آریا بانو

آخرين مطالب

ترین ها/ امن‌ترین شهرهای جهان معرفی شدند! گوناگون

ترین ها/ امن‌ترین شهرهای جهان معرفی شدند!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - لست سکند / عوامل بسیاری برای تعیین ایمن‌ترین شهرهای جهان وجود دارد. شاخص امنیت شهرها در سال 2019، امن‌ترین شهرها را به ترتیب در لیستی قرار میدهد و همچنین اطلاعات استفاده شده برای رسیدن به این نتایج را تجزیه میکند. این ارزیابی یک فرایند دقیق و کامل است که به بسیاری از موارد می پردازد، در این رتبه بندی 60 شهر مختلف دنیا براساس 57 فاکتور مختلف نظیر زیرساخت، امنیت شخصی، دیجیتالی و سلامت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. امسال واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) در بررسی‌های خود گوشه چشمی هم به فاکتورهای زیست محیطی داشت و عاملی تحت عنوان «انعطاف پذیری شهری» را در نظر گرفت که در واقع توانایی یک شهر در بازگشت به شرایط عادی بعد از وضعیت اضطرار و شوک را تعیین می‌کند. در زیر لیستی از 10 شهر امن جهان قرار دارد که رتبه اول به ترتیب بیشترین امنیت را دارا می‌باشد.
10- ملبورن MELBOURNE
ملبورن، پایتخت ایالت ویکتوریا، دومین شهر از استرالیا میباشد که در این لیست قرار دارد. این شهر جمعیتی بالغ بر 5 میلیون شهروند دارد، مملو از مؤسسات فرهنگی است و مرکزی برای موسیقی، تئاتر و هنر میباشد. در حالی که ملبورن سال گذشته در این لیست رتبه بالاتری را کسب کرده بود، اما هنوز هم تکمیل کننده 10 مورد برتر است. حتی با اندکی افت رتبه از صدر لیست، باز هم بودن در این 10 مورد برتر نشان دهنده تعهد شهر برای مشارکت در توسعه و آینده‌نگری بوده است.
8و9- کُپِنهاگ و سئول COPENHAGEN/SEOUL
این دو شهر به ترتیب جایگاه هشتم لیست را دریافت کرده‌اند. کپنهاگ پایتخت دانمارک با جمعیت تقریبی کمی بیشتر از سه چهارم یک میلیون نفر است. کپنهاگ توسط وایکینگ‌ها به عنوان دهکده ماهیگیری تأسیس شد و طی قرن‌ها راهی طولانی را طی کرده است. کپنهاگ یک شهر پررونق و فرهنگی است، که از لحاظ امنیت شخصی جز 5 شهر برتر قرار می‌گیرد. سئول در کره جنوبی شهری سرشار از تاریخ و میراث است و از کیفیت زندگی فوق‌العاده بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که سئول در امنیت بهداشتی رتبه بسیار بالایی دارد.
7- واشینگتن، دی.سی. WASHINGTON, DC
واشنگتن دی.سی. در گذشته به عنوان شهری ناامن برای بازدید مشهور بود، اما این موضوع مربوط به گذشته است. این شهر، پایتخت ایالات متحده آمریکا است که نزدیک به سه چهارم یک میلیون نفر جمعیت دارد که از نظر جمعیت، آن را جز 20 شهر برتر آمریکا قرار می دهد. دی.سی. در امنیت دیجیتال در رتبه بالایی قرار دارد و همچنین در مورد آمادگی و انعطاف پذیری در ارتباط با فاجعه بسیار خوب عمل کرده است. خدمات اضطراری و امکانات حمل و نقل هوایی نیز به تقویت این شهر کمک کرده و آن را به تنها شهر ایالات متحده تبدیل کرده است که در بین 10 شهر برتر جهان در شاخص امنیت قرار دارد.
6- تورنتو TORONTO
تورنتو پایتخت انتاریو در کانادا است. این شهر جمعیتی نزدیک به 3 میلیون نفر شهروند دارد. در حالی که بسیاری از مردم بیشتر تحت تأثیر رودخانه‌ها و جنگل‌های زیبای این شهر قرار میگیرند، این موضوع که تورنتو در لیست 10 شهر امن جهان در جایگاه شماره 6 قرار دارد نیز بسیار چشمگیر است. تورنتو یکی از تنها 2 شهر آمریکای شمالی است که در این لیست وجود دارند و از نظر امنیت دیجیتال رتبه بالایی دارد. اگرچه تورنتو با داشتن 4 ستون امنیتی، نتوانسته صریحا جایگاه پنجم لیست امن‌ترین شهرهای جهان را به خود اختصاص دهد، اما همچنان در این مقوله‌ها عملکرد خوبی دارد.
5- سیدنی SYDNEY
سیدنی استرالیا در وسط لیست امن‌ترین شهرهای دنیا در سال 2019 قرار دارد. سیدنی فقط به دلیل عدم پیروزی بر آمستردام موقعیت چهارم از دست داد، اما رتبه آن برای امنیت دیجیتال، بهداشت و زیرساخت ها هنوز آن را با افتخار جز ده شهر برتر نگه داشته است. سیدنی با بیش از 5 میلیون نفر جمعیت بیشترین جمعیت را در استرالیا دارد. این شهر نه تنها یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است بلکه به عنوان یکی از پرطرفدارترین شهرها نیز در رده‌های بعدی قرار دارد و باعث می شود بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد و در جایگاه 5 لیست ایمن ترین شهرهای جهان قرار بگیرد.
4- آمستردام AMSTERDAM
این شهر در لیست امنیت سلامت در رده های بالایی قرار دارد و همچنین به دلیل کار فعالانه روی یک استراتژی توسعه ملی برای برنامه ریزی شهری شناخته میشود. با استفاده از بخشنامه ها، سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه شهری و همچنین در نظر گرفتن مواردی مانند ارزیابی ریسک در برابر بلایای طبیعی، در صدر لیست قرار گرفته است.
3- اوساکا OSAKA
سومین شهر موجود در لیست، اوساکای ژاپن است. اوساکا یک مرکز تجاری پر جنب‌وجوش با بیش از 9 میلیون نفر شهروند است. این شهر، که یک شهر شلوغ و پر از رستوران‌های جذاب، پارک‌های موضوعی و حتی یک قلعه است، در صدر لیست امنیت سلامت قرار دارد و در امنیت زیرساختی رتبه دوم را دارد. امنیت سلامت، همانطور که قبلاً نیز مورد بحث قرار گرفت، حول طرح‌هایی برای حفظ سلامت شهروندان می‌گردد، اما این اولین شهر در لیست است که در صدر فهرست زیرساخت‌ها قرار دارد. این بدان معناست که شهر دارای جاده‌هایی است که به وضوح برای ترافیک مشخص شده‌اند، آنها در حال یافتن راه‌هایی برای بهبود زیرساخت‌های خود از طریق فناوری نیز هستند.
2- سنگاپور SINGAPORE
سنگاپور امسال به عنوان ایمن‌ترین شهر جهان بسیار به توکیو نزدیک بود. این شهر از نظر امنیت زیرساختی و امنیت شخصی در رده‌های بالاتری قرار دارد، به این معنی که تمام شهروندان در شهر ایمن هستند. واحد اطلاعات اکونومیست(EIU : یک کسب و کار در بریتانیا در گروه اکونومیست است که خدمات پیش بینی و مشاوره را از طریق تحقیق و تجزیه و تحلیل مانند گزارش‌های ماهانه کشور، پیش بینی‌های اقتصادی پنج ساله کشور، گزارش خدمات ریسک در کشور و گزارش‌های صنعتی ارائه می‌دهد.) به مواردی مانند نورپردازی خوب در اماکن عمومی، نظارت، و استفاده از برنامه‌ها (اپلیکیشن‌ها) برای هشدار دادن به مردم در مورد شرایط احتمالاً خطرناک میپردازد. سنگاپور نیز مانند توکیو در رده امنیت دیجیتال رتبه بالایی دارد.
1- توکیو TOKYO
توکیو در سه سال گذشته به عنوان امن‌ترین شهر جهان در صدر رتبه‌بندی قرار دارد.گرچه یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است، اما میزان جرم و جنایت آن پایین است، خصوصاً در رابطه با جرایم خشونت آمیز. توکیو در صدر این موارد از نظر امنیت دیجیتال قرار گرفته است، این بدان معناست که شهری است که نسبت به اشتراک اطلاعات در مورد حملات سایبری شفاف است. همچنین به چیزی ساده مانند ایجاد فرهنگ مربوط می شود که در آن شهروندان به طور مرتب از رمزهای عبور امن استفاده می کنند. توکیو همچنین از نظر بهداشتی در رده بالایی قرار دارد، که دارای ابتکاراتی است که از شیوع بیماری به ویژه در مناطق فقیرنشین جامعه جلوگیری می کند. همچنین تمرکز بر آلودگی و نحوه جمع‌آوری پسماندهای شهری بسیار بادقت صورت می‌گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدرسه ای با 52 جفت دوقلو!

جنگل پردیسان قائم

حقایقی درباره دهان که نمی‌دانستید

تفسیر نـور؛ خداوند به دعاها و ناله‏ های ما گوش فرا می‏ دهد

نجات یک بچه فیل پیش از غرق شدن

حمله یک فیل به شهرکی در هند

کشف بقایای نوزادانی 2 هزار ساله با کلاه ایمنی!

ساخت دایناسور با استفاده از پوست بادام زمینی

تگرگ هایی به اندازه توپ گلف

حمله گراز به مردم و ماشین ها در شهر

عقاید خاص مردان که تغییر دادنشان کار حضرت فیل است

تابوت متحرک در یکی از خیابان های فیلیپین!

ضرب‌المثل خارجی؛ هرچه شخص نجیب تر باشد، غرورش کمتر است

نجات یک مادر و فرزند از دریاچه یخ زده

شما در روز تعطیل چه میکنید؟

تولید کوله‌پشتی خورشیدی برای طبیعت‌گردان

ضرب المثل/ دوغ و دوشاب برایش یکی است

انفجار ترَنسفورمر در مجاورت فیل ها

سقوط نمای بتنی و مجروح شدن یک نفر در چین

پیاده روهای ونیز بعد از بالا آمدن سطح آب در این شهر

مراجعه میمون مجروح به داروخانه برای دریافت دارو

کشیدن نقاشی با استفاده همزمان از دو دست

کایاک سواری هیجان انگیز در رودخانه خروشان

روستایی که به خاطر یک نوع سوسمار به شهرت رسید

زندگی گروهی فوک ها در ساحل

برخورد موج دریا با ماشین پلیس در اسپانیا

طبیعت بی نظیر زمستانی در آبشار نیاگارا

شخصیت‌شناسی بر اساس شیوه‌ی بسته‌بندی کادو!

«نوش‌آباد»؛ شهر زیرزمینی کاشان

کشف نام «ایران» روی کتیبه ‎ 7هزار ساله

بلعیده شدن پیتون توسط مار کبری

موتور سواری روی نردبان!

واقعیات جالب در مورد سنت‌های روز مردگان

برنده شدن اسب بدون سرنشین در مسابقات اسب دوانی

مرگ دردناک مرد سالخورده لحظاتی پیش از مصاحبه شغلی

سرکار گذاشتن گربه ها!

تقویم تاریخ/ عملیات کوچک نصر 9 توسط نیروی زمینی ارتش

خانه آبی 5/5میلیون دلاری در میامی

شلیک مدرک جرم به دادستان

هرآنچه از ثواب خواندن نماز شب باید بدانید

یک خدمتکار چطور گوچی را تبدیل به یک برند لاکچری کرد؟

ثمردهی درخت موز در خانه یک شهروند مشهدی!

صبر و عدالت از منظر استاد قرائتی

طنز/ فرهیختگی چه آسان!

قدیمی‌ترین سکونت‌گاه بشر در ایران

رزمنده‌ای که پایش را به تیربار بست!

شوخی خطرناک حین رانندگی!

مشکل عجیب هواپیماهای 737 بوئینگ چیست؟

ترین ها/ گرانترین صندلی چوبی جهان در کجا قرار دارد؟

عکس العمل های سریع در یک بازی جالب