آریا بانو

آخرين مطالب

10 راه زودتر تمام شدن دوره پریود پزشکي

  بزرگنمايي:

آریا بانو - چندین راه برای کاهش مدت زمان دوره قاعدگی و همچنین اختلالات سندرم پیش از قاعدگی (PMS) وجود دارد. در این مطلب 10 راه برای زودتر تمام شدن دوره پریود برای شما ارائه شده است.
نبض ما
قطع سریع پریود برای زیارت

حتما برای خیلی از افراد پیش آمده که برای انجام امری مهم به قطع فوری پریود نیاز دارند. روش اورژانسی قطع پریود و همچنین راهکار قطع سریع پریود برای زیارت هنوز دقیقا مشخص نیست. اما زمانی که خون ریزی آغاز شود، اگر به استفاده فوری از قرص های ضدبارداری ترکیبی بپردازید، پریود کوتاه تر و سبک تر خواهد شد. استفاده از مسکن های بدون نسخه نیز می تواند بر حسب میزان مصرف، تورم دیواره های رحم را کاهش دهد، موضوعی که در نهایت موجب کاهش خونریزی و درد همراه با پریود می شود.
افراد ممکن است بخواهند سرعت پریود را به دلایل مختلفی نظیر یک رخداد مهم، زیارت و یا تعطیلات افزایش دهند. این موضوع خصوصا برای کسانی که چرخه های نامنظمی دارند اهمیت بیشتری دارد، موضوعی که برنامه ریزی پیشاپیش برای افراد را دشوار می کند.
در حال حاضر چندین روش طبیعی برای قطع اورژانسی پریود وجود دارند. یکی از این روش ها، ورزش منظم است. ورزش می تواند به آرام شدن ماهیچه های رحم برای کاهش جریان پریود کمک کند. در عین حال، بسیاری از بانوان معتقدند چای های گیاهی شامل ریشه سنبل الطیب و بابونه می تواند درد زمان قاعدگی را کاهش دهد، هم چنین عده ای از دمنوش برگ تمشک و برگ گزنه برای آرام کردن خون ریزی زمان قاعدگی استفاده می کنند. تنها به یاد داشته باشید که پیش از مصرف روش های گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.
در تمامی موارد، مشکلی در ایجاد تاخیر در پریود به صورت مناسبتی وجود ندارد، با این حال علم هنوز به بررسی انجام بلند مدت این عمل نپرداخته است. بنابراین با تلاش طولانی مدت برای ایجاد تاخیر در پریود سلامت خود را در معرض خطر قرار ندهید.
قاعدگی و تمام دردها و تحریکات آن می تواند در بدترین زمان ها اتفاق بیفتد، مثلا زمانی که شما در تعطیلات هستید، یا در یک جلسه ی مهم و یا در حال برنامه ریزی برای داشتن یک آخر هفته رمانتیک است. گاهی زنان به عناوین مختلف سعی می کنند، به دنبال راه زودتر تمام شدن دوره پریود هستند.
زنان در دوره ای از ماه باید با تغییرات خلقی، گرفتگی و درد کمر ، نفخ معده و ناراحتی های دیگری روبرو شوند. بسته به سلامتی، سبک زندگی، رژیم غذایی و سایر عوامل، دوره قاعدگی شما می تواند از 3 تا 7 روز طول انجامد. در ادامه راه هایی برای زود تمام شدن پریود ارائه می‌کنیم:

1- استفاده از گرما برای زودتر تمام شدن دوره پریود
اعمال مقداری گرما در ناحیه ی شکم، مایعات قاعدگی را تشویق می کند تا از بدن سریع تر خارج شوند، در نتیجه به پایان سریع تر دوره ی شما می تواند کمک کند.
همچنین عضلات منقبض شده ی رحم را به منظور کاهش درد و گرفتگی، آرام می کند. یک پد حرارتی یا کیسه آب گرم را به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی شکم خود قرار دهید. 3 الی 4 بار در روز از این عمل استفاده کنید.
حوله را با آب گرم خیس کرده و آب اضافی آن را بگیرید و بر روی ناحیه ی شکم خود قرار دهید. حوله را در جای خود نگه دارید تا زمانی که سرد شود. در صورت نیاز این عمل را تکرار کنید. همچنین دوش آب گرم ، 2 تا 3 بار در روز می تواند در طول دوره ی شما موثر باشد.
داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند آسپرین، ناپروکسن و ایبوپروفن باعث کاهش تورم دیواره رحم می شوند و این به نوبه خود در زودتر تمام شدن دوره پریود موثر است.
2- ماساژ با روغن برای قطع فوری پریود
ماساژ عضلات شکمی باعث ریلکس شدن انقباضات رحم شده و خون را از رحم منتقل می کند تا دوره سریع تر پایان یابد. همچنین باعث کاهش ناراحتی های مرتبط با چرخه مانند گرفتگی و نفخ می شود.
6 قطره از روغن مریم گلی و اسطوخدوس را در 3 قاشق چای‌خوری روغن بادام گرم مخلوط کنید. با این مخلوط نواحی شکم و لگن خود را به آرامی ماساژ دهید تا زمانی که جذب پوست شوند. تا اتمام دوره ی خود روزانه چندین بار این روش را تکرار کنید. ماساژ با روغن یکی از راههای زودتر تمام شدن دوره پریود است.

3- زودتر تمام شدن پریود با مصرف ویتامین C
رژیم غذایی حاوی ویتامین C به کاهش سطح هورمون پروژسترون در بدن کمک می کند. و این باعث می شود که دیواره های رحم سریع تر جدا شوند و این نیز منجر به کاهش مدت دوره های قاعدگی می شود. همچنین ویتامین C به بدنتان کمک می کند تا آهن را جذب کند و باعث تقویت عروق خونی می شود.

غذاهای غنی از ویتامین C را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برخی از منابع غنی از ویتامین C عبارتند از لیمو، پرتقال، فلفل دلمه ای، سبزی هایی با برگ تیره، کیوی، کلم بروکلی ، انواع توت ها، گریپ فروت، گوجه فرنگی ، نخود فرنگی و پاپایا.
همچنین شما می توانید مکمل ویتامین C را مصرف کنید، اما تنها پس از مشاوره با پزشک خود.
استفاده ی بیش از حد از مکمل های ویتامین C می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی از جمله ناراحتی معده، اسهال و بی خوابی شود.
4- داشتن رابطه جنسی
داشتن یک ارگاسم از طریق نوازش و لمس، راه آسان دیگری برای قطع فوری پریود می باشد. همچنین می تواند باعث کاهش گرفتگی و سایر علائم شود.
هنگامی که شما ارگاسم داشته باشید، موجب انقباض عضلات رحم می شود که به حرکت خون قاعدگی از رحم کمک می کند. همان طور که رحم سریع تر خون و بافت خود را تخلیه می کند، چرخه قاعدگی شما کوتاه تر می شود.

5- مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی
داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین ، ناپروکسن و ایبوپروفن می توانند باعث کاهش تورم دیواره رحم شوند و این به نوبه ی خود باعث کاهش شدید دوره قاعدگی و درد ناشی از آن می شود.
این دارو ها کمک می کنند تا تولید اضافی گروهی از هورمون ها مانند ترکیبات لیپیدی پروستاگلاندین ها که باعث انقباضات رحم می شود کاهش یابند.

شما می توانید این دارو ها رو 2 یا 3 بار در روز مصرف کنید، مراقبت باشید بیشتر از دوز نوشته شده بر روی جعبه مصرف نکنید.
پیش از مصرف NSAID ها با استفاده ی طولانی مدت از آنها، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. در واقع آنها اثرات مضر بر روی باروری دارند و ممکن است با داروهای دیگر تداخل نیز داشته باشند.
6- ورزش برای زودتر تمام شدن دوره پریود

وزن بدن نقش مهمی در تعیین طول دوره قاعدگی و میزان جریان خون قاعدگی ایفا می کند. زنانی که وزن مناسب و چربی کمتری دارند به طور طبیعی دوره های کوتاه تر و سبک تر را تجربه می کنند. از سوی دیگر، زنان دارای اضافه وزن یا چاقی، دوره های طولانی تر و سنگین تری دارند.
بنابراین اگر شما چند کیلو اضافه وزن دارید و می خواهید دوره های قاعدگی کوتاه تر یا بدون درد داشته باشید، یک برنامه منظم ورزش می تواند بسیار سودمند باشد.
ورزش حتی در دوران قاعدگی شما می تواند به افزایش گردش خون در بدن کمک کند که به نوبه ی خود باعث کاهش گرفتگی های دردناک و کوتاه شدن دوره می شود. همچنین ورزش کمک می کند تا عضلات رحم برای کاهش یا توقف خون قاعدگی ریلکس شوند.
علاوه بر این، حفظ یک برنامه ی منظم ورزش، سلامت عمومی را ارتقا خواهد داد. پیاده روی سریع و یا آهسته دویدن به مدت 25 تا 30 دقیقه، تمرینات یوگا، دوچرخه سواری یا شنا تمرینات خوبی برای زنان هستند.
7- نوشیدن دم کرده زنجبیل و زودتر تمام شدن دوره پریود
خواص ضد التهابی زنجبیل می تواند باعث کاهش تولید پروستاگلاندین، یک هورمون آزاد شده در طی قاعدگی شود که موجب می شود رحم دیواره ی خود را خارج کند. و این به نوبه خود کمک می کند تا چرخه ی شما کوتاه تر شود.
2 قاشق غذاخوری زنجبیل خرد شده را در یک فنجان آب داغ برای چند دقیقه دم کنید. 1 قاشق غذاخوری عسل نیز می توانید به آن اضافه کنید و در حالی که گرم است بنوشید. نوشیدن این دم کرده، 2 تا 3 بار در روز به کاهش طول دوره کمک می کند.

رژیم غذایی حاوی ویتامین C باعث می شود که دیواره های رحم سریع تر جدا شوند و این نیز منجر به زودتر تمام شدن دوره پریود می شود
8- نوشیدن چای تمشک برای زودتر تمام شدن دوره پریود
تمشک دارای خواص قابض است که به عنوان محرک رحم عمل می کند و انقباضات آن را تحریک می کند و این موجب بهبود جریان قاعدگی از رحم و کاهش درد ناشی از آن می شود. علاوه بر این، این گیاه شامل چندین ماده معدنی و ویتامین است که برای بدن یک زن مفید است.
تعدادی تمشک تازه را در 2 فنجان آب بجوشانید و اجازه دهید به مدت 10 تا 15 دقیقه بر روی حرارت کم بجوشد. پس از خنک شدن آن را میل کنید. این فنجان را 2-3 بار در روز در اوایل دوره خود بنوشید.
کم کردن خونریزی دوران قاعدگی
غذاهایی که برای کم کردن خونریزی دوران قاعدگی مناسب هستند عبارتند از:
1-غلات کامل
غلات کامل منابع کاملی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند. غلات کامل مواد غذایی با گلیسمی پایین هستند، این بدان معنی است که این مواد غذایی تاثیر خفیفی بر سطح قند خون بدن دارند. متخصصان زنان توصیه می کنند که کربوهیدرات های با گلیسمی زیاد نظیر نان سفید، شیرینی ها و غذاهای میان وعده نمکی با غذاهای با گلیسمی کم جایگزین شوند تا بدین ترتیب به مقابله با عدم توازن هورمونی پرداخته شود، موضوعی که با خون ریزی شدید در زمان قاعدگی در ارتباط است.
غلات کامل همچنین قادر به تامین مقادیر قابل توجهی آهن هستند، موضوعی که کم خونی کمبود آهن ناشی از این وضعیت را برطرف می کند. مثال هایی از مواد مغذی کم گلیسمی عبارتند از نان ها و سریال های حاوی صد درصد غلات، جو دوسر، جو مرواریدی، کینوآ، برنج قهوه ای دانه بلند، برنج وحشی و پاپ کورن بدون روغن.
2-میوه ها و سبزیجات
میوه ها و سبزیجات منابع اصلی ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند، مواد غذایی که به بدن در محافظت از خود در برابر بیماری ها و عفونت ها کمک می کنند. بسیاری از میوه ها و سبزیجات مقادیر قابل توجهی ویتامین C، A و E را در خود دارند- آنتی اکسیدان هایی که پزشکان برای بهبود علائم خون ریزی شدید قاعدگی توصیه می کنند.
برای استفاده از بیشتر منافع حاصل از میوه ها، تلاش کنید به مصرف تنوع گسترده ای از میوه های تازه در رنگ های مختلف و سبزیجات متنوع بپردازید، تلاش کنید انواع توت ها، گیلاس ها، مرکبات، گوجه ها، سبزی های برگ سبز، فلفل ها، بروکلی، کلم و کدوها را مصرف کنید، موادی که مقادیر زیادی از این مواد غذایی را در خود دارند و شما می توانید به طور منظم در وعده ها و میان وعده های خود از آنها استفاده کنید. جایگزین کردن غذاهای فرآوری شده با میوه ها و سبزیجات می تواند سطح قند خون و توازن هورمونی شما را بهبود دهد.
3-ماهی های چرب برای کاهش خونریزی پریودی
ماهی های چرب نظیر سالمون، ماهی هالیبوت ، ماهی آلباکور ، شاه ماهی ، ماهی قزل آلا رودخانه ای، ساردین و سفره ماهی مقادیر قابل توجهی اسیدهای چرب امگا 3 در خود دارند، چربی های سالمی که به عملکرد مناسب قلب و کاهش التهاب مربوط هستند. چربی های امگا 3 می توانند به کاهش درد و التهاب مربوط به مشکلات قاعدگی کمک کنند، این موضوع توسط مرکز درمانی دانشگاه مریلند نیز تایید شده است.
از آن جایی که مکمل های ماهی های چرب ممکن است میزان خون ریزی قاعدگی را افزایش دهند، به جای مصرف مکمل به خورد ماهی های چرب بپردازید. مشابه دیگر غذاهای سرشار از پروتئین، ماهی های چرب تاثیر مثبتی بر قند خون و سطح هورمونی شما دارند. ماهی های چرب همچنین منابع غنی از آهن و مواد دیگر تقویت کننده سیستم ایمنی هستند، این ماهی ها موادی نظیر روی و ویتامین های B را به میزان زیادی در خود دارند. ماهی های چرب را در وعده های غذایی مغذی و متوازن مصرف کنید تا بدین ترتیب بتوانید بهترین نتیجه را از آنها دریافت کنید.
4- انجیر برای کاهش خونریزی دوران پریودی
آب گرفته شده از برگ های درخت انجیر برای کاهش شدت قاعدگی بسیار کارآمد است. کافی است این عصاره دو بار در روز مصرف شود، تا بهترین نتیجه از آن دریافت گردد.
5-گیاه مورد سبز
عصاره میوه این گیاه می تواند به کاهش شدت قاعدگی و خون ریزی کمک کند.
6- قرص های ضد بارداری
مصرف قرص های ضد بارداری باعث کوتاه شدن چرخه های قاعدگی می شود. قرص های ضد بارداری هورمونی مانع تخمک گذاری و لقاح می شوند که به نوبه ی خود بر روی رحم-زمانی که هنوز دیواره های آن ریزش نمی کنند-اثر می گذارند.
قرص های هورمونی را یک دوره قبل از قاعدگی مورد نظر خود مصرف کنید. همچنین این قرص ها در کاهش عوارض و ناراحتی های دیگر مرتبط با دوره ها مفید هستند.

در نظر داشته باشید که مصرف طولانی مدت داروهای ضد بارداری هورمونی می تواند موجب سردرد و عدم تعادل هورمونی در بدن و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان شود.
از این رو، قبل از شروع قرص های ضد بارداری، بهتر است که با پزشک خود برای تعیین بهترین گزینه برای شیوه زندگی مشورت کنید.
7- نوشیدن مقدار زیادی آب برای کاهش خونریزی قاعدگی
نوشیدن آب و سایر مایعات سالم در کوتاه شدن طول دوره و کاهش خونریزی و همچنین ناراحتی هایی مانند نفخ و گرفتگی عضلات بسیار موثر است. مصرف آب کمک می کند تا مایعات سریع تر از بدن شما خارج شوند. همچنین نوشیدن آب کافی ، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و آن را هیدراته می کند و در زودتر تمام شدن دوره پریود موثر است.

برای فهمیدن اینکه چه مقدار آب نیاز دارید بنوشید، وزن خود را نصف کنید، این مقدار اونس آبی است که شما باید روزانه مصرف کنید. به عنوان مثال اگر وزن شما 140 پوند (63٫5 کیلو) است باید سعی کنید 70 اونس (2 لیتر) آب را به صورت روزانه بنوشید.
نوشیدن چای سبز، آب میوه های تازه و سبزیجات و آب نارگیل همچنین گزینه های خوبی برای افزایش مصرف مایعات شما هستند. از نوشیدن مایعات کافئین دار ، الکلی و گازدار که باعث خارج شدن آب بدن و افزایش مشکلات قاعدگی شود پرهیز کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آماده سازی شبکه رشد برای ورود به سال تحصیلی/بارگذاری 2000 محتوای جدید

نمودار لیگ قهرمانان اروپا با صعود منچسترسیتی و لیون به مرحله 1/4 نهایی

ویلیان به آرسنال پیوست

رکورد تاریخی کریستیانو رونالدو در شب تلخ یوونتوس

واکنش عجیب زیدان به حذف رئال برابر سیتی

سیتی کار رئال را تمام کرد

یوونتوس 2-1 لیون؛ حذف بانوی پیر با ناقص ماندن کامبک رونالدو

حلالی: پرسپولیس‌ برای جام‌ حذفی هم روحیه دارد

روایت بانوی رکابزن از آزار و اذیت رانندگان در حین تمرین/ نیاز ضروری به فرهنگ سازی در ایران

طباطبایی: سپاهان صلابت لازم را ندارد، استقلال باید از این فرصت استفاده کند

جشن قهرمانی سردار آزمون در کنار پدر و مادرش

گل اول منچسترسیتی به رئال مادرید توسط استرلینگ

گل اول لیون به یوونتوس با پنالتی چیپ دپای

گل اول رئال‌مادرید به منچسترسیتی با ضربه سر بنزما

رویارویی مس و آلومینیوم در دیداری فراتر از فینال

لمپارد: باور دارم چلسی می‌تواند صعود کند

چهره ها/ عمر سعد برای درگذشت جاریه چه نوشت؟

اعلام ترکیب یوونتوس و لیون؛ رونالدو به دنبال تکرار خاطره‌ی اتلتیکو

جدول لیگ برتر فوتبال ایران پس از پایان دیدار امشب پرسپولیس - ذوب آهن

حواشی جشن پوکر قهرمانی پرسپولیس

پیروانی: ورزشگاه آزادی به قهرمانی‌های ما عادت کرده است

مطهری: چهار قهرمانی پیاپی اتفاقی نبود

مهدی: مرحله نیمه نهایی جام حذفی را قبل از تاسوعا و عاشورا برگزار می‌کنیم

مهدی رسول پناه: جای هواداران پرسپولیس در جشن قهرمانی خالی بود

حاشیه جشن قهرمانی پرسپولیس

حسرت شریک شدن در رکورد استقلال به دل پرسپولیس ماند

سیدجلال حسینی: قهرمانی برای پرسپولیس تمام شد

خلیل‌زاده: قهرمانی چهارم از تمام سا‌ل‌ها سخت‌تر بود

علیپور: هدف بعدی قهرمانی جام حذفی است

جام قهرمانی لیگ نوزدهم به پرسپولیسی‌ها اهدا شد

ریحانه پارسا در جشن امضای کتاب همسرش

سارا خوئینی‌ها: صد در صد سینما مافیا دارد

مدیری: میوه کیلو 60 هزار تومن حتی یک مولکولش هم نباید حروم بشه!

صحبت‌های زنده‌یاد ماه‌چهره خلیلی درباره نقشش در مختارنامه

چهره ها/ واکنش پرویز پرستویی به درگذشت ماه‌چهره خلیلی

چهره ها/ سردار آزمون همراه پدر و مادرش در شب قهرمانی زنیت

پیام تسلیت غلامحسین مظفری در پی درگذشت حجت الاسلام سید علی سیدین

درگذشت امام جمعه کیش بخاطر کرونا

پیام شریعتمداری به مناسبت عید غدیر؛ باید با توسل به سیره امیرالمومنین در راه خدمتگزاری به مردم گام برداشت

آهنگ قدیمی «دلخوشی» کاری از شادمهر عقیلی

سنگان خواف دوباره لرزید

صوت/ مولودی‌خوانی عید سعید غدیر با نوای حاج محمود کریمی

صوت/ به مناسبت عید سعید غدیر خم؛ ای صاحب ذوالفقار

آش ترخینه خوردن داره!

کروناویروس سلولهای ایمنی اصلی را سرکوب می کند!

درست کردن کاردستی بانمک برای بچه‌ها

زندگی مشترک فوت و فن دارد!

به مناسبت هشتمین سالگرد رسیدن کنجکاوی به مریخ؛ 8 تصویر زیبا از سیاره سرخ

چرا نباید از مایکروویو برای گرم کردن چای استفاده کرد؛ علم توضیح می دهد

آیا سفر با سرعت نور امکان پذیر است؟