گذشته اش این معنی را می دهد که شما اثر وجود خودتان را کم تر از افراد دیگر می دانید.‏
روی افکارتان کار کنید
هنگامی که دایماً خویش را درگیر دیگری می کنید اعتماد به نفس و ارامش تان را از دست می دهید. شاید لازم باشد روی باورهایتان کار کنید. در بسیاری از موارد این سعی برای کنکاش در گذشته دیگری برآمده از این دیدگاه است که دو نفر آدم بالغ باید با هم صادق باشند و همه چیز را بدانند. ‏
اکنون طرف مقابل شما همه چیز را در مورد گذشته اش گفته است اگرچه که لازم نبوده همه چیز را با جزئیات بیان کند و شماهمه چیز را می دانید.
حالا چه اتفاقی افتاده است جز اینکه شما دچار بی ثباتی شده اید؟ ازاین گذشته شما باید بپذیرید که اکثر آدم ها چنین تجربه ای داشته اند و واقعا هیچ اتفاق عجیب وبدی نیفتاده است. ‏
با خبر شدن از گذشته همسر
ـ به فکر رابطه خودتان باشید. حقیقت را قبول کنید شما به آنچه در گذشته اتفاق افتاده و تجربه های شریک زندگیتان حسادت می کنید. این که وی یک زمانی کس دیگری را دوست داشته، لحظات خوشی را تجربه نموده و کاری را با آدم دیگری انجام داده شما را ناراحت می کند. بهترین راه برای رهایی از این نوع حسادت ها و افکار وسواسی روی روابط خودتان کار کنید. تجربه های متفاوت خودتان را داشته باشید.
هر دوی شما صرف نظر از این که چه چیزی را از سر گذرانده اید حالا در کنار هم هستید. یادتان باشد چنانچه چیز خوشایندی هم در گذشته وجود داشته حالا دیگر تمام شده، حتی اگر طعم شیرینی داشته یا خاطره اش باقیمانده باشد. وجود خاطره ای محو یا روشن از یک رابطه در گذشته به مفهوم آن نیست که آدم ها در خاطراتشان متوقف شده اند. در یک رابطه سالم او حتماً بیشتر به آنچه که حالا در جریان است توجه می کند تا آنچه هرروز دورتر و دورتر می شود.‏
ـ گذشته چیزی است که ما را می سازد مگر این که ما همین دیشب به دنیا آمده باشیم. تنها قدری به گذشته خودتان فکر کنید. چه چیزهایی در آن وجود داشته؟ آیا جزء این است که مهم ترین اثر آن این بوده که شخصیت کنونی شما را ساخته است؟ هر آدمی داستانی در گذشته اش داشته و مجبور به پاسخگویی در مورد آن ها نیست. کمی عمیق تر و معنادارتر فکر کنید این مسیری است که باید طی می شد تا امروز شکل بگیرد. یک آدم به چه دلیل باید به خاطر تجربه های گذشته اش؛ خوب یا بد، پاسخگوی افراد دیگر باشد؟
کنکاش در زندگی شخص سبب می شود افکار منفی و ترس در رابطه بالا رود و به جای جست و جو در گذشته شخص به خواسته ها، علائق و اهدافشان در زندگی مشترک شناخت کافی برسند و توجه به این موارد سبب رشد رابطه می شود.
با پرت کردن حواس خود، ذهنتان را از گذشته طرف مقابل منحرف کنید، نوش خوار ذهنی در مورد گذشته طرف مقابل غضب، اندوه و حسادت را ایجاد می کند بهتر است به نقاط مثبت شخص مقابل توجه کنید.
وقتی درگیر گذشته شخص می شویم خشم درونی در شما بالا رفته، اعتماد به نفستان از بین میرود بنابراین زندگی مشترک با مشکلاتی مواجهه خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

با تصویب شورای عالی کار ؛ حدقل دستمزد کارگران 21 درصد برای سال 99 تعیین شد

6 نکته برای دکوراسیون اقتصادی

آموزش ساخت ماسک سپر صورت با بطری نوشابه

نحوه اکسیده کردن نقره با زرده تخم مرغ

چهره ها/ علی کریمی و تجربه های تلخ زندگی

چهره ها/ آناهیتا درگاهی از نمای نزدیک

سیما تیر انداز و شبنم قلیخانی در پشت صحنه شام ایرانی

شوخی مهران غفوریان با دخترش و کرونا

تصاویر هوایی از مسجد مقدس جمکران

نماهنگ صلوات شعبانیه از اعمال شب نیمه شعبان

صوت/ تلاوت سوره‌ای که فهم و درک انسان را بالا می‌برد

میرزا قاسمی 20 دقیقه ای

آیا شیوع کرونا در تابستان از میان خواهد رفت؟

چهره ها/ گردش مهران احمدی در بناهای تاریخی ایران

چهره ها/ ارسطو بعد از سپر به سپر با حاجی

وقتی امیرحسین صدیق خودش موهایش را اصلاح می کند

برنامه‌ کلاس‌های درسی تلویزیون برای دانش‌آموزان در روز پنجشنبه 21 فروردین

سریال شهید صیادشیرازی ساخته می‌شود؟

واژگونی موتورسوار را به کام مرگ کشاند

احتمال تمدید مهلت نگهداری از معتادان در مراکز ماده 16

اقدام جالب پلیس هند برای دستگیری ناقضان قرنطینه

محافظت چوبی از فروشگاه های سانفرانسیسکو

کشف 1000 قطعه مرغ زنده قاچاق در گلوگاه

شروع متفاوت بخش خبری 21 در نیمه شعبان

گزارش تصویری بهشت زهرا از تجهیز اموات کرونایی

افزایش مسافران مترو و اتوبوس بعد از تعطیلات نوروزی

طنین نقاره‌های حرم مطهر رضوی در شب نیمه شعبان

چشمه گل رامیان؛ دالانی به‌سوی بهشت

کفتاری که پس از ترک گله، به سزایش رسید!

استخدام جنگجویان قبایل برای اجرای قرنطینه

از شما/فیت وفان وکوکی مامان پز

از شما/بفرمائید قورمه سبزی 😋😍

طرز تهیه شیرینی فرانسوی خانگی

چطور چاق شویم؛ با 16 ماده غذایی پرکالری آشنا شوید

آسیب‌های پوستی از علائم احتمالی ابتلا به کرونا است

چرا خواستگار ندارم؟

چهره ها/ سکوتی که برای میلاد کی مرام جواب مسئله هاست

چهره ها/ خاطره بازی کمند امیرسلیمانی با نقشش در پدرسالار

چهره ها/ سحر دولتشاهی در نمایی از فیلم آتابای

چهره ها/ پانته آ پناهی ها و نقش عجیب و متفاوتش در کرگدن

سکانسی هیجانی از قسمت جدید «دل» با بازی لیلا زارع و بهرام افشاری

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

آماری از اعمال قانون وسایل نقلیه در طرح فاصله گذاری اجتماعی

عاملان کار گذاشتن مواد منفجره دست ساز دستگیر شدند

پویش سراسری قرائت دعای فرج در شب نیمه شعبان

ادامه بارش ها و احتمال آبگرفتگی معابر در برخی استان‌ها

روی دیگر کرونا را در این ویدئو ببینید

چطور در دوران قرنطینه کرونا آرامش خود را حفظ کنیم؟

کشف مسن ترین فردی که کرونا را شکست داد

کیک بدون شیر اسفنجی، یک میان وعده کامل