آریا بانو

آخرين مطالب

سرقت دوربین‌ مداربسته بیخ گوش معاون رئیس‌جمهور! سياسي

سرقت دوربین‌ مداربسته بیخ گوش معاون رئیس‌جمهور!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - سرقت دوربین‌ مداربسته بیخ گوش معاون رئیس‌جمهور!
٠
٠
تسنیم / در حالیکه انتظار می‌رفت سازمان حفاظت محیط زیست خبر سرقت دوربین‌های سایت ارزشمندترین جانوران کشور را به موقع و با جزئیات اعلام کند، تاکنون در برابر این اتفاق، سکوت مطلق اختیار کرده است.
چند روز پیش، خبر باور نکردنی "سرقت دوربین‌های مداربسته سایت یوزپلنگ" در پارک پردیسان تهران، بیخ گوش معاون رئیس‌جمهور منتشر شد اما آنطور که باید و شاید مورد واکاوی قرار نگرفت.
علت این بی‌توجهی را البته باید پنهان‌کاری سازمان حفاظت محیط زیست دانست چرا که در جایی که انتظار می‌رفت این سازمان خبر سرقت دوربین‌های سایت ارزشمندترین جانوران کشور را به موقع و با جزئیات اعلام کند، تاکنون در برابر این اتفاق، سکوت مطلق اختیار کرده است؛ در واقع اگر رئیس کلانتری مرزداران در گفت‌وگو با رسانه‌ها خبر از دستگیری متهمان سرقت دوربین‌های سایت یوزپلنگ نداده بود، این خبر همچنان از افکار عمومی و رسانه‌ها پنهان مانده بود.
سرهنگ علی آقا طیبی، رئیس کلانتری 139 مرزداران که خبر سرقت دوربین‌های سایت یوزپلنگ، برای نخستین بار، به نقل از وی اعلام شد در این باره به رسانه‌ها گفت:
ساعت دو بامداد روز هفدهم ماه جاری خبری مبنی بر سرقت دوربین های مداربسته در اتوبان حکیم بین بزرگراه یادگار امام و شیخ فضل الله نوری واصل شد که به قید فوریت ماموران برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. با بررسی موضوع در محل مشخص شد عوامل حراست سازمان محیط زیست یک سارق را دستگیر کرده‌اند که اگرچه ابتدای امر منکر سرقت ارتکابی بود اما با تجسس بدنی از او یک دوربین مداربسته کشف و ضبط شد. در ادامه مشخص شد متهم 28 ساله ساکن تهران است و او در برابر ماموران به سرقت خود اعتراف کرد و خودروی 405 خود را که با آن به حیات وحش آمده بود برای بررسی های بیشتر به ماموران نشان داد؛ با بازرسی خودرو، دو دستگاه دوربین مداربسته که به صورت حرفه ای در صندوق عقب خودرو جاساز شده بود کشف شد! دوربین‌‌ها همگی متعلق به اطراف قفس یوزپلنگ آسیایی بودند که از گوشی سارق نیز با هماهنگی‌های قضائی بازبینی انجام شد و پیام‌هایی در رابطه با اموال مسروقه با یک مالخر مشاهده شد که نشان از رد و بدل شدن اموالی بین آنها داشت.
اما آیا ماجرا یک سرقت ساده است و متهمان این سرقت، شیئی ارزشمندتر از دوربین‌های مداربسته سایت یوزپلنگ در پارک پردیسان در نظر نداشته‌اند که خطر سرقت از فاصله چند متری سازمان حفاظت محیط زیست و دفتر معاون رئیس‌جمهور را به جان خریده‌اند؟
در حالی که بنا به گزارش پلیس، خبر سرقت دوربین‌های مداربسته سایت یوزپلنگ پارک پردیسان، در تاریخ 17 شهریور به کلانتری مرزداران اعلام شده، خبرنگار تسنیم، روز 27 مرداد یعنی 20 روز پیش از این تاریخ، طی گزارش‌هایی غیررسمی، خبر قطع تصاویر دوربین‌های مداربسته سایت یوز را دریافت کرد اما از آنجا که گفت‌وگو به منظور رد یا تایید خبر با مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و پارک پردیسان مقدور نشد، تسنیم از انتشار خبر خودداری کرد.
اینکه قطع تصاویر دوربین‌های تنها سایت نگهداری یوزپلنگ آسیایی با سرقت دوربین‌های مذکور در ارتباط است یا نه پرسشی است که "علی عمارلویی، پیمانکار پارک پردیسان" به آن پاسخ منفی داده و می‌گوید: سه دوربینی که اخیراً سرقت شده شدند دوربین حفاظتی بوده و مسیر منتهی به مرکز نگهداری از یوز را تحت پوشش قرار می‌دادند اما دوربین‌های پایش مرکز که محل نگهداری یوزپلنگ ها را پوشش می‌دهند به سرقت نرفته و تصاویر ثبت شده توسط آنها به طور کامل موجود است.
اما یک مقام قضایی در پاسخ به این پرسش که آیا انگیزه سرقت سه دوربین حفاظتی مرکز نگهداری از یوزپلنگ، کسب درآمد حاصل از فروش آنها بوده یا نه می‌گوید: بررسی‌های اولیه و غیرکارشناسی، حکایت از تلاش برای از بین بردن یوزپلنگ‌ها دارد اما علت اصلی این سرقت و جزئیات آن همچنان در دست بررسی قرار دارد.
البته از آنجا که اخیراً خبرهایی مبنی بر استفاده نابه‌جا از داروها برای یوزپلنگ‌های پارک پردیسان منتشر و توسط مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست هم تایید شد، خبر غیررسمی قطع تصاویر دوربین‌های این مرکز و سپس خبر سرقت دوربین‌های حفاظتی آن، شبهه تصمیم‌گیری‌هایی مخفیانه برای روند درمان و نگهداری آنها را تقویت می‌کند.
به گزارش تسنیم، «دلبر» ماده‌یوزی که در ماه‌های نخست تولد از زیستگاهش در منطقه توران استان سمنان زنده‌گیری شده و پس از مدتی روزگارگذران در محوطه‌ای فنس‌کشی‌شده، به پارک پردیسان تهران منتقل شد تا در همسایگی «کوشکی»، یوز نری که با داستانی مشابه و شبهه‌برانگیز از زیستگاهش در میاندشت خراسان شمالی جدا شده و سر از تهران درآورده بود، چرخ تکثیر یوز در اسارت را برای سازمان حفاظت محیط زیست بچرخاند!
دلبر و کوشکی که از زیستگاه‌های خود جدا شده و با هدف تولید‌مثل به تهران منتقل شده و چهار سال از عمر خود را در مرکز آلودگی هوا و هیاهوی شهر گذرانده‌اند حالا به‌ترتیب هشت‌ ساله و دوازده‌ ساله هستند؛ این دو یوز بداقبال که نتوانستند در این محوطه محصور به‌صورت طبیعی تولیدمثل کنند، حالا مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست را در اجرای طرح لقاح مصنوعی هم ناکام گذاشته‌اند.
به جز کوشکی و دلبر، ماده یوز جوان دیگری هم در پارک پردیسان روزگار می‌گذراند که دی ماه 96، به فاصله اندکی از قطع همکاری سازمان ملل با پروژه یوز، سر از پارک پردیسان تهران درآورد؛ یوز جوانی که به گفته سازمان حفاظت محیط زیست به سفارش قاچاقچیان از زیستگاهش در میاندشت زنده‌گیری شده و نهایتاً از قاچاقچیان ضبط و به پارک پردیسان منتقل شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رونمایی از نخستین پهپاد جت پهن پیکر نیروهای مسلح

شریعتمداری اعلام کرد: اجرای جدی قانون استخدام معلولان

کدام جاسوس‌ها مانند روح الله زم دستگیر شدند؟ / از بازداشت آیشمن، افسر نازی تا ترور بن‌لادن، رهبر القاعده

جزئیات جلسه‌ی آمریکایی‌ها در سال 1373 در خانه سعود فیصل؛ موضوع: ایران / قول روس‌ها به امریکایی‌ها در مورد ایران

واکنش محمدعلی زم پدر روح الله زم به خبر دستگیری پسرش

نعمت‌ زاده وزیر سابق و اولین واکنش او به بازداشت دخترش!

ماجرای عکس جنجالی محمد جواد ظریف و بادیگاردهای مسلح اش!!؟

درخواست عجیب دونالد ترامپ ریاست جمهوری درباره رضا ضراب!

اعلام نتیجه کالبدشکافی جسد میترا استاد همسر نجفی!

دونالد ترامپ در کنگره آمریکا : از ایران چشم بر نمی دارم

محمد علی نجفی بعد از اعتراف به قتل ایست قلبی کرد!!؟

واکنش سیامک مره صدق به انتشار تصویر جنجالی اش در مجلس!

تشکر نماینده قصر شیرین در مجلس از خودش!!

ماجرای جالب مزاح رهبر انقلاب با سن آیت الله جنتی!!

رهبر انقلاب در ورزشگاه آزادی در آستانه بازی تیم ملی!

زوج استرالیایی جنجالی بازداشت شده در ایران آزاد شدند!!

ناآرامی‌ در عراق و آخرین وضعیت و شمار کشته‌های آن!

ترامپ ریاست جمهوری امریکا: روحانی خواستار دیدار در سازمان ملل بود!

بازپرس شهریاری و رازگشایی از پست اینستاگرامیش بعد از بخشش نجفی!!

اشک‌های نامزد ترکیه ای جمال خاشقجی در مجلس نمایندگان آمریکا!

تصویر منتشر شده از عطر زدن آیت‌الله جنتی در نماز جمعه تهران!

دو معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شدند

دادگاه آخر محمد علی نجفی و سرنوشتی که بعد قتل میترا در انتظار او است!

طرفداران سید مهدی هاشمی شبنامه توزیع کردند که حسن روحانی خیانت کرده و باید محاکمه شود / با هیات مک فارلین در ایران مثل زندانی‌ها برخورد شد، نه مهمان

دیدار حسن روحانی و سیل زدگان اهواز در محل اسکان اضطراری+تصاویر

وزیر دفاع آمریکا و اظهار نظر او درباره درگیری با ایران!!

واکنش کیهان به جلسه دادگاه نجفی و تهمت ناروا به میترا استاد!

مراسم دیدار مسئولان نظام و سفرا کشورها با رهبری

روایتی جدید از تایید صلاحیت محمدعلی نجفی!

رویایی ترین سخنرانی ترامپ در سازمان ملل!

اواین دیدار محمد بن‌ سلمان و ترامپ بعد از قتل خاشقجی!

روحانی در سازمان ملل و کنایه سنگین او به ترامپ!!

زنگنه وزیر نفت و توضیحاتش درباره نرخ بنزین و سهمیه‌ بندی!!

راه اندازی سامانه ثبت اموال برای حساب رسی به اموال مردان دولت

قرارداد سهامدار هپکو به دستور رئیس‌جمهوری فسخ شد

سرنوشت جمال خاشقچی در انتظار محمد علی بازیگر و تاجر مصری !

آیت الله احمد جنتی کی جوان شده ما خبر نداریم!

سرقت دوربین‌ مداربسته بیخ گوش معاون رئیس‌جمهور!

کنایه تند جیم کری به هواداران ترامپ

درس خارج فقه سید حسن خمینی در سال تحصیلی جدید حوزه علمیه!

تصویری از ساختمان خاص حوزه علمیه‌ آملی لاریجانی!

سرانجام پرونده محمدعلی نجفی با ورود دادستانی به آن؟!

برج آرمیتا در شهرک غرب و سایه قتل میترا استاد روی زندگی ساکنان آن!!

سفیر جدید ایران در آلمان و استقبال جنجالی رئیس جمهور از او!

طرح جدید دولت برای مقابله با ریزگرد و سیل

دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ میزبان مادران و همسران نظامیان آمریکا! + تصاویر

ژنرال روس، ستاره‌اش را به احترام سرباز ایرانی کَند

عکس| محمدجواد ظریف در دوران دانشجویی در آمریکا/ سال 1356

طرح آمریکا برای حمله به ایران و واکنش غیرمنتظره ترامپ به آن!!

دختر نعمت زاده وزیر سابق صنعت و وثیقه 20 میلیاردی جوان دهه هفتادی برای او!!