آریا بانو

آخرين مطالب

«دنی آیِلو» هنرپیشه «کار درست را انجام بده» درگذشت فرهنگی هنری

«دنی آیِلو» هنرپیشه «کار درست را انجام بده» درگذشت
  بزرگنمايي:

آریا بانو - فارس / «دنی آیِلو» هنرپیشه‌ای که بخاطر بازی در فیلم‌های ماندگار «کار درست را انجام بده» و «ماه زده» به شهرت رسید، در 86 سالگی درگذشت.
«دنی آیِلو» هنرپیشه نامزد اسکار که در فیلم‌های ماندگار هالیوودی در کنار «پل نیومن» «نیکولاس کِیج» و دیگر هنرپیشگان مطرح بازی کرده، پنج‌شنبه شب در 86 سالگی درگذشت.
آیلو از اواسط دهه 1970 شروع به نقش‌آفرینی در فیلم‌های شاخص هالیوودی کرد و به طور مداوم و اغلب در نقش پلیس، گانگستر و عضو دسته تبهکاران و دیگر افراد جنایی نیویورک بازی می‌کرد.
او نامزدی جایزه اسکار را برای بازی در فیلم «کار درست را انجام بده» فیلم موفق «اسپایک لی» در سال 1989 بدست آورد. آیِلو در این فیلم در نقش یک صاحب پیتزافروشی ظاهر می‌شود که درگیر یک تنش نژادی و محله‌ای پردردسر و خطرناک می‌شود.
بازی آیلو در فیلم «ماه زده» در سال 1987 در کنار «نیکولاس کِیج» تحسین منتقدین را برای وی به همراه داشت.
او در سال 1981 در فیلم «دژ آپاچی، برانکس» که «پل نیومن» در آن نقش اصلی را برعهده داشت، نقشی مکمل اما بسیار تاثیرگذار بازی کرد.
«روزی روزگاری در آمریکا» «رُز ارغوانی قاهره» «روزگار رادیو» «نردبان یعقوب» «آماده پوشیدن» «دو روز در درّه» و «پدرخوانده: قسمت دوم» از جمله شاخص‌ترین فیلم‌هایی هستند که «دنی آیِلو» در آن‌ها خوش درخشیده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield