آریا بانو

آخرين مطالب

5 هزار تن گوشت برزیلی گم شد! اقتصادي

5 هزار تن گوشت برزیلی گم شد!
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
5 هزار تن گوشت برزیلی گم شد!
k ١٤
٦٢
تسنیم / جانشین وقت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و متهم پرونده گوشت‌های برزیلی، گفت: در بررسی هایی که از سردخانه دنا داشتم متوجه شدم 5 هزار تن گوشت وارد ولی گم شده است.
علیرضا خلیلی در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده متهمان واردات گوشت‌های برزیلی پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان با اجازه رئیس دادگاه برای ارائه دفاعیات به عنوان متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و اظهار کرد: ما در این دادگاه فعلا در جایگاه متهم هستیم و هنوز اتهامی اثبات نشده است و ریختن آبروی یک انسان به منزله ریختن خون انسان است بنابراین عکس گرفتن از کسانی که هنوز اتهامشان اثبات نشده و نشر آن در رسانه ها کار درستی نیست.
در این هنگام قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: عکس گرفتن کار درستی است زیرا این دادگاه براساس استجازه از رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شده است و شما نیز سعی کنید ابتدا با وکلای خود مشورت داشته باشید و سپس اظهار نظر کنید.
در ادامه متهم پرونده گوشتهای برزیلی در بیان دفاعیات خود گفت: 22 سال سابقه کار دولتی دارم و 15 سال سابقه مدیریتی و در سمت‌های قبلی خود بیش از 200 هکتار اراضی ملی را به نام دولت سند گرفتم و 950 حکم قضایی را اجرا کردم و در اجرای احکام قضایی چندین بار تهدید شدم و به واسطه ذی‌نفعان این احکام در دادسرای کارکنان دولت 92 مرتبه علیه من شکایت شده است.
خلیلی ادامه داد: در این سمت بالغ بر 200 هزار تن نهاده‌های دامی را بین کشاورزان و مصرف کنندگان توزیع کردم و اکنون مطرح شدن این پرونده بزرگنمایی است.
وی خود را فردی دانشگاهی خواند و افزود: در سمت قبلی خود 6 ماه مطالعه تحقیقی روی بازار انجام دادم و یک طرح 200 صفحه‌ای به منظور ساماندهی توزیع بازار گوشت منجمد به استانداری تهران برای اجرای طرح و جلوگیری از تخلفات ارائه کرده‌ام و در این طرح موارد تخلف را نیز اعلام کردم.
جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه با حکم وزیر جهاد کشاورزی جانشین رئیس سازمان اختیار نظارت دارد افزود: در بازدیدهایی که در زمان مسئولیتم از سردخانه دنا و سامانه آوای پایتخت داشتم متوجه تخلف 5 هزار تنی در توزیع گوشت شدم و حالا آن 5 هزار تن را کنار گذاشتند و پرونده 114 تنی را مطرح کردند.
وی اعداد و رقم های اعلام شده در این پرونده را بزرگنمایی و به منظور تهدید وی عنوان کرد و افزود: من حتی زیرچرخ لودر قرار گرفتم و چوب هم خورده‌ام و با تفنگ نیز به من تیراندازی شده است تا ما را با مطرح کردن این پرونده از چرخه حذف کنند.
متهم پرونده گوشت‌های برزیلی ادامه داد: این موضوع،‌ در حد رسیدگی در تعزیرات است نه دادگاه انقلاب؛ البته هرکس تخلفی انجام می‌دهد باید به آن رسیدگی و فرد متخلف مجازات شود. ضمن اینکه کیفرخواست این پرونده تناقض‌های فراوانی دارد و در ابتدای کیفرخواست یک موضوع و در انتهای آن موضوع دیگری مطرح شده است.
خلیلی اضافه کرد: چندین بار از سازمان پشتیبانی امور دام به ما نامه زدند و گفتند که شما حق ندارید نظارت کنید. زیرا ما در ماجرای 5 هزار تن کالا که در بازه زمانی 15 شهریور تا 15 آذر 97 وارد و به سازمان امور دام اعلام نشده بود، ورود کرده بودیم و از ما می‌خواستند به این موضوع ورود نکنیم و آقای توسلی مدیرکل نظارت به من گفته بود اگر ادامهه بدهی برایت پرونده درست می‌کنم.
وی گفت: شرکت بین المللی کوشا ستاره واردکننده گوشتهای منجمد است اما در این پرونده نامی از واردکننده و تحویل دهنده گوشتها وجود ندارد.
مدیر وقت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره حواله‌های صادر شده نیز گفت: رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران حق امضا داشته و رئیس این اداره حواله‌ها را صادر کرده است اما به من منتسب می‌کنند.
خلیلی توضیح داد: در کیفرخواست مبلغ 114 تن گوشت را 7.5 میلیارد تومان عنوان کردند درحالی که من 17 سال کارشناس رسمی دادگستری بودم و با ارجاع این موضوع به کارشناس این مسئله به سادگی روشن می‌شد قیمت گوشتهای وارداتی 26 هزار و 500 تومان بوده و باید 29 هزار تومان در بازار به فروش می‌رسید. ضمن اینکه وقتی توزیع کننده گوشت‌ها را تحویل می‌گیرد پول ارز و صادرکننده یعنی 27 هزار تومان را پرداخت می‌کند و دو هزار تومان حاشیه سود برای آن باقی می ماند و باید 20 هزار تومان بفروشد اما 35 تا 36 هزار تومان در هر کیلو به فروش می‌رسید.
وی گفت: دو هزار فروشگاه در استان تهران از جمله تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان را داریم که با حاشیه سود دو هزار تومانی گوشت‌ها را نمی‌فروختند و اگر می‌خواستیم پرونده‌ای تشکیل بدهیم باید به جای تعزیرات این پرونده‌ها را به دادگاه انقلاب می‌فرستادیم.
جانشین وقت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بنابراین مابه التفاوت 29 هزار تومان تا 36 هزار تومان چیزی حدود 6 الی 7 هزار تومان می‌شود که اگر در 114 تن ضرب کنیم به مبلغی معادل 700 الی 800 میلیون تومان می‌رسید بنابراین 7.5 میلیارد تومان بزرگنمایی و انحراف ذهن دادگاه است که جای شرم و خجالت دارد.
خلیلی با بیان اینکه به عنوان جانشین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران حق صدور حواله را داشته است گفت: ما به عنوان سازمان جهاد کشاورزی در کالاهای دیگر از جمله جو، ذرت و نهاده‌های دامی حواله صادر می‌کردیم و فقط در گوشت نمی‌توانستیم صادر کنیم؟
وی در بخشی از دفاعیات خود با بغض و گریه گفت: زندگی من یک خانه بود که آن را با فرد دیگری شریک بودم و درسال 96 فروختم و 315 میلیون تومان از آن خانه نصیب من شد و خانه نیز به عنوان مهریه به نام همسرم بود اما چون نتوانستیم خانه دیگری را در تهران خریداری کنیم با 215 میلیون تومان این مبلغ در شمال یک زمین خریدیم و اعداد و ارقامی که به من نسبت داده می‌شود فقط تهمت است و آنچه می‌گویم به راحتی قابل رصد کردن است.
متهم پرونده گوشتهای برزیلی در ادامه به موضوع حواله‌های 15 و 35 تنی گوشت که برای تعاونی مصرف بنیاد مستضعفان صادر شده بود گفت: زمانی که از سردخانه دنا بازدید می‌کردیم اطلاعات آن را به اداره اطلاعات دادیم تا به تخلف شرکتها رسیدگی کند اما در آنجا به من گفتند از مجموعه شما نیز یک حواله آمده و فروخته شده است. موضوع را رصد کردم و متوجه شدم یک حواله برای بنیاد مستضعفان و تعدادی دیگر از تعاونی‌ها صادر شده است. از اداره اطلاعات به من گفته بودند در بررسی این تخلف همکارانم متوجه موضوع نشوند و من نیز دسترسی آنها را به سیستم صدور حواله قطع کردم و جلسات را خارج از سازمان برگزار کردم.
خلیلی افزود: وقتی موضوع را از مدیرعامل شرکت کوشا ستاره پیگیری کردم گفتم که آقای جهیزی یک دلال به نام دهقان را برای حواله 15 تنی گوشت معرفی کرده و آن را در بازار آزاد فروخته و آبروی من را برده است من نیز به آنها گفتم دیگر به وی کالا تحویل ندهند.
وی ارتباط خود با سعیدی متهم دیگر این پرونده را تکذیب کرد و گفت: سعیدی مدیرعامل پخش شرکت کوشا ستاره است و ارتباطی به شرکت مهم تدبیر ندارد.
جانشین وقت رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: در زمان مسئولیت خود به تخلفات فروشگاه‌های خونه به خونه، کورش و جانبو رسیدگی کرده و تخلفات آنها را در توزیع گوشت به بازرسی سازمان صنعت و معدن اعلام کردم. به عنوان مثال فروشگاه خونه به خونه برای دریافت دو هزار تن گوشت سه فروشگاه را در تهران معرفی کرده بود اما هیچ کدام وجود خارجی نداشتند.
در این هنگام قاضی صلواتی خطاب به متهم که تخلف 114 تنی گوشت را بزرگنمایی می دانست گفت: آیا ندیدید مردم مستضعف زیر باران و زیر آفتاب برای دریافت دو کیلو گوشت در صف‌های طولانی و چند ساعته فروشگاه‌ها ایستادند بعد می‌گویید 114 تن عددی نیست.
قاضی صلواتی همچنین خطاب به متهم گفت: شما 27 تن گوشت به اسم میادین میوه و تره بار دریافت کردید و فقط سه تن را به میادین تحویل دادید و 24 تن دیگر را در بازار آزاد فروختید.
متهم پرونده گوشت‌های برزیلی پاسخ داد: این موضوع دروغ است، برای اینکه به موضوع 5 هزار تن ورود نکنم این مسائل را به من نسبت دادند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تلاش برای نامرئی کردن انسان با الهام از ماهی‌های مرکب!

کشف «دکمه» خاموش سازی ژن موثر در سرطان سینه توسط یک محقق ایرانی

هشتمین پرتاب موفق استارلینک؛ رکوردزنی امروز اسپیس‌اکس در استفاده مجدد از فالکن 9

شفق قطبی بر فراز سوئد

از تجربه سفر فضانوردان با دراگون تا ساخت مقاوم‌ترین ماده در برابر گرما

تایمز رتبه‌بندی کرد: 5 دانشگاه ایران در لیست 100 دانشگاه برتر آسیا

زمان‌بندی دقیق رقص دو سیاهچاله مشخص شد

حشره‌ کش‌ها باعث مشکلات عصبی در انسان می شود

تحقیق جدید از تاثیر رطوبت هوا در احتمال ابتلا به کرونا خبر می‌دهد

تهیه نقشه سه‌ بعدی از فضای خالی بین کهکشان ها

ماه گرفتگی 16 خرداد از نوع نیم سایه است

کابوس دیدن میتواند برای بدن مفید باشد؟

همه‌چیز راجع به انقراض ششم که همین حالا در حال رقم خوردن است

الهام‌گرفتن از ساختار پروانه‌ها برای واکسن‌ها و درمان‌های بهتر

کره جنوبی هم واکسن کرونا را آزمایش می‌کند

واکسن جدیدی که 90 درصد ویروس‌های HIV را نابود می‌کند

سیارکی به اندازه استادیوم فوتبال به زودی از نزدیکی زمین عبور می‌کند

تولید واکسن کرونا برای کشورهای کم‌درآمد دنیا

مهم‌ترین شیوه پخش ویروس کرونا شناسایی شد

مغز متفکر استراتژی سوئد برای مقابله با کووید 19 به اشتباه خود اعتراف کرد

کولر آبی رومیزی با کمک وسایل دورریختنی!

یکی از سریع‌ترین و کوچک‌ترین ربات‌های جهان ساخته شد

موفقیت درمان کرونا در ایران؛ از پلاسما تا پادتن

ابزاری که لخته‌های خون را به سرعت شناسایی می‌کند

ماهواره‌ها، ابتلا به کروناویروس را در نواحی فقیرنشین ردیابی می‌کنند

استفاده از پهپاد برای ضدعفونی محیط از کرونا ویروس

قرارگرفتن در معرض نور آبی در شب منجر به افسردگی می‌شود

پروتئین‌های خون بیماران کرونا می‌توانند شدت بیماری را پیش‌بینی کنند

چشم‌ها علائم اولیه بیماری آلزایمر را نشان می‌دهند

ناسا همچنان از فضاپیمای روس‌ها استفاده خواهد کرد

تأثیر داروی ضد سوزش معده در کاهش علائم کرونا

چاقی کودکان ریسک نوع شدید کرونا را افزایش می دهد

از سرگیری آزمایشات روی داروی مالاریا برای درمان کرونا

ثبت ویدئوی آهسته از حرکات مولکول‌ها با سرعت 1600 فریم بر ثانیه

پیوند موفقیت‌آمیز کبد آزمایشگاهی برای نخستین بار

منطقه‌ای که دارای پاک‌ترین هوای کره زمین است شناسایی شد

تناقض‌های آشکار در آمار صعود و درآمدها

بلاتکلیفی بازیکن پیشین پرسپولیس در قطر

تدبیر فدراسیون برای مقابله با کرونانمایی!

ایتالیایی‌ها هم 5 تعویض را قبول کردند

دلداری پرسپولیسی‌ها به انصاری

پوکر قهرمانی بدون شماره یک

دوئل رضا با علیرضا!

متحدان ژاپنی باید جلوی عظمت پرسپولیس زانو بزنند

وزیر حذف شد، ایران وقت گرفت

تاجر نانجیب

سیگنال مثبت مهاجمان آبی به فرهاد

دایی، کریمی و مهدوی‌کیا گزینه‌های ریاست فدراسیون

پیشنهاد مرتضی تبریزی از یک تیم لیگ برتری

اگر کرونا اجازه دهد لیگ را برگزار می‌کنیم