آریا بانو

آخرين مطالب

رنگ‌های دکوراسیون سال 2020 خانه داري

رنگ‌های دکوراسیون سال 2020
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ب‌سایت فرارو: درست همانطور که پیش بینی شرایط آب و هوا بدون تجهیزات مورد نظر غیر ممکن است، پیش بینی رنگ‌های خاص "ترند شده" برای سال آینده بدون بینش جهانی و متخصصان صنعتی و تجهیزات نوظهور غیرممکن خواهد بود.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

با توجه به گزارش سالانه Color Trend Dulux، رنگ‌های متدوال در هر سال نیز درست مانند دنیای مد، طراحی داخلی و غذا، و تمامی مسائلی که در دنیا می‌گذرد، تحت تاثیر اتفاقاتی هستند که در دنیای اطراف ما رخ می‌دهند. از این رو جای تعجب ندارد، که در سال 2020 با توجه به دغدغه‌های سال گذشته و اکنون نظیر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی که سبب افزایش تمرکز‌ها بر مسائل تندرستی و سبک زندگی سالم و پایدار شده است، رنگ‌های سال نو الهام گرفته از زمین و حاصل از مشاهده طبیعت باشند. از همین رو، رنگ‌هایی با طیف خاکی و گرم خنثی مانند سبز و آبی ملایم بسیار محبوب‌تر از همیشه در نظر‌ها جلوه کرده اند.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

این ترند‌های رنگی تحت تأثیر آنچه در جهان پیرامون ما اتفاق می‌افتند، هستند. امروزه تمرکز اکثر افراد بر سلامت روان بیشتر شده است، تاکید بر حفظ منابع و محیط زیست نیز افزایش پیدا کرده و سبب شده تا توجه بیشتری به سمت رنگ‌های خنثی و طبیعی شود.

رنگ‌های سال 2020 نسبت به سال‌های گذشته قرار است از پس زمینه‌ای مناسب برای اسباب رنگی پشتیبانی کند. رنگ‌های درخشان و براق کمی محبوبیت خود را از دست داده اند و هم اکنون تحت تأثیر طبیعت قرار گرفته اند. در واقع در دوز‌ها و ابعاد کوچک تری ظاهر می‌شوند - به دیوار‌ها و جزئیات آن فکر کنید - در اغلب مواقع برای قسمت‌هایی جزئی مانند مبلمان‌هایی با ظاهر مجلل استفاده می‌شوند. رنگ‌های خنثی عموما کمی پیچیده و طبیعی هستند که حس سکون و آرامش را به مخاطب می‌دهند. این رنگ‌ها الهام گرفته از طبیعت با جذابیت و ایجاد حس پایداری که دارند، به عنوان یک رنگ خنثی ظاهر می‌شود.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

رنگ مات و روشن؛ ساده، اما پرهیاهو!

در حالی که طیفی از رنگ‌ها در سال 2020 شاهد تغییراتی هستند، رنگ‌های براق کم کم به دست فراموشی سپرده می‌شوند و رنگ‌های روشن مات جایگزین آن‌ها می‌شوند. صورتی هزاره‌ای (millennial pink) به رنگ صورتی ملایم دیگر از صحنه‌ها خارج می‌شود و جای خود را به رنگ دیگری می‌دهد. رنگ قرمز یاقوتی یا لعل (ruby reds) در کنار صورتی خاکی، ترکیبی از بنفش و صورتی که غلیظ نیست جایگزین کهربایی می‌شود.

این طیف رنگی روشن مات با ویژگی‌های متفاوت و رنگ قرمز بورگاندی، بادمجانی، قهوه‌ای خاکی، قرمز مایل به قهوه‌ای و رنگ مرجانی کم رنگ همراه شده است. این رنگ‌ها تداعی کننده فضای دیسکو در دهه 70 میلادی هستند. این طیف از رنگ‌ها متناسب فضا‌هایی خاص و شاخص می‌باشند.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

این پالت رنگی می‌تواند برای اتاق خوابی مجلل، اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی بسیار مناسب و مهیج باشد و همچنین جلوه خاصی به فضا می‌بخشد. در میان این رنگ‌ها، صورتی که جزو رنگ‌های محبوب سال اخیر است دیده می‌شود، تنها با این تفاوت که با شیوه‌ای خنثی‌تر و مات‌تر ظاهر شده است در کنار طیفی از صورتی گرم و خاکی.


رنگ خنثی و خاکی؛ سادگی فیسوفانه!

در سال 2020، رنگ‌های خاکی و خنثی بسیار دیده خواهند شد. اما بهتر است دیگر انتظار نداشته باشید همان طیف رنگی قرمز مایل به قهوه‌ای (terracotta) و طوسی روشن را که سال گذشته در همه جا آن را می‌دید، ببینید.

در این سال بیشتر با رنگ‌های خنثی ملایم مواجه می‌شویم، که حس سکون و آرامش را به بیننده می‌دهند. رنگ‌های خاک رس، با جلوه‌ای گرم، خاکی و طبیعی خود، به عنوان یک رنگ خنثی ظاهر می‌شوند.

پالت Grounded Dulux ترکیبی از رنگ‌های خنثی، ملایم و دوست داشتنی هستند که از خاکستری کم رنگ و کرم در کنار رنگ بنفش ملایم گرفته تا رنگ مرجانی گرم و مات را شامل می‌شود. شرکت دلوکس پیشنهاد می‌کند برای سال 2020 یک پالت رنگی خنثی دارد که احساس آرامش و پایداری را در فضا و بیننده ایجاد می‌کند. همچنین با اضافه کردن رنگ طلایی و مرجانی به این ترکیب، دیگر نگرانی در رابطه با جلوه‌های تجملاتی خانه تان نخواهید داشت.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

توصیه: رنگ یاسی را در کنار خاکستری مایل به سبز، در عوض رنگ سبز، در ترکیب رنگی دکوراسیون استفاده کنید.


رنگ آبی و سبز؛ اقیانوس در نگاه خانه

اگر نگاهی به پیش بینی‌های رنگی در سال 2020 بیندازید، متوجه خواهید شد که رنگ‌های سبز و آبی با الهام از طبیعت و طیف رنگی اقیانوس‌ها و کره زمین می‌باشند که رنگ غالب طبیعت به شمار می‌روند.

شرکت Pantone اعلام کرده است، رنگ "سبز نعنایی" به عنوان Pantone Colour of Year حرف اول را در میان رنگ‌ها در خیابان‌ها می‌زند و بسیار پرطرفدار است؛ بنابراین آیا می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که امسال از رنگ‌های سبز و آبی اقیانوسی خبری نخواهد بود؟ خیر، کنار گذاشتن این دو رنگ اشتباه محض است! شما تنها زمانی که به دریا نگاه می‌کنید متوجه خواهید شد، هر فردی این حرف را می‌زند مطمئنا دچار اختلال بینایی شده است.

کارشناسان شرکت Dulux معتقدند، رنگ سبز و آبی ترکیبی همیشه جذاب و روح بخش متشکل از سایه‌های موجود در امواج اقیانوس و طبیعت هستند و اضافه شدن این رنگ‌ها در کنار طیفی از رنگ‌های لاجوردی و کهربایی ممکن است در صورت استفاده از رنگ‌های طبیعی، سبک و موج جدیدی به دنیای دکوراسیون و طراحی وارد کند.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

در این پالت رنگی، احساس سبکی و جاری بودن وجود دارد که از خلاقیت و ماجراجویی صحبت می‌کند، در حالی که سایه‌های گرم و خاکی باعث ایجاد زیبایی و آرامش می‌شوند. این پشتوانه‌ای ایده آل برای ترکیب اسباب و اثاثیه‌های متعلق به هر دوره زمانی است، مانند ترکیبی از لوازم اوایل دهه 80 میلادی تا وسایل ظریف و مدرن امروزی.

توصیه: اگرچه دنبال کردن دنیای مد می‌تواند مسئله‌ای جذاب و جالب باشد، اما درست هنگامی که قصد داشته باشید از این رنگ‌ها برای دکور و طراحی فضای داخلی خانه استفاده کنید، حتما سلیقه شخصی خود را در نظر داشته باشید. رنگ‌ها در خانه انگیزه دهنده هستند و باید روحیات خانه و شخص مذکور ساکن را بازنمایی کنند.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020


رمز شب؛ سبزِ سبز ِسبز

از قضا، هرچه بیشتر وقت خود را در مقابل نمایشگر‌ها و دور از طبیعت قرار دهید، به طور فزاینده‌ای از تأثیرات مثبت جهان طبیعی بر سلامت روحی و جسمی خود آگاه می‌شوید. طبیعت به ما الهام می‌بخشد که به روش‌های خلاقانه‌ای برای ارتباط با محیط اطراف مان فکر کنیم، حال این می‌تواند از طریق کاشت گل و گیاه یا سبزیجات در فضای گلخانه باشد یا شیوه‌ای دیگر.

یکی دیگر از ابزار‌های قدرتمند برای بازگشت به طبیعت استفاده از رنگ سبز در فضای داخلی و دکور‌های خانگی است. طیف رنگی سبز در محیط سبب ایجاد آرامش می‌شود و تا حدودی کمک می‌کند تا از فضای دنیای دیجیتال دور شوید. طیف رنگی سبز شامل سبز زیتونی روشن، سبز مغز پسته‌ای ملایم تا سبز جنگلی می‌شود. پالت پیشنهادی شرکت Dulux، در ارتباط با استفاده از رنگ سبز بیان می‌کند که این رنگ باعث ایجاد فضایی آرام و دلنشین در خانه می‌شود.

ترند‌های رنگی دکوراسیون خانه در سال 2020

رنگ‌ها و بافت‌های موجود در رنگ سبز را می‌توان در اشکال مختلفی استفاده کرد. علاوه بر گرمایی که به خانه می‌بخشد این حس را به افراد ساکن خانه نیز به خوبی انتقال می‌دهد.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جزئیات تازه از پرونده قتل موبایل فروش در اسلامشهر

عکس برد پیت و آنجلینا جولی در قرنطینه لو رفت!

انتصاب علی مقدس‌زاده به‌عنوان معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش

پیشنهاد یک جامعه‌شناس به طلابِ داوطلبِ کمک به سالمندان غربی

چشمک‌

طرز تهیه‌ی بورک گوشت؛ خوشمزه و پرطرفدار

نکات بسیار ضروری برای خانواده هایی که بیمار کرونایی دارند

نامه "محسن هاشمی" به کلانشهرهای دنیا با چاشنی تحریم و کرونا

بلاها؛ تلنگری برای انسان های غافل

بیدار شدن خرس گریزلی از خواب زمستانی

مصرف ماهی در طول بارداری برای جنین پرفایده است

محبت و عشق زیاد به همسر عوارضی دارد جدی !

دنیای مد دکوراسیون منزل استفاده های خلاقانه از شومینه در فصل بهار

چهره ها/ بهتاش از شوکه در می آید؟!

چهره ها/ سانیا سالاری به شبکه یک می آید

ملی‌پوش فوتسال زنان: مسوولان در سال 99 پاداش‌های ما را پرداخت کنند

پانتومیم؛ بازی سکوت و حدس‌های شگفت‌انگیز در نوروز

افزایش 3 برابری آمار تماس‌های اختلافات زوجین در قرنطینه

ارزش این سکه ها و اسکناس ها بسیار بیشتر از عدد حک شده‌شان است!

آموزش تهیه پاستا با مرغ و سبزیجات

عادات و رفتارهای اشتباهی که دشمن کبد شما می‌شوند

تپش قلب ناشی از اضطراب یا حمله پانیک را چطور رفع کنیم؟

سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را به خیریه‌ ها اهدا کرده‌ اند

کارگردانی که «رنج و افتخار» خود را فیلم کرد

باورهای غلط در پیشگیری و درمان کرونا

تفال/ گفتم کی ام دهان و لبت کامران کنند

تقویم تاریخ/ روز جمهوری اسلامی ایران

آموزش تهیه پنکیک راحت وخوش قلق

صبحانه/ تارت ارده درست کنیم

به دنبال چیزی باش که خوشحالت کند

حمله نژادپرستانه به زن کره‌ای در متروی کانادا!

طرز تهیه املت قارچ خوشمزه به 6 روش مختلف

برای هر دهه از زندگی چه تغذیه‌ای بهتر است؟

ورزش های مناسب زنان باردار در دوران کرونا

طرز تهیه جوجه ماستی

چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا

شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی

چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه‌نشینی

جانشینان احتمالی آیت‌الله بروجردی چه کسانی بودند؟

وقتی نقی نماینده مجلس را دیوانه می‌کند

چهره ها/ پشت صحنه شکست عشقی رحمت در «پایتخت»

گاف دیگری در سریال «پایتخت»!

چهره ها/ محسن تنابنده مجلسی آدم می‌شود

برخورد با 3330 خودروی مراجعه کننده به بوستان‌های پایتخت

عصبی شدن بهبود با فکر ازدواج مجدد فهیمه

روایت مهران مدیری از بلایی که کرونا بر سر سرمایه‌داران آورد

حسادت نقی به بهبود بخاطر دعوت احسان علیخانی گل کرد

بهتاش زبونش بند اومد!

چهار مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بسته شد

سقوط مرگبار خودرو سواری به دره‌