آریا بانو

آخرين مطالب

انتخاب همسر از بین چند خواستگار خوب مقالات

انتخاب همسر از بین چند خواستگار خوب
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
شاید داشتن چند خواستگار بطور هم زمان، احتمالا در آغاز امر ظاهرا جذاب و شورانگیز به نظر برسد. ولی درواقع چنین موقعیتی چالشی بزرگ برای یک دختر است. سختی این حالت در این است که وی از بین چند مورد ازدواج، باید یک فرد را برای ادامه روابط و تشکیل زندگی مشترک انتخاب کند و تصمیم گیری و انتخاب در این وضعیت میتواند اسان نباشد.
درواقع روانشناسان حوزه ازدواج معتقد هستند، یکی از دشوار ترین تصمیم ها، تصمیم برای انتخاب همسر از بین چند خواستگار خوب است.
حتی روان شناسان هم تائید نموده اند که یکی از دشوار ترین انتخاب ها، انتخاب شریک زندگی از بین دو نفر است. درصورتی که شما هم در این وضعیت گیر افتاده اید و تصمیم گیری برایتان دشوار است، به نکته هایی که در ادامه برایتان آورده ایم، توجه کنید.
دل به نخستین مردی که ملاقات نموده اید ، نبندید
بسیاری از خانم‌ها به اولین مردی که ملاقات میکنند ، دل می بندند. ولی چنانچه هدف شما از انتخاب مرد زندگی تان جدّی و برای تمام عمرتان است، نباید شتابزده تصمیم بگیرید. اینکه شخصی پیش از دیگری در مقابل شما ظاهر شده و به طرف تان آمده، بدین معنی نیست که باید وی را انتخاب کنید. با توجه به اینکه این انتخاب میتواند زندگی تان را متحول کند، نباید شتابزده تصمیم بگیرید. با گذشت زمان، همه چیز تغییر می کند؛ بدین ترتیب اشخاص را تنها از نگاه اول قضاوت نکنید. بهتر است که هم بخود و هم به افرادی که در در برابر تان قرار گرفته اند، فرصت دهید تا با گذشت زمان همه چیز روشن شود.
به رفتار آنها با سایرین توجه کنید
مردها معمولاً در در برابر شما متفاوت از سایرین عمل میکنند ، مخصوصا اگر شما را دوست داشته باشند. در عوض دقت کنید که آنها چطور با پیش خدمت ها، والدین خود، دوست های خود و یا غریبه‌ها حرف میزنند . چنانچه پسری با سایرین بی ادبانه رفتار میکند ولی با شما بامحبت است و فرد دیگری با همه با احترام رفتار میکند ، پس مورد دوم انتخاب بهتری است.
معیارهای انتخاب همسر
داشتن مطلوبیت ظاهری برای هم
یعنی طرف مقابل برای شما جاذبه جن. سی داشته باشد
شناخت از شرایط خانوادگی فرد مورد نظر
برای این که ازدواج تنها پیوند بین دو نفر نیست بلکه پیوند بین دو خانواده است و با توجه به اینکه خانواده نقش مهم در شکل پذیری شخصیت هر شخصی دارد و در واقع نقش اول را دارد شناخت خانواده و مقایسهء آن با خانوادهء خود بسیار مهم است این دو خانواده در واقع باید از جهت های متعددی مثل سطح فرهنگ، اقتصاد، اعتقادات و باورهای دینی و اداب و منش اجتماعی به یکدیگر نزدیک باشند و الا خانواده جدیدی که از پیوند این دو خانواده بوجود می‌اید دچار تعارض و عدم تعادل در رابطه با این خانواده ها میشود و در پایان یا ناچار میشود یکی از آن ها را رها کند یا هر دو را کنار بگذارد و یا دائما درگیر مشاجرات و برخوردهای ناهنجار و نامتعادل بین این دو خانواده باشد و بیش ترین ضرر در این بین، به خانواده جدیدی که با این پیوند به وجود آمده وارد میشود .
کفویت در ایمان
علاوه بر شناخت از شرایط خانواده ها کفو بودن دختر و پسر که محور این پیوند هستند امری بسیار مهم و ضروری است یکی از مهم ترین وضعیت کفویت که بزرگان دین هم بر آن تأکید زیاد نموده اند کفویت در ایمان است بدین ترتیب توجه به میزان باورهای مذهبی و ایمان به آن ها و التزام عملی به این عقاید نقش مهمی در استحکام این پیوند دارد اما ایمان امری است که دارای درجات است امکان دارد شخصی یک درجه ایمان داشته باشد فرد دیگر 5 درجه و فرد سومی 10 درجه آنچه مهم است در مرحله نخست اصل وجود ایمان و در مرحلهء دوم میزان پایبندی به ایمان است بنابراین دو فردی که می خواهنند با یکدیگر پیوند مقدس ازدواج برقرار کنند و در همهء بعدها و زوایای زندگی با هم‌دیگر همکاری داشته باشند از ایمان و باورهای مشترکی باید بهره مند باشند تا در ادامه زندگی با مشکل کمتری برخورد کنند.
تحت‎تاثیر حرف های سایرین قرار نگیرید
ممکن است که خانواده شما یکی از خواستگارهایتان را بیش تر از دیگری دوست داشته باشند یا اینکه دوستان‎تان دیگری را به شما پیشنهاد دهند، ولی در پایان این خود شمایید که باید تصمیم نهایی را بگیرید. از آنجایی که نظرات سایرین ممکن است روی شما تأثیر بگذارند، بهتر است که بجای گوش کردن به حرف های آن ها، به ندای دل خود گوش دهید. این زندگی شماست نه اطرافیانتان، به این ترتیب هر شخصی را که خودتان صلاح میدانید ، انتخاب کنید.
لازم است شخصی را که با وی ازدواج می کنید یک بار از نظر منطقی و یک بار دیگر از حیث احساسی و عاطفی بررسی کنید.
گاهی امکان دارد آنچه احساستان به شما میگوید با آنچه عقلتان میگوید متفاوت باشد. ولی در پایان اعتماد به هر دوی آنها لازم است. احساستان را تا جایی دنبال کنید که عقل و منطقتان آن را تائید میکند . فراموش نکنید که ازدواج، تنها پیوند دو نفر نیست بلکه پیوند دو خانواده است و درصورتی که خانواده شما همسر آینده تان را نپذیرند بطور قطع حتی در صورت ازدواج با آن فرد روابط شما با خانواده تان دچار مشکلات اساسی خواهد شد.
لیستی از خوبی ها و بدی های دو طرف تهیه نکنید
انتخاب بین دو شخصی که هر دو به شما علاقه دارند، کار ساده ای نیست. احتمالا برای آسانی کار فکر کنید که با تهیه یک فهرست از نقاط مثبت و منفی دو طرف میتوانید راحت تر تصمیم بگیرید، ولی این شیوه هم کارساز نمی باشد. شما نمی توانید فرد مقابل تان را تنها از روی آنچه روی کاغذ نوشته اید، قضاوت کنید. روابط عاطفی با این تجزیه تحلیل ها ساخته نمی شود، بنابراین بهتر است که بجای حساب و کتاب، در حقیقت رابطه موثرتری با آن ها برقرار کنید و در پایان بر مبنای احساسات و عقل‎تان تصمیم بگیرید.
انتخاب همسر
به تجریه سایرین تکیه نکنید
زمانی که ما در یک دو راهی قرار می گیریم، برای مشورت به سراغ افرادی که زمانی در چنین موقعیتی بوده‎اند، می رویم. ولی این شیوه هم نمی تواند جواب درستی را به شما دهد. داستان زندگی سایرین با داستان زندگی شما زمین تا اسمان تفاوت میکند ، بدین ترتیب اصلاً کسی نمی تواند بجای شما تصمیم بگیرد و احساساتی را که شما اکنون تجربه می کنید، درک کند. نه تنها شما که مردان مقابل‎تان هم خصوصیت اخلاقی خاص خود را دارند؛ بدین ترتیب این شمایید که باید از روی موقعیتی که در آن هستید به خودتان کمک کنید، نه سایرین.
شناسایی کنید که سبک زندگی کدام خواستگار شباهت بیشتری به شما دارد
تفاوت ها امکان دارد در اول جذاب به نظر برسد، ولی در طول زندگی، زوج هایی که شباهت های بیشتری دارند، کم تر با یکدیگر دعوا میکنند . دیدگاه های سازگار آنها تفاوت نظرهای کمتری را ایجاد میکند . درصورتی که به طولانی مدت فکر می کنید، از خودتان سوال کنید که آیا یکی از این خواستگاران از دید شخصیت، ارزش ها و روش زندگی بیش تر شبیه به شما است یا خیر. به آفکر آینده باشید
نه تنها باید به احساساتی که اکنون دارید، بلکه باید به آینده‎تان هم اندیشه کنید
این بخش هم یکی از مهم ترین بخش ها در تصمیم گیری های شما است. شما نه تنها باید به احساساتی که اکنون دارید، بلکه باید به آینده‎تان هم اندیشه کنید. با کدام از آنها آینده روشن‎تری خواهید داشت؟ درصورتی که طرف مقابل‎تان اصلاً برنامه دقیقی برای آینده‎اش نداشته باشد، چه می‎شود؟ یا درصورتی که دوست داشته باشد که دائم به سفر برود و دور جهان را بگردد، در حالی که شما به دنبال مادر شدن و یک زندگی پایدار و آرام هستید؟ بدین ترتیب باید با هر کدامیک از آنها در خصوص برنامه و نحوه تفکرشان در خصوص آینده، حرف بزنید تا هر گونه ابهامی در این زمینه برایتان برطرف شود.
گفتگوی مستقیم( ولی تحت نظارت خانواده های دو طرف) با یکدیگر
آگاه شدن از نقطه نظرات هم‌دیگر در مورد مسایل گوناگون و آنچه در آینده میتواند در زندگی مشترک تان تأثیرگذار باشد و کسب آگاهی از میزان اهتمام وی نسبت به ملاک ها و معیارهای معرفی شده.
به عمق رابطه‎تان بیاندیشید
حتماً در رفت و آمدهایتان فهمیده‎اید که روابط شما با کدامیک از خواستگارانتان عمق بیشتری دارد؟ بعضی از اشخاص تنها به حرف های روزانه اکتفاء میکنند ، در حالی که بعضی دیگر تلاش میکنند که در خصوص مسایل مهم‎تر و عمیق تری گفت و گو کنند، همین سبب میشود که روابط آنها عمق بیشتری پیدا کند. رابطه مؤثر بین دو طرف زمانی برقرار میشود که راستگویی بین دو طرف برقرار باشد. ولی درصورتی که در صحبت‎هایتان با هر کدامیک از آنها فکر کردید که چنین نیست، بهتر است که دور وی را خط بکشید.
با تمام اینها، درصورتی که باز هم نتوانستید از بین دو نفر یکی را انتخاب کنید، بهتر است که ذهن‎تان را از هر چیزی خالی کنید. شما برای شناخت با هر کدام از آنها وقت گذاشته‎اید و حقایقی را فهمیده اید. حال تلاش کنید که آنچه عقل و دلتان میگوید را انتخاب کنید. بعد از بررسی های لازم، حال زمان آن است که همه چیز را ساده تر بگیرید. مطمئن باشید که اشتباه نخواهید کرد.
گردآوری: بخش زناشویی بیتوتهنظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای آهنگ نوستالژی بیراهه ها علی لهراسبی در برنامه دورهمی

گرمای هوا رکورد می‌زند؟

کاهش شدید مبتلایان کرونا در 10 روز گذشته

کدام دانشگاه‌ها از 17 خرداد باز هستند؟

بهره‌بردارى از ایستگاه‌های جدید خط 6 مترو تا پایان سال

چرا غیزانیه آب ندارد؟

ماجرای عجیب «اتحادیه ضد ماسک» در دوران آنفولانزای 1918

چرا رنگ پاسپورت‌ها با هم متفاوت است؟

شهیدی که دوست نداشت پیکرش باز گردد

چگونه گناهان خود را ریشه‌کن کنیم؟

خانه‌ای عجیب در صخره

ماده‌ای که ساختمان‌ها را در برابر زلزله مقاوم می‌کند

بازنشستگان تامین اجتماعی به کشوری ها می رسند؟

تشخیص زودهنگام آلزایمر امکان‌پذیر شد

کلاه انگلیسی سر دشداشه عربستانی

مالک نساجی: فوتبال در وضعیت قرمز است

کنعانی‌زادگان: من 20 ساله دعوت شدم و این آقا خط خورد

برگزاری تمرین استقلال در ویلا ویتا

واکنش ستاره‌های NBA به وحشی گری پلیس آمریکا

بگوییم جام را می‌دهیم پرسپولیس، همه بازی می‌کنند!

نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار می‌شود

وزیر ارشاد به قتل رومینا واکنش نشان داد

مهران غفوریان و دخترش هانا

خوش‌بینی حیایی ، رویگردانی ‌آریا

سرنوشت یک میلیون شاخه گل مهریه عروس خانوم

هنرمندان معروف ایرانی که صاحب فرزند نشدند

تولد 17 هزار و 916 دو قلو در سال گذشته

کاهش شدید مبتلایان به کرونا از 10 روز گذشته؛ موج دوم اپیدمی را در پاییز و زمستان انتظار داریم

غذای اصلی/ طرز تهیه کوفته بیگندلی

میز اردور/ طرز تهیه سالاد وردورا

چرا بعضی‌ها زیاد عرق می‌کنند؟

11عادت غلط که موهای شما را نازک‌تر می‌کند

اتاق خواب، آشپزخانه و چند جای دیگر

پارچه رو بیار، نقشو بزن

حضور ایران در میان 1731 پرتاب ماهواره کوچک در دنیا

تست کرونای 3 عضو تیم نفت آبادان مثبت اعلام شد

آزمایشگاه گران‌قیمت بازیکنان لیگ‌برتر را کرونایی کرد!

دکتر چو: برای امنیت در خانه بمانیم

جواب مثبت تست کرونای دو بازیکن تیم مس

داور ال‌کلاسیکو ژرمن‌ها،‌ ارلینگ هالند را مصدوم کرد

صعود 6 شطرنج‌باز ایران به فینال مسابقات جوانان آسیا

استادیوم آزادی برترین ورزشگاه از دید AFC

خبر فوق العاده نقل و انتقالاتی برای پرسپولیسی‌ها

زیدان در جمع بی‌اخلاق‌ها

بارسلونا برای ماسک‌های خود قیمت گذاشت

تمجید آمریکایی‌ها از علیرضا جهانبخش

تست دوپینگ 3 پاکستانی در بازی‌های جنوب آسیا مثبت شد

دو خط کتاب/ آنچه به زندگی ما معنی و مفهوم می‌دهد

درهای موزه سینما به روی مردم باز شد

بهاره کیان افشار با «بی وزنی» به ایتالیا رفت