آریا بانو

آخرين مطالب

طیبه سیاوشی در گفتگو با آریا؛

عده ای درصدد کمرنگ کردن حضور زنان در آینده سیاسی کشور هستند گفتگو

عده ای درصدد کمرنگ کردن حضور زنان در آینده سیاسی کشور هستند
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
خبرگزاری آریا- طیبه سیاوشی گفت: 17 نماینده زن مجلس افرادی جوان، شجاع و تحصیل کرده می باشند که در کمیسیون های مربوطه و مختلف عملکرد قابل توجه و مطلوبی از خود نشان داده اند.
طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با حمایت از عملکرد زنان در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا اظهار داشت: از 17 نماینده زنی که وارد مجلس شدند، به جز خانم جلودارزاده، هیچکدام تجربه پارلمانی نداشتند ولی همه آنها افرادی جوان، شجاع و تحصیل کرده می باشند که با توجه به تخصص و پیشینه ای که در دستگاه های اجرایی داشتند در کمیسیون های مربوطه و مختلف عملکرد قابل توجه و مطلوبی از خود نشان داده اند.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عده ای معتقدند بایستی مشکلات 40 سال گذشته را در این دوره مجلس حل و فصل کرد، افزود: با توجه به اینکه برای اولین بار 17 نماینده زن معادل 6درصد از نمایندگان مردم در مجلس راه پیدا کردند، عده ای سعی می کنند تا حضور زنان در آینده سیاسی کشور را به گونه ای سازمان یافته و هدفمند کم رنگ نمایند، در صورتی که هنگام ارائه گزارش عملکرد مجلس به افراد و نهادها، تاکنون کسی به عملکرد زنان در مجلس انتقادی نداشته است.
سیاوشی با تاکید بر این که مطالبه گری با طلبکاری و زیاده خواهی تفاوت دارد، افزود: موضوع مطالبه گری دارای استدلال های منطقی و عاقلانه می باشد، در صورتی که عده ای گمان می برند مباحثی همچون تجرد زنان، مشکلات زنان سرپرست خانوار و مباحثی شبیه به این موارد، یکباره و در مدت دوره اخیر به وجود آمده است و تنها در این دوره باید حل و فصل شود.
سیاووشی شاه عنایتی، با بیان اینکه نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی همواره درحال ارائه گزارش عملکرد خود می باشند، ادامه داد: مدتی قبل در جمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی حضور یافتیم و گزارشی از قانون برنامه ششم توسعه ارائه کردیم که مسئله زنان سرپرست خانوار در این قانون با تلاش زنان در اولویت قرار گرفت، در صورتیکه این موضوع در لایحه پیشنهادی دولت وجود نداشت. همچنین زنان در خصوص اختصاص بودجه ای مناسب برای بیمه زنان سرپرست خانوار همواره در حال تلاش هستند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با تلاش های زنان در ارائه یکسری طرح ها و انتقادات غیرمنطقی افراد، گفت: اکنون در فضای مجازی افراد با اهانت های فراوان در خصوص طرح ممنوعیت ازدواج افراد زیر سیزده سال انتقادات شدیدی دارند، در صورتی که این طرح در کمیسیون قضایی به تصویب نرسید. در حال حاضر طرح هایی چون کاهش ساعات کار زنان و بانوانی که از نظر خانوادگی مشکل دارند و یا دارای فرزند ناتوان و کم توان می باشند به تصویب رسیده است. همچنین در خصوص مرخصی نه ماهه بارداری برای زنان را تصویب کردیم که سازمان تامین اجتماعی تنها مدت شش ماه مرخصی برای این افراد را پذیرفته و اعلام کرده در صورت درخواست افزایش مدت مرخصی باید شکایتی در این خصوص تنظیم شود که این مورد نیز یکی از موارد انتقادی به نمایندگان می باشد. بنابراین افراد تلاش های مثبتی را که توسط زنان صورت گرفته نادیده می گیرند و بر یکسری اختلافات این چنینی تاکید می کنند. اگر افراد منافع ملی، نظام و حاکمیت را مدنظر قرار دهند، بایستی ارزیابی منطقی از تلاش های زنان در مجلس داشته باشند، بنابراین با بیان موارد مثبت و منفی ما نیز پاسخگوی این انتقادات خواهیم بود.
طیبه سیاوشی در خصوص بهترین طرح هایی که در دوره دهم و در حوزه زنان و جوانان به تصویب رسیده، ابراز داشت: به نظر می رسد لایحه تابعیت فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی، بیشترین فایده و منفعت را برای زنان و مادرانی دربردارد که می تواند مشکل آنها را به نحو مطلوبی حل کند. ضمنا مواردی که مربوط به حوزه کودکان می شود، هم به نفع جامعه است و هم به نفع زنان و خانواده، به همین دلیل لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان نیز یکی از بهترین و مهمترین لوایحی بود که در حوزه زنان، کودکان و جوانان توانستیم به تصویب برسانیم که قطعا موجب امنیت روانی و آرامش خاطر کودکان و خانواده ها می شود. همچنین در حوزه ورزش همگانی و ورزش بانوان تلاش های خوبی صورت گرفت و در زمینه اصلاح برخی قوانین همچون مسئله قاضی مشاور زن، مسئله فسخ نکاح و حق اشتغال زنان و حق خروج زنان بررسی هایی صورت گرفته که امیدواریم در آینده ای نزدیک در مجلس اصلاح و به تصویب برسد.
گفتگو: مهدی برازنده


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کدام بازیگر سریال «شرلوک» جایزه بفتا را گرفت؟

چهره ها/ ظاهر مضطرب نسرین مقانلو روی صحنه تئاتر

نوستالژی‌های دهه هفتاد؛ برنامه بزرگسالی که عمو قناد مجری آن بود

چهره ها/ پُست جانسوز دختر سردار سلیمانی برای روز جانباز

فیلم قتل موبایل فروش اسلامشهری و فرو کردن چاقو در گردن او

تقلید صدا در عصر جدید ؛ تقلید صدای علی کریمی، سرهنگ علیفر و بشیرحسینی

شوخی مونا فائزپور همسر مهرانفر با کاراکتر ارسطو در پایتخت

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

میزان کشفیات پلیس از انواع تجهیزات بهداشتی در 24 ساعت گذشته

روند رو به رشد کرونا در سیستان و بلوچستان

جزئیات کد تخلف کرونایی اعلام شد

اینطوری میخای بیای دانشگاه!

توزیع قرص انگل همراه با ماسک!

از شما/نهار ما اش دوغ

از شما/پیتزا خونگی

از شما/نهار

از شما/خورشت کرفس

از شما/فاطی پز

از شما/ کیک زبرا

از شما/ آشپزی من

از شما/ناهار منو همسر عزیزم‌

از شما/ اینم شعله زرد

از شما/ فلافل مامان پارسا

از شما/ خودم پز کیک تولد دختر گلم

از شما/ شیرینی نخودچی

از شما/ کیک تولد حضرت ابوالفضل

از شما/اشپزی من

از شما/ناهار

از شما/ نهار

از شما/ کیک

از شما/ فلافل

از شما/ کیک خیس شکلاتی اعیاد مبارک

از شما/کیک خانگی

از شما/ته دیگ ماکارانی

از شما/فطیر شیرمال

از شما/شام ما

از شما/صبحانه منو اقام

از شما/ماکارونی

از شما/کیک زبرا

از شما/ بفرمایید دلمه برگ مو

از شما/ بفرمایید

8 فرمول طلایی هنگام خرید برای آنکه کرونا نگیرید

ایده هایی جذاب با شیشه مربا

توصیه‌هایی برای انجام خرید هنگام شیوع کرونا

خواننده سنتی عصر جدید در شب بی تماشاگر سه رای سفید گرفت

چهره ها/ عکس خندان لیندا کیانی و الناز حبیبی

کمک یک میلیون دلاری آنجلینا جولی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت آمریکا

درآوردن ادای حمید معصومی‌نژاد توسط بهتاش!

بازیگری که در رقابت با دی‌کاپریو کم آورد

بازیگری که به خاطر نقشش چند شب در زندان خوابید